Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei b315 - problemy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Huawei b315 - problemy

Witam,

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Huawei b315 z internetem LTE. 

Pierwsze pytanie, a raczej problem brzmi następująco.
Na instrukcji pisze, że gdy jest zasięg LTE to na routerze świeci się błękitne światło. Ok. Patrze na Mobile Broadband, widze - jedna kreska LTE. Ok. Patrze na router, świeci się na zielono. Czytam instrukcje, patrze - połączenie Ethernet. Ktoś mi wyjaśni o co chodzi?
 
Drugi problem jest taki, że mam ten router na spółke z moją dziewczyną. Ok, na umowie jest min. 70 mb/s. Okej, dobra, rozumiem, że może spaść gdy są dwa urządzenia podłączone, no ale nie, żeby było tak krytycznie, iż gdy ja sobie siedze na internecie, moja dziewczyna tylko wejdzie na laptopa i nawet z niego jeszcze nie skorzystała - internet już szaleje, opóźnienia wahają się wtedy do 300 ms nawet. Co to ma być? Przecież to już są jakieś żarty. 

Trzecia sprawa jest taka, że jestem w zasięgu LTE - patrzyłem na mape zasięgu. Wiem, mieszkam w kamienicy, obudowane z każdej strony. Wiadomo, ściany, budynki - wszystko to uśmierca dopływ internetu, no ale nawet dając router przy oknie, zasięg się nie zmienia. Nie da się korzystać z internetu, nawet w pojedynkę, no chyba, że wieczorem.

Myślę nad zakupem anteny zewnętrznej, ale na razie chciałbym pozyskać odpowiedzi od was.

P.S.: Nie, to nie zalezy od pogody, bo nawet w piękne dni jest to samo.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Huawei b315 - problemy


Shortrhymes napisał(-a):

Witam,

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Huawei b315 z internetem LTE. 

Pierwsze pytanie, a raczej problem brzmi następująco.
Na instrukcji pisze, że gdy jest zasięg LTE to na routerze świeci się błękitne światło. Ok. Patrze na Mobile Broadband, widze - jedna kreska LTE. Ok. Patrze na router, świeci się na zielono. Czytam instrukcje, patrze - połączenie Ethernet. Ktoś mi wyjaśni o co chodzi?
 
Drugi problem jest taki, że mam ten router na spółke z moją dziewczyną. Ok, na umowie jest min. 70 mb/s. Okej, dobra, rozumiem, że może spaść gdy są dwa urządzenia podłączone, no ale nie, żeby było tak krytycznie, iż gdy ja sobie siedze na internecie, moja dziewczyna tylko wejdzie na laptopa i nawet z niego jeszcze nie skorzystała - internet już szaleje, opóźnienia wahają się wtedy do 300 ms nawet. Co to ma być? Przecież to już są jakieś żarty. 

Trzecia sprawa jest taka, że jestem w zasięgu LTE - patrzyłem na mape zasięgu. Wiem, mieszkam w kamienicy, obudowane z każdej strony. Wiadomo, ściany, budynki - wszystko to uśmierca dopływ internetu, no ale nawet dając router przy oknie, zasięg się nie zmienia. Nie da się korzystać z internetu, nawet w pojedynkę, no chyba, że wieczorem.

Myślę nad zakupem anteny zewnętrznej, ale na razie chciałbym pozyskać odpowiedzi od was.

P.S.: Nie, to nie zalezy od pogody, bo nawet w piękne dni jest to samo.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Masz jakieś inne urządzenia obsługujące LTE ?

Anonim

Nie dotyczy

Huawei b315 - problemy

Czy w trybie pracy sieci w ustawianiach routera masz ustawione tylko LTE???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei b315 - problemy

1. Gdzie masz na umowie m.in 70 Mbits?
2. Ping w żaden sposób nie jest gwarantowany.
3. Objawy które opisujesz sugerują słaby zasięg LTE. Mapy są pewnym modelem matematycznym, nie zawsze są dokładne np. gdy jest wysoki budynek między Tobą a nadajnikiem. Kwestia propagacji fal radiowych.

Moje propozycje:
1) jeśli możesz przetestuj działanie routera w innym miejscu (sąsiadów /znajomych), by wyeliminować wadę sprzętu
2) stabilniejszy internet ale wolniejszy będzie w zakresie 3g (to można zmienić w ustawieniach)
3) jak masz możliwość zamontowania na zewnątrz, to sugerowałbym poszukanie anteny zewnętrznej co działała by z tym routerem

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Huawei b315 - problemy

Tzn? Telefon? Jeśli o to chodzi to tak, mam i działa świetnie, lepiej niż router.

Jeśli chodzi o "tylko LTE" to próbowałem z tym i jest nadal to samo. Mam zawsze zasięg LTE tylko jedna kreska.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Huawei b315 - problemy

Tylko dziwne właśnie, że na telefonach to LTE chodzi o wiele szybciej, nawet udostępniając z telefonu na komputer, możemy z dziewczyną korzystać oboje i działa o wiele lepiej niż ten z router'a. Na dniach kupię antene zewnętrzną i dam znać jak to wszystko działa, czy jest lepiej i czy to wina zasięgu.

Mam jeszcze pytanie co do anten. Macie może jakąś propozycje, bo nie jestem w temacie kompletnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei b315 - problemy

To w takim razie wstrzymałbym się jeszcze z anteną.

Co radzę
1) skontaktuj się z BOK i spytaj jakie częstotliwości LTE są w Twojej lokalizacji (na pewno nie wszystkie)
2) ile realnie wyciągasz na komórce? a ile na routerze? możesz podesłać screeny z jakieś speedtestu?
3) może zakłócenia dotyczą wifi a nie internetu, czy możesz podłączyć komputer to tego routera i sprawdzić jak działa?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Huawei b315 - problemy

Właśnie o to chodzi, że na speedtest mam np. 30 ms gdy nikt nie jest podłączony. Na komórce jest też porównywalnie. Podłączałem router przez kabel ethernet do laptopa i jak muli przez wifi to muli też przez kabel. Więc wykluczam zakłócenia wifi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei b315 - problemy

Ja bym przetestował router w innym miejscu jeszcze.
Anonim

Nie dotyczy

Huawei b315 - problemy

A może ktoś z Twoich znajmoych ma inny router i może warto przetestować swój Internet na innym urządzeniu???