Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

Witam,

 

Połączyłem tp-linka C6 V2 z siecią poprzez login i hasło i ustawienia vlan.

Udało mi sie tez uzyskać sygnał TV.

Mam problem z tym że jak ustawie jeden port na IPTV w routerze to na nim działa mi tylko Tv a internet nie działa na tym porcie, a na porcie z nazwa internet nie działa mi tv. Czy w tym routerze da rade to ustawić by dało sie mieć internet w porcie z nazwą IPTV? Być może coś zle robię bo robię to pierwszy raz, z danych znalezionych tu na forum.

Jeśli sie nie da to też po proszę taka wiadomość nie bede sie łudził bo to nie jest jakiś tam zaawansowany router sa lepsze.

 

ustawienia mam tak jak na tym foto w sekcji internet wpisałem tylko login i hasło ale tam tez można wpisywać jakies dane ukryte.

Dodam że tą pierwszą opcje mam na routerze wyłączona zdjecie zrobilem z symulatora tp-link

IMPG Snooping.


internet.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

@arte_k88 

Skoro już masz jakiś mesh, to może prościej byłoby zostawić FB jako ruter, wyłączyć mu WiFi i LAN konfigurować w oparciu o ten mesh? To na pewno zadziała i nic nie będzie się gryzło.

BTW: osobiście mam sterownik fotowoltaiki podłączony kabelkiem, ale nie zauważyłem żeby miał jakieś przerwy w dostępie do sieci (ruterem jest FB3, IMHO to zupełnie dobry ruter; bardzo stabilny i praktycznie bezawaryjny - chodzi bez przerwy już trzy lata i nie zawiesił się ani razu).

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

@arte_k88 Pamiętam, że kiedyś z tym walczyliśmy i był problem aby uruchomić jednocześnie IPTV i VOD. Jak masz działającą tv to super i nie rozumiem w czym Ci przeszkadza, że nie da się mieć internetu i tv razem na jednem porcie. Gdzieś masz pociągnięty tylko jeden przewód czy brakuje portów w routerze?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

Mam 3 multiroomy jeden podpiety głownie do routera a 2 pozostałe przez switche w 2 portach z innymi urządzeniami i one mi nie działają. Główny tuner ma smart 4k android i też mam wpiety w switcha. Tak mam siec poprowadzoną ze Nie moge tego inaczej podpiąc. Na fun-box działa dobrze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

@arte_k88 

Obawiam się że nie da się tego skonfigurować lepiej niż to już zrobiłeś. Ewentualnie możesz spróbować "połączyć" dwa porty ("TV" i "internet") dwoma osobnymi kabelkami do jednego switcha, może wtedy za switchem będziesz miał obie rzeczy. Chyba że wybuchnie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

@arte_k88 To faktycznie kłopot. A działa Ci VOD na dekoderze podłączonym do TP?

PS Na porcie tylko do internetu powinien działać dekoder Stream.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

Nie sprawdzałem czy działa vod Bo z tego nie korzystam tyko tv. I nikt z domowników również nie korzysta z vod. W miejscach gdzie mam switche mam tylko po jednym przewodzie puszczony od głównego routera czyli 2 miejsca w routerze. jedno miejsce leci prosto do jednego tunera i jedno było by wolne w tp bo w FB sa tylko 4 miejsca. i nie da rady połaczyć 2 eth ze switchem od głównego routera.

Bede musiał jednak zostac przy fb jak do tej pory.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

@arte_k88 Rozumiem, że na dwóch przełącznikach musisz mieć internet i tv. Wykorzystaj jeden z przełączników i wepnij go za pomocą dwóch przewodów do TP używając portów oznaczonych jako internet i tv. Jeżeli faktycznie TP tak dokładnie izoluje ruch to nie powinna zrobić się pętla. Wtedy na pozostałych portach w/w przełącznika będziesz miał obie usługi. Wszystko jednak zależy jak TP konfiguruje porty. Jak zrobi się pętla to zauważysz, że lampki w switchu migają jak szalone.

PS Pomysł oczywiście @j131 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

Spróbuje tak zrobić jak piszecie. Przepnę switcha blisko routera podepnę tak i zobacze czy zadziała. Jak sobie siwtch z tym poradzi to może dalej od switcha poprowadzę sieć. To nie głupi pomysł ale czy zadziała?

Mam jeszcze jeden pomysł bo mam jeszcze jeden router tez tp linka tylko starszy C2 w nim też da sie ustawiać czy ma być internet czy IPTV w danym porcie lan tylko jak go podłączyć bez DHCP? I podłączyć go pod port Internet na głównym TP. Czy takie coś zadziała? I wstawić go w miejsce gdzie mam jednego switcha.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 83
  • 292
  • 0

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

TV i Internet to 2 różne VLAN'y. Musisz sprawić, aby te 2 vlany były dostępne dla siebie, czyli zrobić odpowiednie trasy w tablicy routingu.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Konfiguracja Tp-link C6 V2 dla TV i Internetu zamiast fanbox 3.0 z ONT - jak ustawić?

Jeżeli chodzi o użycie starszego TP to możesz przestawić go w tryb AP i podłączyć do sieci przez port WAN lub zostawić w trybie router, wyłączyć DHCP i używać do podłączenia urządzeń tylko portów LAN. Oczywiście w żadnym przypadku nie konfigurujesz na nim żadnych tagów czy trybu portu (ma zostać domyślnie).