Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router zamiast Funbox3.0?

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Jaki router zamiast Funbox3.0?

Ja bym wybrał niezależnie router bez wifi i oddzielne AP. @Kierus57 , z Twoich dawniejszych wpisów wynika, że Twój dom to nieruchomość większa niż mieszkanie w bloku. Sugerowałbym więc jakiś zestaw wifi rozbudowywalny, taki jak mesh. Oczywiście kosztuje to więcej, ale daje też dużo więcej elastyczności.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Jaki router zamiast Funbox3.0?

Mam w lokalu sieć internetową, jeden router przy komputerze, drugi w innym końcu lokalu jako AP. To daje radę. Problem, że mój TP link AC9 trochę się grzeje i czasem się wyłącza. Stąd pomysł na ewentualną wymianę na nowszy model.

Ps. poczytałem trochę na zagranicznych forach o TP Linku ax10 i ax 1500. Ludzie, twierdzą, że to samo, ale cena jest różna( ax10 droższy). Gdzie jest haczyk( jeśli jest)?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jaki router zamiast Funbox3.0?

@Kierus57  procek, nowszy model i wifi6.  Musi być droższy ...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Jaki router zamiast Funbox3.0?

Pierwsza wyszukiwana odpowiedź z forum fabrycznego wskazuje, że ax 10 jest przyszłościowy (lub był, bo wpis z 2019), bo gotowy na dalszy rozwój, choć niczego nie obiecują. 

The only difference other than where they are sold is the the X10 also currently has in the works a future

feature to be added.  We do not have any details about this feature or when if ever the feature will be added.  Once details are made clear and confrimed addtion date is added we will update the product page with the new infromation.  Until then the two routers are the same and the only difference is where they are sold.

 

PS. @agat13  napisał, że nowsze wifi, więc może to było przedmiotem rozwoju po 2019? Czy tak samo stare wpisy czytałeś, @Kierus57


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Jaki router zamiast Funbox3.0?

Tak, czytałem te wpisy. Jest także porównanie obu i niczym się nie różnią. Ale może w przyszłości. Tylko, że Tp Link już wypuszcza nowe , szybsze modele. Więc co rozwijać w ax10?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jaki router zamiast Funbox3.0?

@Kierus57  nowe, szybsze obecnie  będą  wolniejsze od tych w przyszłości,  a na pewno droższe od tych z przeszłości. Technologii  nie przegonisz...Trzeba wybrać zeznosc jakości do ceny i do potrzeb I się nie zastanawiać.. bo ilu użytkowników, tyle opinii..tylko co one wnoszą do sprzętów tej samej klasy? 10-ka jest nowszą i tyle. Po co rozwijać? Starczy do wszystkiego,  a przede wszystkim do wifi...

Lepsze jest wrogiem dobrego, a najlepsze jest to, na co nas stać...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Jaki router zamiast Funbox3.0?

@agat13  zgoda. A tak poza tematem TP Link oferuje już router z WIFI 7. Informacje na www.tplink.com


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jaki router zamiast Funbox3.0?

@Kierus57  dwa razy droższy od 10-ki i z technologią, której nie obsługuje 97% odbiorników,  co zmusza i tak do korzystania z wifi5 i 6. 

Pamietajmy, że wyścig na wifi to nie tylko nadajnik,  ale takze odbiorniki i środowisko pracy routera...Im większa prędkość, tym mniejszy zasieg...

Co z tego, że można odbierać 2Gb/sek tylko po co, na czym i z jakiej usługi???


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Jaki router zamiast Funbox3.0?

W końcu dokonałem zakupu. Skończyło się ma okazyjnym zakupie TP Linka ax50. Zobaczymy, jak się będzie spisywał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jaki router zamiast Funbox3.0?

@Kierus57  jak zwykle czekamy na opinie o sprzęcie