Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

Ale nie ma w nim planow na najblizsze miesiace, a tego szukam

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

tak, w przypadku ftth możemy zaczerpnąć wiedzy gdzie jest dopiero gdy inwestycja została zrealizowana, na ten moment nie ma zasobu ( planów ) na którym móżna to sprawdzić online


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Funbox 1.0 - Wi-Fi 40Mhz


Sk_uter napisał(-a):

Neostrada byla zamawiana kilka miesiecy temu i byl tylko taki router do wyboru, teraz jak ja zamawiam to jest juz funbox 2


@Sk_uter w sprawie wydawania i wymiany Funboxów wypowiadałem się precyzyjnie w tym wątku (na starym Forum Orange). Może ta informacja będzie dla Ciebie pomocna.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

Niestety, nic nie zrobisz.

Routery od Orange są strasznie poblokowane i jeśli to tylko możliwe, sugeruję zakupić swój własny router.

Dodatkowo podejscie Orange jest conajmniej nie na miejscu. Zamiast pomóc rozwiązac problem u żródła, to sugestia przejscia na FTTH (bo tam dorzucą FubBox2 - który pewnie będzie miał inne opcje poblokowane) w których wiadomo jak wygląda dostępność.

 

Do autora: Kup sobie porządny router normalnej firmy a tego *Boxa spakuj i do piwnicy. Wtedy niczego nie będziesz miał poblokowanego i wszystko zrobisz po swojemu

 

Do Orange: Wyjdźcie z twarzą i wymieńcie mu router na FunBoxa2 jeśli już tak autor polubił wasze routery zamiast sugestii przejscia na inną usługę. Kto przy zdrowych zmysłach wymieni samochód na inny tylko dlatego że radio nie działa?

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

Tak jak napisał kolega @rafaello1231 zrób wymianę na cos własnego ja Funbox 2.0 trzymam w szafie i korzystam z własnego routera zero problemu.A na FTTH to trochę poczekasz.  Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

Witam,

dostalem wlasnie funboxa 2, ale tez nie moge znalezc opcji zmiany szerokosci kanalu na 40 Mhz, czy tutaj tez nie da rady tego wymusic?

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

szerokość kanału tutaj nie gra aż tak dużej roli, 20 MHz to lekko ~150Mbps w n'ce na 2.4GHz oraz ~300Mbps w ac dla 5GHz ( teoria )

 

dla kanałów w radiu 5GHz "szczeliny" są mocno odesparowane od siebie, praca na tej częstotliwości to szerokość od 20MHz do 40MHz z brakiem mozliwości edycji

 

dla przykładu spięty wifik na sony z3 z funboxem 2, przy mocnym zaszumieniu daje mi wyniki ~180Mbps, o ile nie ma w tym przekłamania szerokość szczeliny to ~21MHZ

http://www.speedtest.net/my-result/a/1872247969

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

Byc moze dla bliskiej odleglosci nie robi to znaczenia, ale jak router dzieli jedno pietro to Mhz robia duza roznice, wiem jak uzywam swojego routera jak zmienie z 20 na 40 Mhz to od razu mam maksymalna predkosc sieci tj 300 Mb/s, a tak ciezo zlapac 100Mb/s :/, widze ze na 5Ghz jest ustawione 80 Mhz dla 802.11ac, ale tylko 1 PC mam zgodny z tym standardem i tam smiga Internet ok 60 Mb/s, a na pozostalych ok 20 Mb/s wiec szkoda, ze nie idzie zmienic szerokosci kanalu, wiec jednak trzeba jak najszybciej zamowic swoj router.

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

hmm, jaką masz siłe nadawanego sygnału na tych maszynach co osiągasz te 20 Mbps ?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

Livebox 1 - Wi-Fi 40Mhz

mam 4/5 kresek z mozliwych 5, wiec bardzo dobry zasieg, w routerze widze, ze max to 150Mb/s dla 802.11n i 1,3Gb/s dla 802.11ac to duze ograniczenie dla 'n' bo spokojnie ten router da sobie rade z 300 Mb/s i bedzie chodzil Net o wiele lepiej na urzadzeniach z eNka.