Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B535 - Orange VPN

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B535 - Orange VPN

@egon64   tak jak piszesz, musisz mieć te usługi, jak masz specyficzne wymagania, podobnie jest na światłowodzie 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Huawei B535 - Orange VPN

A czy ewentualnie miałoby sens podłączenie do routera urządzenia (np. Raspberry pi), na którym uruchomiłbym OpenVPN'a i łącząc się z nim mógł dostać się do routera poprzez www ?

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B535 - Orange VPN

@egon64  jeśli router ma otwarte stosowne porty, to ma sens, inaczej nic nie zyskasz, inna sprawa, modemy/ routery mają ubogą konfigurację, często w tym leży problem, Internet Mobilny też bez Orange VPN nie nadaje się do zaawansowanych usług, nikt o tym wprost nie pisze, ale tak jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Huawei B535 - Orange VPN

@AnonimTo fakt. Powiem szczerze ciężko mi tak w ogóle podejść do tematu. Orange VPN to też nie do końca sam w sobie VPN a tak naprawdę publiczne IP. Daje to spore możliwości, bo do tej pory Orange oferował tę usługę jedynie firmom a dopiero od niedawna indywidualnym klientom. Gdzieś czytałem, że z samą usługą też nie jest super kolorowo. Z drugiej strony jeżeli ona działa na zasadzie publicznego IP jakie oferuje Neostrada to jestem w domu.

Założenie mam takie: podłączam do B535 urządzenie, które pozwoli mi na postawienie VPN'a (najlepiej OpenVPN) i uruchomienie przeglądarki i z tej przeglądarki dostaję się na router. Trochę tak naokoło, ale inaczej chyba się nie da dostać do zasobów w przypadku B535.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B535 - Orange VPN

@egon64  dobrze kombinujesz, powinno zadziałać 😉

Orange VPN to nie typowy VPN, ale o tym już wiesz, niestety jak chcesz mieć stały czy dynamiczny IP Publiczny, to trzeba ją wykupić.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Huawei B535 - Orange VPN


@egon64napisał(-a)

@AnonimTo fakt. Powiem szczerze ciężko mi tak w ogóle podejść do tematu. Orange VPN to też nie do końca sam w sobie VPN a tak naprawdę publiczne IP. Daje to spore możliwości, bo do tej pory Orange oferował tę usługę jedynie firmom a dopiero od niedawna indywidualnym klientom. Gdzieś czytałem, że z samą usługą też nie jest super kolorowo. Z drugiej strony jeżeli ona działa na zasadzie publicznego IP jakie oferuje Neostrada to jestem w domu.

Założenie mam takie: podłączam do B535 urządzenie, które pozwoli mi na postawienie VPN'a (najlepiej OpenVPN) i uruchomienie przeglądarki i z tej przeglądarki dostaję się na router. Trochę tak naokoło, ale inaczej chyba się nie da dostać do zasobów w przypadku B535.


Nic dodać nic ująć. Może jedynie to: zachęcam do sprawdzenia w praktyce i koniecznie podzielenia się efektami tutaj. Na moje oko to zadziała.