Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

Witam.

Do tej pory sporadycznie używałem TV Orange. Aktulanie posiadam Livebox 3.0 oraz dekoder TV UHD 88. Połączenie dekodera miałem na kablu o długości ok. 7m.

Obecnie, dekoder wylądował na piętrze i tam dociągnąłem kabel ethernet o długośći ok 40m. Kabel jest "kombinowany" - tzn. że po drodze są 2 gniazdka sieciowe. Połączenie to zostało przeze mnie sprawdzone urządzeniem Network Cable Tester i jest ok.

Dodatkowo sprawdziłem czy podłączony kompupter przez ten przewód działa - i komputer ma dostep do internetu. Niestety wpięty dekoder do gniazda pokazuje bład S01, czyli brak komunkacji z routerem Livebox. Czy ktoś może coś podpowiedzieć o co kaman? Czy długość kabla ethernet w tym przypadku może mieć znaczenie? Bo wg mnie raczej nie....

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

@Michal1973 Masz do złego portu podłączony kabel błąd S01


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

Generalnie 40m kabla to nie problem, lecz z autopsji wiem że każda "spinka" czyli łączenie osłabia sygnał. Sprawdziłbym też prawidłowość połączeń w gniazdach. Jeżeli nie chcesz kłaść nowych kabli, proponuję zakup LivePlug-ów do transmisji danych po sieci energetycznej. Warunkiem prawidłowej pracy takiego rozwiązania jest podłączenie ich na tym samym obwodzie tzn ta sama faza w opcji zasilania domu trójfazowej i niestosowanie przedłużaczy z zabezpieczeniem przeciw przepięciowym.

Pozdrawiam
Maciej

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

@mabud73, nie jest konieczna jedna faza do PLC. Można spinać fazy na potrzeby PLC za pomocą modułu sprzęgacza faz. Koszt jakieś 60-70 zł.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

@Pathfinder, zgadza się, ale staram się nie "przekombinować" 😉 Dzięki za uzupełnienie 🙂

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

Rozumiem. Wrzucam jednak taką informację bo wiele ludzi o tym nie wie a można wołając elektryka całą sieć w domu mieć spiętą stosunkowo niewielkim kosztem.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

Witam,

dzięi za podpowiedzi... temat załatwiony.

Nie wiem do końca o co chodziło, ale .... kolega zaprawił mi kabel sieciowy z jednej strony i zaminił 2 kolory, ale w gniazdku do którego ten kable szedł - ja te kabeliki zaminiłem tak żeby było ok. Zesztą połączenie sprawdzałem na testerze kabla - i wszystkie pary szły do siebie oraz sprawdzłem kabel przez podłączenie noteboka (internet był). Ale wtedy nie było TV...

Wiec znajomy zasugerował - zapraw końcówki etherneta "po bożemu" wh standardu B....

Co uczyniłem - no i wówczas poszło. Tak ze dzieki wszytskim - działa na 40 m kablu :-).


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

Dzięki @Michal07 za informację. Czyli tzw "cross"...

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jaka maksymalna długość przewodu ethernet z Livebox 3 do TV UHD 88?

No właśnie nie do końca "Cross", końcówka została zaprawiona wg "zmodyfikowanego" standardu "B" - zaminiony niebieski z biało zielonym i coś jeszcze.... Generalnie w gniazdku do którego szedł drugi koniec kabla - połączyłem tak żeby wszystkie żyły szły do siebie - czyli 1-1, 2-2, 3-3 itd... Co zresztą na urządzeniu do sprawdzania kabla było - OK. Powiem więcej, na tak zaprawionym kablu wg zmodyfikowanego standardu był internet .... ale TV niestety nie....

Dziwne prawda?

Więc też cały kable zaprawiłem jeszcze raz - końcowkę wg Standardu "b" oraz giazdko wg "b". 

Sprawdziłem urządzeniem, sprawdziłem internet - OK, zmieniłem na TV i też OK.