Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

W tym tygodniu nastąpiła aktualizacja firmware Liveboxa 2.0 do wersji ZT20_sip-pl-5.2.0.17

Trochę mnie zaskoczyli, że jeszcze go aktualizują.

Ktoś zna powód? Jakaś fajna funkcja się pojawiła czy tylko kosmetyka?

 

Ja tylko zauważyłem, że pojawiła się opcja wymuszenia IPv4. Działa chyba tak samo, jak usunięcie "/ipv6", więc nic istotnego.

Zresetowano również hasła dostępowe do web interfejsu. Teraz to pierwsze 8 znaków fabrycznego hasła WPA.

Protip: Fabryczny to słowo klucz. Jak mamy zmieniony WPA, to hasło zostało wygenerowane z WPA na naklejce, a nie naszego.

 

 

ipv4.PNG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@maker3 Raczej kosmetyka plus poprawki bezpieczeństwa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@maker3 Raczej kosmetyka plus poprawki bezpieczeństwa.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@maker3, jakoś nie widzę dostępności nowych aktualizacji na Funbox2, nawet przy wymuszonym sprawdzeniu komunikat o najnowszym już zainstalowanym. Mój SG10_sip-pl-5.9.13.17, wersja firmware Orange FunBox2 step5.2...więc wnioskuję ze aktalki bedą wykonywane postępowo według numerów sweryjnych 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@mabud73 Livebox 2.0 (ADSL) to inny niż Funbox 2.0(ADSL VDSL FTTH)


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

O kurczaczek, pokręciłem "boxy" Emotikon: zakłopotany hehe, po dzisiejszym dniu głowa zagrzana Emotikon: Język Dzięki @Anonim 😉 Wszystko przez to że posiadałem oba 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@mabud73 Spoko Emotikon: SzczęśliwyTrzeba sobie pomagaćEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@maker3

Rozważ proszę, czy któryś z wpisów nie zasłużył na szlachetne miano: 'Zaakceptuj jako rozwiązanie' 🙂

Pozdrawiam,
Rafał

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

@maker3Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)

Zasadniczo nie było tu żadnego problemu. Założyłem temat w celu ogólnej dyskusji o nowym oprogramowaniu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Livebox 2.0 - Aktualizacja oprogramowania (A.D. 2017)


maker3 napisał(-a):

Zresetowano również hasła dostępowe do web interfejsu. Teraz to pierwsze 8 znaków fabrycznego hasła WPA.

Protip: Fabryczny to słowo klucz. Jak mamy zmieniony WPA, to hasło zostało wygenerowane z WPA na naklejce, a nie naszego. 


 

Szacun dla programistów za wprowadzenie takiego rozwiązania. Jest to znaczna poprawa bezpieczeństwa przy niewielkim utrudnieniu korzystania dla użytkowników. Przydałoby się tylko, żeby stosowna notatka była bardziej widoczna i podkreślana po wprowadzeniu hasła "admin".

 

Wydaje mi się, że Orange zna przecież fabryczne hasło WPA, zatem konsultanci powinni również mieć dostęp do domyślnego hasła do panelu logowania. Zatem mogą je po prostu podyktować użytkownikowi przez telefon zamiast kazać mu odczytywać je z obudowy Liveboksa. (a zresztą oni przecież i tak mają chyba bezpośredni dostęp do panelu administracyjnego, czyż nie?)

 

W każdym razie szacun dla Orange, że zgodziło się na wprowadzenie tego rozwiązania i zaakceptowało minimalnie większe koszty obsługi telefonicznej klientów.

 

 

 

A jeśli chodzi o inne zmiany, to chyba moja siostra od czasu aktualizacji ma problem z połączeniem przez WiFi. (system: Windows 8.1, połączenie przez WiFi, pomaga zrestartowanie Liveboksa) Nie wiem, czy problem już się (sam?) rozwiązał czy nadal występuje.

Dodatkowo, zauważyłem, że domyślnie wyłączona jest niebezpieczna autoryzacja WPS przy pomocy hasła (autoryzacja WPS przy pomocy przycisku jest domyślnie włączona). Nie wiem jednak czy tą zmianę wprowadzono przy tej aktualizacji firmware.