Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

Witam forumowiczów,

Posiadam obecnie dobrze działającą sieć lokalną opartą na routerze Asusa i chciałbym go pozostawić bo działa bardzo stabilnie i szybko. W ofercie widziałem, że obecnie oferowany jest Funbox 6, który ma zablokowany Bridge. Czy istnieje jakaś alternatywa dla tego urządzenia?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

@sworcjusz 

Ten ruter spokojnie sobie poradzi.

Ale jeden warunek przy zawieraniu umowy i wykonywaniu instalacji musisz postawić:  musisz mieć zewnętrzny konwerter światłowodowy ONT od operatora. Tematy na forum dotyczące tego zagadnienia należą do najczęściej się przewijających, zachęcam do poszukania bo nie chcę powtarzać po raz kolejny tego co już wiele razy zostało napisane.

PS. W kwestii IP, to dla klientów indywidualnych jest ono publiczne i zmienne. W tej chwili zmienia się co 10 dni. Wystawiać na zewnątrz możesz zasadniczo co chcesz, choć jest jeszcze obligatoryjna cybertarcza, z której warto sobie zdawać sprawę (manipuluje DNS i tablicami routingu).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

@sworcjusz 

Witaj na forum użytkowników i sympatyków usług Orange.

Na Twoje pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi bo wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć i jakie usługi masz wykupione.

Podaj więcej szczegółów, najważniejsze to czy masz IP TV i jaki to konkretnie model Asusa.

Na forum jest cały dział poświęcony dekoderom i drugi dotyczący ruterów - sporo już na ten temat jest napisane.

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

Dzięki za szybką odpowiedź!

Będę miał tylko internet (światło) bez telefonu czy TV. Mój router to Asus RT-AC68U.

Zależy mi aby router był wystawiony na zewnątrz (nawet bez stałego IP).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

@sworcjusz 

Ten ruter spokojnie sobie poradzi.

Ale jeden warunek przy zawieraniu umowy i wykonywaniu instalacji musisz postawić:  musisz mieć zewnętrzny konwerter światłowodowy ONT od operatora. Tematy na forum dotyczące tego zagadnienia należą do najczęściej się przewijających, zachęcam do poszukania bo nie chcę powtarzać po raz kolejny tego co już wiele razy zostało napisane.

PS. W kwestii IP, to dla klientów indywidualnych jest ono publiczne i zmienne. W tej chwili zmienia się co 10 dni. Wystawiać na zewnątrz możesz zasadniczo co chcesz, choć jest jeszcze obligatoryjna cybertarcza, z której warto sobie zdawać sprawę (manipuluje DNS i tablicami routingu).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

Dzięki, na taką odpowiedz liczyłem. Teraz jak już wiem czego szukać to biorę się do lektury!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

@sworcjusz  w specyfikacji asusa  nie widzę info o VLAN. Może w innych coś będzie, a to musisz ustalić, bo to jeden z wymogów dla ustawienia netu - VLAN35. I możliwość połączeń pppoe.  

Anonim

Nie dotyczy

Jaki router/modem do światłowodu 600Mb/s z funkcją Bridge

@agat13  ten jeden VLAN to w każdym nowym ASUS czy innym ustawi 😉

Ten z tematu Asus RT-AC68U obsługuje IPTV i ma w konfiguracji VLAN 😉

Ale niestety tylko do obsługi Internetu Orange, nie nada się do Orange TV 😎