Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć standard Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@kerik Zerknij czy te sieci nowe widoczne są na tych dwóch urządzeniach (znaczy ich SSID czy jest w liście wyboru widocznych sieci -dla obu rozdzielonych częstotliwości) i czy zapomniałeś stare wpisy na obu odbiornikach? W tej samej zakładce jest opcja szyfrowanie i tam się wybiera typ szyfrowania WEP, WPA, WPA2-PSK, WPA3...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@kerik  skoro w FB 6 wszystko poustawiałeś to zresetuj ustawienia sieci w obu problematycznych urządzeniach (drukarka i laptop) i ponownie przyłącz je do sieci z nowymi ustawieniami.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz


@agat13napisał(-a)

@kerik Problem prawdopodobnie wynika z tego, że urządzenia nie rozpoznają wifi6 z routera. Teoretycznie powinny widzieć wifi5 (adaptacja wifi routera powinna nastąpić automatycznie do poziomu urządzenia ).

Warto zweryfikować obie częstotliwości, bo obie mają wifi6. Ja bym wyłączył w menu routera za pomocą odznaczenia  "V" opcji wyłącz wifi6. Jeśli to nie przyniesie efektu, rozdzieliłbym sieci z inną nazwą SSID dla 2,4 i 5 GHz (z tym, że tylko dla 5GHz bym prowadził końcówkę _5). Hasło zostawiłbym tak jak jest . 

 


Pozwolisz @agat13  że dopowiem coś do Twojej sugestii zmiany nazwy. Otóż spotkałem się też z urządzeniami dla których nazwa była po prostu zbyt długa. Więc, po pierwsze zgadzam się że warto ją zmienić np. poprzez dodanie wyróżnika cyfrowego  np. 5 dla częstotliwości 5 Ghz i 2 lub 2.4 dla tej niższej. Po drugie znacząco skrócić nazwę zastępując tę nadawaną przez Orange swoją - która będzie inna od ewentualnych sieci sąsiadów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@Misiek62 Słusznie. Każda podpowiedź zbliża nas do prawdy objawionej...czyli działania powodującego zmianę statusu sprawy na "załatwiona"


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

agat13  rozdzielenie nazw pomogła na drkarkę , którą zainstalowałem  i jest ok. Niestety laptop dalej nie widzi sieci Orange,  agat13 bardzo proszę odezwij się może coś trzeba zmienić jakieś ustyawienia w laptopie  , sam sobie nie poradzę


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@kerik próbowałeś zresetować ustawienia sieci w lapku, ewentualnie "uruchomić ponownie" laptopa?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

slav72 ja jestem samouk w obsłudze kompa i internetu , podpowiedz mi gdize w lapku trzeba zresetować te ustawienia , niby coś tam resetowałem ale nie wiem czyto oto chodzi?.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@kerik Czy tylko rozdzieliłeś sieci zmieniając przy okazji SSID jednej z nich czy również odznaczyłeś wyłącz wifi6 tak jak wrzucił na screenie @slav72 ? Zrób to chociaż na 2,4GHz bo taką sieć wifi powinien laptop widzieć. Czy na lapku w ogóle widać jakiekolwiek sieci w otoczeniu? Może masz wifi wyłączone?

Na pasku zadań na dole ekranu masz telewizorek. Kliknij i będziesz widział dostępne sieci. Kliknij ewentualnie na "Ustawienia sieci i internetu" i wejdź w zakładkę "wifi", "Zarządzaj sieciami" i zobacz co jest zapamiętane. Zapomnij to, co niepotrzebne i połącz tą nową 2,4 . Dalej możesz zerknąć na ustawienia . "Połącz automatycznie" i "Przypisanie adresu IP: automatycznie DHCP"


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@kerik  na początek spróbuj kliknąć w przycisk "zasilanie" i wybrać opcję "uruchom ponownie", jeśli laptop się uruchomi i dalej nie będzie dostępu do sieci to wtedy wejdź w "ustawienia", "sieć i  internet", "zaawansowane ustawienia sieci", "resetowanie sieci", kliknij "zresetuj teraz", następnie kliknij w nazwę sieci którą masz ustawioną w modemie, wpisz hasło i połącz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Jak wyłączyć standart Wifi6 w paśmie 2.4 GHz

@slav72 moim skromnym zdaniem, jeśli sieć jest udostępniona (rozgłasza SSID) to powinno wystarczyć sprawdzenie w laptopie jakie sieci WiFi są widoczne i zestawienie połączenia z nim - wpisanie hasła. Dla porządku można oczywiście pousuwać zapamiętane sieci, które nie będą dostępne.