Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Witam,

mam problem z zwiększeniem transferu na sieci Wi-Fi. Poniżej rozrysowana wersja sieci domowej. Pomarańczowe linie to kabel sieciowy.

Modem z Wi-Fi to Funbox 2.0

 

Errata: Pokój 3 - *laptop na Wi-Fi 5Ghz

 

Untitled-1.jpg

 

 

 

Chciałbym zwiększyć szybkość transferu Wi-Fi w pokoju 2 na sieci 2.4Ghz. Odległość od Dekodera TV do laptopa to nie więcej niż 3m - zależy mi, aby to było po Wi-Fi. Obecnie transfer skacze od 15mbps do 25mbps. Internet w lokalu jest do 100mbps. Może ktoś z Was miał również podobną potrzebę i mógłby się podzielić spostrzerzeniami?

 

Czytałem o Access Pointach, czy Routerach z opcją AP, ale nie wiem która opcja by była najskuteczniesza - jeśli wogóle taka opcja jest dobrą. Jeśli chodzi o koszty to najlepiej najtańsze rozwiązanie, ale opcja ze średnią ceną również wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam,

R.B.

29 ODPOW. 29
Anonim

Nie dotyczy

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Jak chcesz mieć dobry sygnał wifi to coś takiego https://www.synology.com/pl-pl/products/RT2600ac


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

A z czego masz ściany, czy masz w okolicy miejsca instalacji dużo innych wifi, masz jakieś urządzenia elektryczne które mogą zakłócać sygnał wi-fi?

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na urządzenia?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Telewizja w jakiej technologii? Satelitarna czy IPTV?

Anonim

Nie dotyczy

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Porządny Router za rozsądne pieniądze http://www.netgear.pl/home/products/networking/wifi-routers/R7000P.aspx , jak dobrze poszukać to w 700zł powinno się zamknąć.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Piotrekk85 Ściana między pokojem 1, a pokojem 2 jest ścianą nośną. Po drodze jest całe wyposarzenie kuchni. Stąd mogą załucać. W okolicy jest sporo sieci wi-fi - wychwyciło mi jak obecnie testuje koło 13 + 2 moje (2.4Ghz + 5.0Ghz). Na częstotliwości 2.4Ghz jest problem, na częstotliwości 5Ghz Wi-Fi śmiga, ale urządzenia w pokoju 2 są w więkości z obsługą tylko 2.4Ghz. Budżet najlepiej do 200zł (zać górna granica do 250zł).

 

@MT293782 Telewizja nie jestem pewnym, pewnie IPTV. Z modemu idzie po kablu (sieciowym) do dekodara. Zaś z dekodara idzie po kablu do TV. 

 

@Anonim 700zł to trochę dużo, najlepiej jakby się zmieścić do 250zł najwięcej. 

 

Myślałem, aby kupić access point lub router z opcją access point i podłączyć w miejscu dekodera. W sensie zrobić drugi punkt wysyłania sygnału Wi-Fi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Przy takim budżecie to będzie trudno coś znaleźć. Chyba że na dużej wyprzedaży w jakimś elektromarkecie lub masz znajomego za granicą który może coś Ci kupić. Ew może pośrednio jakiś liveplug z wifi (te od Orange na pewno nie). Ale to też ma swoje wady.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

W takim razie nie możesz tak zrobić, gdyż IPTV jest na specjalnym porcie na Funboxie,który to ma dedykowany do telewizji VLAN, na którym nie ma "normalnego" internetu. Jeżeli jesteś w stanie puścić drugi kabel (podłączony do normalnego portu Ethernet w Funboxie) do tego pokoju to jak najbardziej możesz kupić access point i nim rozsyłać dodatkowy sygnał Wi-Fi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Piotrekk85 @MT293782 Dzięki za porady. Jeszcze sprawdzę zaproponowane modele dokładniej. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Anonim @MT293782 @Piotrekk85 @Anonim Witam ponownie. Przejrzałem wymienione modele i oferty inne, postanowiłem zwiększyć budżet. Co sądzicie o ASUS RT-AC68U? Co powinnien mieć taki router, aby działał w Orange i UPC w zastępstwie standartowych dodawanych (w przypadku Orange Funbox 2.0)?