Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel 10 żyłowy do światłowodu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13133
  • 53959
  • 634

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

@Jeziorko  potwierdzę, że dobry technik będzie potrafił wykorzystać otwory po starym kablu, a nawet trasa nowego nie musi się pokrywać ze starym. Światłowód lepiej mieć na wierzchu. Przyklejony do ściany lub listew. Nigdy luzem. Stąd rada, podpowiedź technikowi, ale i wysłuchaj jego propozycji. To jednak Ty decydujesz gdzie będzie linia zakończona gniazdkiem optycznym 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

U mnie technik ze starym kablem nic nie zrobi bo on jest z 1 strony domu i idzie w ścianie ale bez peszla czyli zostanie tam do generalnego remontu.

 

Mam już 2 miejsca potencjalne do modemu ale tez liczę na techników i ich doświadczenie w tym temacie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13133
  • 53959
  • 634

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

@Jeziorko  jeśli nie masz sieci komputerowej w domu, to radzę modem postawić w miejscu centralnym, przy TV , lub tam, gdzie nadajnika wifi będzie doświetla większość koniecznych miejsc. Ważny też jest aspekt możliwości pociągnięcia dodatkowego kabla ethernet do przyszłego multiroomu czy dodatkowego access pointa, konsoli PS.. warto przemyśleć niż później przestawiać i kombinować 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

Sieć mam tylko może uda się coś zoptymalizować.

poza tym teraz mam LTE i przewody antenowe wchodzą przez szyb wentylacyjny do routera a nie wiem czy technicy pociągną tam światłowód itd. 
Czas pokaże. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13133
  • 53959
  • 634

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

@Jeziorko Ja mam siec zakończoną w szafie RACK właśnie na strychu. Długi czas modem stał w garażu i na strych poprzez sieć ethernet (tak, nawet w garażu mam  ethernet właśnie ze względu na kończące się tam przyłącze miedziane i obecnie FTTH) dwoma nitkami oddzielnie szła transmisja netu do switcha i później gniazd i AP i do IPTV. Obecnie mam już przeciągnięte światełko na strych i AP dalej po domu...

Zastanów się czy właśnie nie będzie wygodniej zrobić tak jak ja na początku, jeśli nie będą chcieli na strych dociągnąć FTTH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

Niestety na strychu brak prądu - w łazience teraz mam router główny 😉

 

Dzieki za sugestie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2091
  • 7677
  • 31

Kabel 10 żyłowy do światłowodu


@Jeziorkonapisał(-a)

Niestety na strychu brak prądu


to doprowadź ... kanałem wentylacyjnym! Tylko nie mów nikomu 🤥


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Kabel 10 żyłowy do światłowodu


@Jeziorkonapisał(-a)

...

w łazience teraz mam router główny 😉

...


Hmm... No nie wiem. Ja bym się nie odważył. To jednak wilgoć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Kabel 10 żyłowy do światłowodu

Wiem ale nie miałem innego wyjścia. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Kabel 10 żyłowy do światłowodu


@Jeziorkonapisał(-a)

Wiem ale nie miałem innego wyjścia. 


Nie wierzę.