Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

► Wątek został wyodrębniony z tematu Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ? - Moderator Wiktor ◄

 

Proszę o pomoc w zastosowaniu rozwiązania.

Funbox 3.0 ip 192.168.1.1 i dhcp wyłączone

Asus rt-ac58u ip 192.168.1.2 i dhcp od 192.168.1.3-

Dmz w funbox na adres mac portu wan asus i ip 192.168.1.2.

Funbox wpięty w port wan asusa.

W asusie brak internetu.

Port wan ustawiony domyślnie na automatyczne ip.

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny braku internetu w routerze asus.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

Udało mi się osiągnąć to co zamierzałem.

Konfiguracja

Funbox 3.0 z bramą 192.168.1.1 i z DHCP włączonym w zakresie 192.168.1.2-192.168.100

 

Asus RT-AC58U w zakładce WAN ustawione stałe ip dla portu WAN 192.168.1.2 oraz dns 1 ustawiony na 192.168.1.2 (bez podania dns nie działa).

 

W zakładce Lan Asusa brama domyślna 192.168.2.1 (adresacja MUSI być inna niż w Funbox) DHCP 192.168.2.2-192.168.2.100. 

Port LAN Funboxa połączony z portem WAN Asusa. Każde urządzenie podpinamy pod porty Asusa (Koniecznie nie do Funboxa. Jeśli podepniemy pod Funboxa to funbox przypisze ip z własnego serwera DHCP czyli będą w innej sieci LAN niż urządenia podpięte do Asusa).

 

Po podpięciu routerów należy ustawić w Funboxie  DMZ na adres ip portu WAN Asus (192.168.1.2).

 

W ten sposób Funbox przepuszcza ruch do routera Asus i w ten sposób mamy możliwość korzystania z normalnego routera z większymi możliwościami niż Funbox.

 

Takie rozwiązanie ma wadę: Router znajdujący się za Funboxem ma prywatny adres ip WAN (czyli nie zna naszego publicznego ip).  To uniemożliwia skorzystanie z np. dynamicznego dns z poziomu routera (w tym wypadku Asusa). Trzeba tą funkcję ustawić w Funboxie.

 

W takiej konfiguracji  działa VPN po pptp. W routerze Asus uruchomiony jest serwer VPN (pptp) i bez problemu da się połączyć z poziomu np Windows 10 oraz Androida (przetestowane). Działa również dostęp przez FTP (przez internet) oraz SMB (przez VPN) do dysku podpiętego do Asus.

 Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wstawić print screeny z ustawień obu routerów.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@elzimnynapisał(-a)

Proszę o pomoc w zastosowaniu rozwiązania.

Funbox 3.0 ip 192.168.1.1 i dhcp wyłączone

Asus rt-ac58u ip 192.168.1.2 i dhcp od 192.168.1.3-

Dmz w funbox na adres mac portu wan asus i ip 192.168.1.2.

Funbox wpięty w port wan asusa.

W asusie brak internetu.

Port wan ustawiony domyślnie na automatyczne ip.

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny braku internetu w routerze asus.


Nie wiem co chcesz zrobić, ale Asusa ustawiasz jako Access Point (AP klient), FB3  tak jak powinien mieć ustawione wszystko z dhcp włącznie, net będzie na obu routerach.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

► Wpis poddano moderacji, dodając do niego odpowiednie linki - Moderator Wiktor ◄

 

Chcę osiągnąć coś na wzór trybu bridge na funbox 3.0.

Odnoszę się do posta oznaczonego jako najlepsza odpowiedź w tym temacie (wbrew pozorom tego dotyczy temat)

Router asus ma zarządzać ruchem, przydzielać ip a funbox ma wszystko przepuszczać 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

FB3 ma net więc nie musisz mu nic z Asus przydzielać, dhcp na Asus ustawiasz z innej puli 192.168.0.1 i nie musisz tam FB3 nic przydzielać, dostęp do FB3 będzie poprzez jego adres 192.168.1.1 przykładowo czy jak tam standardowo jest (dhcp można wyłączyć), netu na Asus nie masz bo przekombinowałeś z ustawieniami.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Zmiana adresu na inne niż z zakresu funboxa uniemożliwia ustawienie dmz na ip z asusa (nieprawidłowe ip)

 

Musi mi przepuścić vpn po pptp. Dla tego kombinuje.

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie


@elzimnynapisał(-a)

Zmiana adresu na inne niż z zakresu funboxa uniemożliwia ustawienie dmz na ip z asusa (nieprawidłowe ip)

 

Musi mi przepuścić vpn po pptp. Dla tego kombinuje.


To przydziel mu adres tak jak ma standardowo na stałe i dhcp w Asus też z tej puli, powiel ustawienia z FB3 na Asus (te vs DHCP i co tam potrzebujesz) a dhcp w FB3 wyłącz, pod górkę z tym FB3, ale budowa sieci prosta, kilka prób i ogarniesz 😉

 

Edit:

FB3 w zakładce NAT / PAT dodaj porty dla Game Fly, Xbox , SmartTV itp. czyli 80, 88 , 53 , 1863 - restart routera i zaskoczy . Jest za Natem ale łączy się z usługami.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie


@Anonimnapisał(-a)

@elzimnynapisał(-a)

Zmiana adresu na inne niż z zakresu funboxa uniemożliwia ustawienie dmz na ip z asusa (nieprawidłowe ip)

 

Musi mi przepuścić vpn po pptp. Dla tego kombinuje.


To przydziel mu adres tak jak ma standardowo na stałe i dhcp w Asus też z tej puli, powiel ustawienia z FB3 na Asus (te vs DHCP i co tam potrzebujesz) a dhcp w FB3 wyłącz, pod górkę z tym FB3, ale budowa sieci prosta, kilka prób i ogarniesz 😉

 

Edit:

FB3 w zakładce NAT / PAT dodaj porty dla Game Fly, Xbox , SmartTV itp. czyli 80, 88 , 53 , 1863 - restart routera i zaskoczy . Jest za Natem ale łączy się z usługami.


Prawdopodobnie jest to związane z moim braiiem dostatecznej wiedzy, ale mam problem ze zrozumieniem tego co napisałeś.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

@elzimny 


Proszę o pomoc w zastosowaniu rozwiązania.

Funbox 3.0 ip 192.168.1.1 i dhcp wyłączone

Asus rt-ac58u ip 192.168.1.2 i dhcp od 192.168.1.3-

Dmz w funbox na adres mac portu wan asus i ip 192.168.1.2.

Funbox wpięty w port wan asusa.

W asusie brak internetu.

Port wan ustawiony domyślnie na automatyczne ip.

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny braku internetu w routerze asus.


Jak w Asusie masz WAN ustawiony na automatyczny IP a w Funboxie wyłączyłeś DHCP to Asus nie dostanie z FB3 adresu IP. Najlepiej ustaw na WAN Asusa na sztywno adres 192.168.1.2, maska podsieci: 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.1,  a LAN na Asusie daj w sieci LAN adres 192.168.2.2, maska podsieci: 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.2.2. Taka konfiguracja spowoduje, że wszystkie pakiety adresowane na adresy z zakresu 192.168.2.x "zostaną" w obszarze Asusa, a każdy inny adres docelowy będzie wysyłany z niego do FB3 i ewentualnie dalej, w świat.

Tony.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

Udało mi się osiągnąć to co zamierzałem.

Konfiguracja

Funbox 3.0 z bramą 192.168.1.1 i z DHCP włączonym w zakresie 192.168.1.2-192.168.100

 

Asus RT-AC58U w zakładce WAN ustawione stałe ip dla portu WAN 192.168.1.2 oraz dns 1 ustawiony na 192.168.1.2 (bez podania dns nie działa).

 

W zakładce Lan Asusa brama domyślna 192.168.2.1 (adresacja MUSI być inna niż w Funbox) DHCP 192.168.2.2-192.168.2.100. 

Port LAN Funboxa połączony z portem WAN Asusa. Każde urządzenie podpinamy pod porty Asusa (Koniecznie nie do Funboxa. Jeśli podepniemy pod Funboxa to funbox przypisze ip z własnego serwera DHCP czyli będą w innej sieci LAN niż urządenia podpięte do Asusa).

 

Po podpięciu routerów należy ustawić w Funboxie  DMZ na adres ip portu WAN Asus (192.168.1.2).

 

W ten sposób Funbox przepuszcza ruch do routera Asus i w ten sposób mamy możliwość korzystania z normalnego routera z większymi możliwościami niż Funbox.

 

Takie rozwiązanie ma wadę: Router znajdujący się za Funboxem ma prywatny adres ip WAN (czyli nie zna naszego publicznego ip).  To uniemożliwia skorzystanie z np. dynamicznego dns z poziomu routera (w tym wypadku Asusa). Trzeba tą funkcję ustawić w Funboxie.

 

W takiej konfiguracji  działa VPN po pptp. W routerze Asus uruchomiony jest serwer VPN (pptp) i bez problemu da się połączyć z poziomu np Windows 10 oraz Androida (przetestowane). Działa również dostęp przez FTP (przez internet) oraz SMB (przez VPN) do dysku podpiętego do Asus.

 Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wstawić print screeny z ustawień obu routerów.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Konfiguracja Funbox ↔ Asus – brak internetu na Asusie

Dzięki wielkie @elzimny, że podzieliłeś się z nami tym wszystkim :). Z pewnością to się przyda innym użytkownikom! Szczęśliwy mężczyzna