Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja UDM-PRO

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Konfiguracja UDM-PRO

Czy ktoś z Was mógłby udostępnić konfigurację UDM-PRO 🙂 z samym internetem ? 🙂 
Nikt nie podał rozwiązania tylko napisaliście, że powinno zadziałać a mam problem z konfiguracją 🙂 

Pozfrawiam.

 

________________
* Wydzielono z tematu Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada – moderator Kinga

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konfiguracja UDM-PRO

@Natalia_  skoro nie działa wedle instrukcji to na pierwszy rzut zrobiłbym test loginu i hasła.  

Wpisz login:  rejestracja@neostrada.pl   hasło : rejestracja

Po tym zrestartuj sprzet i wpisz w przeglądarkę stronę www.orange.pl

Jeśli wejdziesz na tą stronę, to znaczy, że masz błąd w loginie lub haśle 

 

Warto to zweryfikować 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konfiguracja UDM-PRO

@Natalia_  skoro nie działa wedle instrukcji to na pierwszy rzut zrobiłbym test loginu i hasła.  

Wpisz login:  rejestracja@neostrada.pl   hasło : rejestracja

Po tym zrestartuj sprzet i wpisz w przeglądarkę stronę www.orange.pl

Jeśli wejdziesz na tą stronę, to znaczy, że masz błąd w loginie lub haśle 

 

Warto to zweryfikować 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Konfiguracja UDM-PRO

Działa, dzięki zmieniłam hasło w panlu orange i zadziałało. 
Ale kopiowałam hasło bezpośrednio z SMS i przepisywałam 3 razy, nie wiem czemu nie działało (wysłane z infolini)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konfiguracja UDM-PRO

@Natalia_  Super. Głupie to, ale czasem rzeczy oczywiste i proste wydają nam się na tyle banalne, że aż niemożliwe żeby nie zadziałały.. 

Powiedz jak to działa na tym sprzęcie,  podziel się wrażeniami, bo sprzęt z górnej półki...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Konfiguracja UDM-PRO

Działa bardzo fajnie 🙂 
Prędkość jest taka jak ma być (obecnie 624/118) 🙂 

Mam to spięte z USW-PRO-24-POE na sfp+ światłowodem i do switcha podłączone wszystkie bambetle takie jak klaster proxmox kilkanaście wirtualek, reverse proxy itp 🙂 
do tego RPS od ubi, jak ktoś się zastanawia czy warto to: nie warto, ponieważ ma ogromną wadę polegającą na niemożności odpalenia sprzętów zasilanych przez złącze rps'a (jak np switch jest podłączony do zasilania + do rps'a i odłączysz kabel zasilający to rps go zasili) fajnie ale jak np zasilacz się zepsuje i będziesz potrzebować restartu tylko za pomocą złącza RPS to zapomnij 🙂 nie da się 🙂 

Z ciekawych rzeczy mam jeszcze cały zestaw door access, sprawdza się ale znów nie mogło być kolorowo, HUB obsługuje tylko pojedyncze drzwi więc jak masz 2 albo więcej to trzeba tyle samo hubów 😄 

Do tego UAP-AC-PRO (niby pro ale po wifi w moim przypadku tak do 300mb ) wyciąga, może ten nowy z wifi 6 będzie szybszy 😛 

Pozdrawiam. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Konfiguracja UDM-PRO

Dawno nie byłem na forum ale mniejsza zaciekawiło mnie to o czym piszesz czy ty do gniazda sfp+ podlaczylas światłowód Orange? Czy to po prostu twój prywatny robiący za LAN? W Francji można bezpośrednio przez wkładkę podpinać światłowód ale w Polsce można mieć przez ONTa. Są i osoby które probuja dopasować wkładkę itd ale wiele takich osób nie ma więc raczej obstawiam że tam masz wpięty swój prywatny światłowód robiący za LAN.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Konfiguracja UDM-PRO

@Natalia_ Do gniazda sfp+ urządzenia  USW-PRO-24-POE 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Konfiguracja UDM-PRO

Tak tak, światłowód jest wpięty z UDM-Pro do switcha 🙂 

 

Chciałam kupić wkładkę ale jest z tym masa zabawy o ile np microtick jest bardziej tolerancyjny to nie wiem czy ubi zaakceptuje wkładkę która nie jest z ubi. 

Mam ONT halny, mają wkładkę ale kto wie czy to by zadziałało, z jakimś operatorem lokalnym łatwiej się dogadać a z takim telekomem jak orange to obawiam się że może być ciężko 😃

 

Ale ont zasilam przez spliter poe więc nie potrzebuje dodatkowego zasilacza, zawsze to troszke woecej miejsca w szafie 🌸🌸🌸🌸


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Konfiguracja UDM-PRO

@Natalia_czyli. Masz światłowód od Orange i używasz własnego onta? Bo Orange daje inny Ont nie halny. Czy wgl masz internet od innego dostawcy? Jeśli inny to jakbyś mogła napisać jaki. I może po kolei jaka masz topologię sieci czym odbierasz ico do czego wpiete? Ciekaw jestem. Oczywiście jeśli możesz się podzielić takimi informacjami.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Konfiguracja UDM-PRO

Mam usluge z orange ale nie na sieci orange ( chyba tak to jest ) I zewnetrzna firma dostarczyla ONT halny, z ONT --> do WAN1 w UDM-PRO wpieta jest skretka ( cala siec na 6A i z UDM-PRO leci światłowód ( moj lokalny ) do switcha 24 POE też od UBI I switch obsługuje  już wszystko, do WAN2 mam na razie wpięte zapasowe łącze od PLUSA ( Router 5g od oppo ) a resztę bambetli opisałam wyżej więc nie wiem czy pisać jeszcze raz 😃🌸🦄