Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

Dzień dobry, kiedyś jak jeszcze miałem internet radiowy, to korzystałem z routera MF283+. Teraz mam FunBoxa 3.0 i światłowód. Dom jest dosyć szeroki i dlatego FunBox będący w moim pokoju nie zapewnia internetu w salonie, nawet za pomocą dwóch podpiętych ze sobą reapeterów. Kupiłem 20m kabla ethernet, podpiąłem do FunBoxa i starego routera, jednakże na starym jest ustawienie na łapanie sieci radiowej LTE i przepuszczanie jej po kablu/wifi i musiałbym zmienić na ustawienia LAN, jednakże nie mam w żaden sposób dostępu do strony starego routera i nie wiem jak to skonfigurować. Stary router ma wejście USB, ale podejrzewam, że do niczego się nie nada, nawet jeśli to nie podepnę go do kompa bo nie mam kabla. Próbowałem podpinać ethernet z kompa do starego routera, ale wtedy jest tylko komunikat o braku sieci i niezidentyfikowanym urządzeniu, strona dalej nie działa. Nie mam karty sim, której mógłbym użyć jako paliwo internetowe dla mojego starego routera. Prosiłbym o pomoc w znalezieniu rozwiązania.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

@pawelow  jeśli nie zadziala ( a może) to tylko oddać na elektrośmieci...chociaż jest jeszcze inny sposób na reset. Trzymać guzik i jednocześnie wyłączyć i włączyć zasilacz...kilka razy tak zrobić...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

@Majki7 podłącz się do LAN routera LTE i zobacz jaki adres IP od niego dostajesz, jaką jest bramą i zaloguj się na nią wpisując jej adres w przeglądarce. Wcześniej jeśli nie pamiętasz hasła, a dafaultowe nie wchodzi, zresetuj do fabryki


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

@Majki7W tym  routerze port LAN1 może być jednocześnie portem WAN. Jak to się wie to tylko kwestia  konfiguracji routera.

manuals pdf 

Wejście po przywróceniu ustawień fabrycznych:

hasło admin ip 192.168.0.1

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

Jakbym tego nie przeczytał i nie wypróbował to by mnie tu nie było. Nie mam jak dostać się na żadną stronę routera, nie mogę pobrać od niego jego adresu IP choć go znam, nie ma opcji żeby po podłączeniu routera, z którego ciągnę internet, do routera LTE uruchomić stronę 192.168.0.1. Jak napisałem napiszę jeszcze raz co robiłem, może trochę dokładniej:

-Wsadziłem ethernet do portu LAN na FunBoxie 3.0 i podpiąłem go do LAN/WAN1 w routerze LTE -> strona 192.168.0.1 nie działa
-Wsadziłem ethernet do komputera i do starego routera LTE -> strona również nie działa (śmiesznie jakby zadziałała)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

Przeczytaj uważnie to co napisali koledzy.

- przywracasz ustawienia fabryczne routera (przycisk min 10 sek)

- w komputerze ustawiasz na auto wszystkie opcje związane z siecią ethernet

- podłączasz router tylko do komputera (odpiętego od wszystkich innych sieci)

- musi zadziałać

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

@pawelow  jeśli nie zadziala ( a może) to tylko oddać na elektrośmieci...chociaż jest jeszcze inny sposób na reset. Trzymać guzik i jednocześnie wyłączyć i włączyć zasilacz...kilka razy tak zrobić...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

Zrobiłem, nie identyfikuje mi sieci oraz nie ma połączenia z routerem w taki sposób. Do laptopa z wyłączonym wifi podpinam kabel ethernet, podpięty do (sprawdzałem każdy port, w razie gdyby któryś był uszkodzony) portu na routerze i nie poszło nic... Reset po nawet i 20 sekundach nie wnosi nic domniemam, bo lampki nie zmieniają koloru...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

@Majki7 dokonał tedy żywota w służbie mobilnej..


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Konfiguracja starego routera LTE na switch.

😞