Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Słaby zasięg

Witam. Mam pewne pytanie, na telefonie osiągam lte 2-3 kreski oraz prędkość 12mb/s. Posiadam też ruter airbox 2 plus, który osiąga u mnie w domu tylko zasięg HSPA+ 4 kreski (przed aktualizacją oprogramowania były wyświetlane 5 kresek). Ruter ten osiąga w dni wolne, czyli sobota-niedziela, gdzie nadajniki sa obciążone około 3mb/s, a w nocy oraz w dni normalne do 5-6mb/s. Około 300metrów od mojego domu, nawet mniej, na telefonie osiągam 3-4 kreski LTE oraz prędkość od 26-40mb/s. Nie wiem co tu myślec oraz robić. Prosze o sensowną odpowiedź. 😄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Słaby zasięg

Spróbuj zmienić w Airboxie tryb na tylko LTE. Żeby to zrobić trzeba wejść w Menu - Ustawienia - Ustawienia połączenia - Ustawienia sieci. Preferowany tryb zmień na Tylko LTE. Przed zrobieniem tego musisz się rozłączyć z siecią. Potem oczywiście ponownie połącz i zobacz jak to na LTE będzie wyglądać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg

@NEleQCzy po aktualizacji był resetowany router do ustawień fabrycznych? 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Słaby zasięg

Spróbuj zmienić w Airboxie tryb na tylko LTE. Żeby to zrobić trzeba wejść w Menu - Ustawienia - Ustawienia połączenia - Ustawienia sieci. Preferowany tryb zmień na Tylko LTE. Przed zrobieniem tego musisz się rozłączyć z siecią. Potem oczywiście ponownie połącz i zobacz jak to na LTE będzie wyglądać.

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg

@WojcieszkoBardziej skuteczne jest wymuszenie jednej z tych opcji  LTE 800,1800,2600


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Słaby zasięg

Airbox 2 Plus to Huawei czy Alcatel? Jeśli to Huawei to prosta sprawa z wymuszaniem sieci.

 

@NEleQ, możesz podać tutaj lub w prywatnej wiadomości miejsce (miasto i ulica) gdzie masz problem z internetem?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Słaby zasięg

@Anonim to nie na tym urządzeniu co ma kolega wyżej. Jednakze tutaj też problem w tym, że łączy przez 3G, jak dobrze rozumiem z opisu. Natomiast lepiej na 4G spróbować.

 

@Pathfinder to jest od Huawei`a. Konretnie Huawei E5577C. https://www.youtube.com/watch?v=5wMP-GfkVTw


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Słaby zasięg

Skoro Huawei to spokojnie można wymuszać częstotliwości i mogę tutaj pomóc. 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Słaby zasięg

miałem ten sam problem ...mieszkając na głębokiej "wichurze"- dwie kreski i to tyle. Zamówiłem małą pokojową antenę dookólną LTE (airbox2 plus) . po podłączeniu... 4 kreski i zwyżka o 15Mbit/s teraz jest OK


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Słaby zasięg

Ruter poźniej po aktualizacji nie był resetowany do ust. fabrycznych.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Słaby zasięg

Możesz podać jakis link do Twojej anteny? Nie chce brać w ciemno innej, nie sprawdzonej, wiesz o co chodzi. 🙂