Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router pod IPTV poprzez wifi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Jaki router pod IPTV poprzez wifi

Witam!

 

Jako,że ciągle walczę z podmianą Funboxa 2.0 na inny router (ze względu na słaby zasięg,itd), zwracam się z zapytaniem,czy ktoś może polecić jakiś Router VDSL od Asusa/TP Linka/D-Linka/Netgear'aktóry bez problemu obsłuży usługę IPTV ale przez wifi?

Dziś walczyłem z Asusem DSL-AC750 ale niestety nie udało uruchomić się IPTV poprzez wifi (gdzie Funbox przez wifi działa akurat bezproblemowo...).

 

Z góry dzięki za wskazanie modelu!

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Jaki router pod IPTV poprzez wifi

No właśnie czytałem ten wątek i mam wrażenie,że dokładnie to samo próbowałem uczynić dziś z nowo nabytym Asusem...tak jakby model nie mógł ogarnąć tych ustawień... stąd szukam jakiegoś nawet konkretnego modelu, na którym użytkownicy bez problemu korzystają z IPTV poprzez wifi....


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jaki router pod IPTV poprzez wifi

@G0rdon  Obawiam się, że nie ma takiego routera na zasadzie plug and play.

Możesz kupić sobie np. Ubiquiti Edgerouter 4, dokonać odpowiedniej konfiguracji i dołączyć do niego switcha i na końcu access point. Generalnie jest to dłubanina i zdobywanie doświadczeń. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Jaki router pod IPTV poprzez wifi

Dzięki za odp. Dziś zdecydowałem się na router TP-LINK VR400 na którym udało mi się uruchomić IPTV poprzez wifi ( :)!!), jednak problemem jest to,że po wyłączeniu dekodera i ponownym włączeniu nie ma obrazu...do czasu aż ponownie dodam ID VLAN z 839...jakieś pomysły co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Pamiętam z innych wątków,że inni użytkownicy (ale chyba na Asusie) też mieli ten problem (wygasały uprawnienia?)...


IPTV2.jpg

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jaki router pod IPTV poprzez wifi

@G0rdon Taki będzie objaw na tego typu routerach.

Dzieje się tak, ponieważ na jednym gnieździe lan konieczne są 3 VLANy:838, 839 i 35.

Ten router nie umożliwia takiej konfiguracji na fabrycznym sofcie.

Spróbuj zapytać o poradę u specjalistów od OpenWRT, ale przygotuj się na wiersz poleceń.