Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

Witam

Zastanawiam się nad nabyciem usługi Orange Internet światłowodowy z Funbox 3. Mam w związku z tym kilka pytań:


1. czy w usłudze jest domyślnie publiczny IP, może być zmienny?
2. czy można ustawić jakiś serwis DynDns?
3. Czy na Funboxie mogę ustawić przekierowania portów na urządzenia w sieci LAN aby mieć do nich dostęp z zewnątrz?
4. czy w Funboxie jednocześnie mogą pracować sieci 2.4 i 5 GHz o różnych SSID?
5. czy na Funboxie, po stronie sieci LAN można ustawić dowolne IP i maskę sieci? Aktualnie mam sieć 255.0.0.0 z adresem routera 10.1.1.1, chciałbym aby tak zostało.

6. jest gdzieś w sieci jakiś symulator panelu administracyjnego Funboxa 3, aby sprawdzić dokładnie jakie są dostępne funkcje?

21 ODPOW. 21

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

1.Tak 2.Tak.3.Tak 4 .Tak 5.Tak 6. raczej nie ma 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

Dzięki za pomoc. Rozważam również zakup w pakiecie telewizji z multiroomem. W związku z tym mam kolejne pytanie:

Czy dekoder multiroom muszę podpiąć bezpośrednio pod funboxa 3, czy mogę przez switche w dowolnym miejscu sieci? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

Dekoder można podłączyć przez wi-fi funboxa


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

Szczerze mówiąc wolałbym podpiąć dekoder mooltiroom kablem, ale nie bezpośrednio do funboxa, tylko za switchem. Czy to jest możliwe?

Czytałem gdzieś że dekoder musi być podpięty bezpośrednio do odpowiedniego portu funboxa. Tylko nie wiem czy chodziło o funboxa 2 czy 3.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

Ze switchami są problemy jeśli chodzi o podłączenie dekodera. Jest sporo podobnych wątków w tym zakresie.
Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

@grzegorz_ch , jak będziesz miał czas, to możesz spojrzeć na playlistę Orange, np.tę

https://www.youtube.com/watch?v=toPcLp0COJA&list=PLECJgjknoTeuFY9I3dBbnY7tPRGDEVxDX

albo bezpośrednio z dołu forum kliknij w ikonkę YT. Jedna playlista była aktualizowana 5 dni temu. Jest tam wiele bardzo przydatnych informacji.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

no jak chodzi o switchami to różnie bywa najlepiej dekoder podpiąć pod modem funboxa lub przez wi fi  ale musi być modem jeśli Orange  funbox 3.0 lub 2.0 to najlepszy sposób

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

@grzegorz_ch  potrzebujesz switch zarządzany, TP-Link TL-SG108E.

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet światłowodowy, Funbox 3 - kilka pytań

@Anonim  Lepiej niezarządzalny, prosty switch. W zarządzalnych trzeba bawić się z VLANami. Zależy kto co lubi i czy ogarnie.