Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Anonim

Nie dotyczy

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

@TheBanach ja widzę to trochę inaczej 🙂 Napisz razem z sąsiadami pismo do Orange w którym wszyscy wyrażą chęć założenia Internetu po kablu od Orange - możecie też zaproponować że pokryjecie np 50% kosztów. Pismo złóżcie w salonie lub do BOK i poproście o pisemną odpowiedź. Może coś uda się w tej kwestii Wam załatwić, w grupie siła 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Mam taką nadzieje bo ten internet mnie do szału doprowadza.

 

Anonim

Nie dotyczy

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

@TheBanach to czekamy na rezultaty. Ale zgłoszenie do BOK też zrób, niech ktoś sprawdzi czemu Ci tak rwie połączenie, pozdrawiam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Dziekuje za pomoc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

A sprawdzałeś czy u Ciebie jest 3G lub LTE?
Korzystasz obecnie ze starej technologii CDMA.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Nie chcę rozczarować ale.. 3km to.. bardzo duzo.. Weź pod uwagę ze cena pociągniecia kabla to:

- 3km rowu, ktoś to musi wykopać. Na wykopanie takiego rowu pójdzie już kilkadziesiąt tysiecy

- 3km słupów.. ktos musi słupy przywieźć, wkopać.. też kilkanaście - kilkadziesiat tysięcy

 

do tego

- załatwianie pozwoleń na kopanie od prywatnych włascicieli, od urzęgu miasta/gminy. Na to czeka sie czasami miesiacami.

- koszt samego kabla.

 

Myslę ze realna cena za takie coś to ok 50 -100 tysięcy. Jeśli mówisz o chetnych 10 osobach, to nam daje.. najbardziej optymistycznie 5-10 tysiecy na osobę. Po jakim czasie jedna osoba zapłaci za usługi Orange 5-10 tysiecy? 4-8 lat. Zakładając że nikt nie zrezygnuje wcześniej.

 

Realia są takie, że Orange często odmawia podłączenia jeśli brakuje 50m kabla albo 1-2 słupów. przy dystansie 3km... marnie 😕

 

PS. Z tego co wiem, czy usługach idnywidualnych Orange nie zezwala na dzielenie sie kosztami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Cześć! Co do podzielenia kosztów przyłącza między Orange a abonenta to raczej jest to mało prawdopodobne. Co do kwestii działania u Ciebie usługi to raczej bardzo prawdopodobny  jest problem z zasięgiem. Podajesz, że tłumienność wynosi o koło -74dBm co oznacza, że jest ona bardzo duża, a co za tym idzie masz słaby sygnał. Im bliżej zera tym lepiej. Tutaj masz adres strony gdzie możesz sprawdzić ifnormacje o najbliższych nadajnikach wg. UKE oraz wg. bazy BT Search:

http://beta.btsearch.pl/, na infolinii też mogą sprawdzić gdzie najbliżej masz nadajniki i w jakich technologiach pracujące. Sprawdź, czy masz w pobliżu siebie - max 1,5-2 km nadajniki 3G/4G od Orange. Ważne jest ukształtowanie terenu, wzniesienia, pagórki lasy itp. mają duży wpływ na jakość zasięgu. Możesz jeszcze rozważyć zakupienie anteny zewnętrznej do swojego modemu, koszt takiego sprzęto to około 120-200 zł w zalezności od siły wzmocnienia sygnału. Taki sprzęt na pewno ma w ofercie polska firma dipol (to nie jest kryptoreklama - nie działam dla tej firmy). A co do internetu stacjonarnego to na stronie możesz sprawdzić możliwości techniczne. Dzwoniąc na infolinię też możesz uzyskać informacje o tym jaka opcja Neostrady byłaby u Ciebie dostępna.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Czy sprawdzałeś inne położenie modemu? W innym miejscu w pokoju lub w sąsiednim pokoju? Sieć komórkowa to fale radiowe. Obecnie ta technologia przypomina wdrażanie radia w czasach powojennych gdzie odnalezienie Wolnej Europy także graniczyło z cudem i nieżadko trzeba było postawić radio w dość specyficznym miejscu. Na przykład u mnie modem z kartą Orange najlepiej odbiera na mojej półce obok książek. Gdy postawie go obok monitora lub na parapecie to mam tak jak Ty teraz. Odpal sobie stronkę ftp://ftp.atman.pl i rozpocznij ściąganie dużego pliku za pomocą przeglądarki. Potem powiększ widok tak abys z daleka widział prędkość pobierania. Wysokie i bardzo stabilne prędkości zdradzą najlepsze miejsce dla ustawienia Twojego modemu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

INTERNET PŁACĘ WYMAGAM

Fakt płacimy a Orange ma to w nosie.Mam podobny problem ze stabilnoscią łącza internetowego zgłaszam usterki i reklamacje od co najmniej 2 lat ale Orange ma to w ****** bo jest monopolistą na moim terenie.Infrastruktura nie modernizowana od co najmniej 30 lat a oferują coraz to "nowsze i lepsze usługi" .Doszlo do tego że zaczęli mi oferować usługi których nie są w stanie świadczyć........... tak nie są w stanie wiadczyć.Po zaakceptowaniu takiej usługi i cztero tygodniowym użeraniu się z awariami wkońcu rozmowa z technikiem otworzyły mi się oczy a raczej zdobyłem wiedzę na ten twmat.Technik wprost stwierdził żebym darował sobie wszystkie oferty z orange bo....... nie ma takiej mozliwości żeby działały przy tym staie technicznym sieci i przepustowości.Teraz naprzykład od rana nie mam telefonu i sieci(korzystam z neta z play) konsultant po zgłoszeniu awarii stwierdził " no faktycznie chyba jest awaria" zwracam uwagę na slowo "chyba" i................tyle.Żenada , amatorszczyzna i olewanie klienta.