Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

Cześć. 

Przeszukałem forum - nie znalazłem odpowiedzi więc piszę nowy wątek. Bardzo proszę o jakieś sugestie. 

Ciężko opisać mój problem. Więc proszę wybaczyć jeśli nie będzie dla każdego zrozumiałe. 

W moim biurze posiadam komputer podłączony do internetu kablem Ethernetowym kat. 5e. Łączy się bezpośrednio z routerem Funbox 2.0. Na tym komputerze mam program Thunderbird, w którym mam skonfigurowaną skrzynkę firmową. Wszystko działa tak jak powinno. Wczoraj byłem zmuszony zamknąć biuro i na pewien czas przenieść się do domu. W moim domu również jest funbox 2.0, który łączy się kablem z routerem asus, i następnie znów kablem z komputerem służbowym. 

I tu się dzieją jaja - ani thunderbird, ani outlook nie pobierają ani nie wysyłają poczty ... 

Cały dzień próbowałem bawić się portami na funbox-ie (asusa nie ruszałem ponieważ jest to tylko AP). Wydzwaniałem do pomocy technicznej Orange... Nic nie pomagało ... 

Teraz uwaga - Wszystko dobrze pracuje na WiFi 😂... Pobiera i wysyła pocztę ... 

Więc łopatologicznie zacząłem bawić się kablami - poprowadziłem kabel bezpośrednio z funboxa do PC i problem powraca - nie pobiera poczty. 

Macie jakieś sugestie ??? Proszę o pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0


@cinexdnapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
A może antywirus, zapora coś blokuje?

Mam tu zainstalowanego Avasta, próbowałem na wyłączonym... Ale to nie wyjaśnia dlaczego na wifi działa a na kablu nie ... nie chcę odłączać kabla na czas pracy - musi być logiczne wyjaśnienie...


Avast nie jest dobrą ochroną, nadgorliwy jest, blokuje czasem porty, jak umiesz to sprawdż, może on blokuje ruch poczty, ESET Smart Security co mam wyświetla w ustawieniach blokady, można to modyfikować, dlaczego po wi-fi poczta działa, po lan nie, to dobre pytanie, częściej po wi-fi są problemy z komunikacją i internetem, Windows 10 na pewno nic nie blokuje ci.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

Jakie porty używasz przy poczcie?

Próbowałeś dopisać do loginu neo bez ochrony np. bez_ochrony-login@neostrada.pl

https://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep,article.html

Na jakim systemie operacyjnym pracujesz?
Anonim

Nie dotyczy

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

@cinexd  kabelki co łączysz PC z FunBox pewne, bo może w nich tkwi problem, nie może być tak że po kablu nie ma poczty a po wi-fi jest, to nie wina ustawień FunBox, ani tym bardziej nie winny Asus.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

Standardowe - 110 i 587

Owszem, mam ten prefiks dodany do loginu.

System to Windows 10 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

No ale to dziwne, bo normalnie internet działa 🙂 

Też jestem zaskoczony że po wifi działa a po kablu nie działa - gdyby nie to - pewnie rozwiazanie przyszło by szybciej

Anonim

Nie dotyczy

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0


@cinexdnapisał(-a)

No ale to dziwne, bo normalnie internet działa 🙂 

Też jestem zaskoczony że po wifi działa a po kablu nie działa - gdyby nie to - pewnie rozwiazanie przyszło by szybciej


Jak masz inny kabel lan to podmień, musi działać też na kablu, nie potrzeba zdejmować ochrony w FunBox całkowicie, to niebezpieczne, standardowe ustawienia przywróć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0

A może antywirus, zapora coś blokuje?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0


@Anonimnapisał(-a)

@cinexdnapisał(-a)

No ale to dziwne, bo normalnie internet działa 🙂 

Też jestem zaskoczony że po wifi działa a po kablu nie działa - gdyby nie to - pewnie rozwiazanie przyszło by szybciej


Jak masz inny kabel lan to podmień, musi działać też na kablu, nie potrzeba zdejmować ochrony w FunBox całkowicie, to niebezpieczne, standardowe ustawienia przywróć.


Również próbowałem, nawet wziąłem komputer obok funboxa i podłączyłem go 1-metrowym kabelkiem lan.. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0


@Piotrekk85napisał(-a)
A może antywirus, zapora coś blokuje?

Mam tu zainstalowanego Avasta, próbowałem na wyłączonym... Ale to nie wyjaśnia dlaczego na wifi działa a na kablu nie ... nie chcę odłączać kabla na czas pracy - musi być logiczne wyjaśnienie...

Anonim

Nie dotyczy

Klient poczty e-mail + orange funbox 2.0


@cinexdnapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
A może antywirus, zapora coś blokuje?

Mam tu zainstalowanego Avasta, próbowałem na wyłączonym... Ale to nie wyjaśnia dlaczego na wifi działa a na kablu nie ... nie chcę odłączać kabla na czas pracy - musi być logiczne wyjaśnienie...


Avast nie jest dobrą ochroną, nadgorliwy jest, blokuje czasem porty, jak umiesz to sprawdż, może on blokuje ruch poczty, ESET Smart Security co mam wyświetla w ustawieniach blokady, można to modyfikować, dlaczego po wi-fi poczta działa, po lan nie, to dobre pytanie, częściej po wi-fi są problemy z komunikacją i internetem, Windows 10 na pewno nic nie blokuje ci.