Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Próbowałem również innych sposobów opisanych w sieci i nic z tego. Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że w routerze nie działa printserver i to wszystko. A wg Huawei takie coś występuje w tym routerze. WIdocznie nie w wersji Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@BaczekA jaki masz adres IP routera ?


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB


@Baczeknapisał(-a)

Próbowałem również innych sposobów opisanych w sieci i nic z tego. Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że w routerze nie działa printserver i to wszystko. A wg Huawei takie coś występuje w tym routerze. WIdocznie nie w wersji Orange.


Spróbuj zainstalować drukarkę jako "lokalną",  wybierając: "utwórz nowy port" wybierz "rodzaj" "tcp ip" wpisz ip swojego routera. Powinno pomielić i poprosić o sterowniki. Podaj mu sterownik ręcznie z dysku. Po tym sprawdź czy poleci strona testowa. Jeżeli nie poleci, sprawdź we właściwościach drukarki port jaki utworzyłeś czy protokół jest RAW czy LPR, w razie czego zmień rodzaj protokołu i sprawdź ponownie. Dawno temu jak stawiałem takie coś awaryjnie w biurze to mój router obsługiwał LPR.

 

Daj znać czy ruszyło. Pozdr. B.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

W załączniku screen z właściwości sieci.

 

Zaraz wypróbuję sposób od bwlodar, jednak tak chyba też robiłem...


Bez tytułu1.png
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@BaczekA masz widoczna drukarkę tu ?

Przechwytywanie.PNG

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@bwlodar - niestety nie działa. Niby się instaluje i wszystko wygląda na OK, ale drukarka nie drukuje, wywala błąd. Zmiana ustawienia LPR czy RAW nic nie zmienia w działaniu.

 

@Anonim

Mam tutaj widoczną drukarkę kablową ze statusem offline (bo odłączony jest kabel USB)

Po zainstalowaniu drukarki sposobem bwlodar widzi dwie takie same drukarki tylko druga jest z dopiskiem kopia1, bo nazwa poszła z automatu.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB


@Baczeknapisał(-a)

@bwlodar - niestety nie działa. Niby się instaluje i wszystko wygląda na OK, ale drukarka nie drukuje, wywala błąd. Zmiana ustawienia LPR czy RAW nic nie zmienia w działaniu.

 

@Anonim

Mam tutaj widoczną drukarkę kablową ze statusem offline (bo odłączony jest kabel USB)

Po zainstalowaniu drukarki sposobem bwlodar widzi dwie takie same drukarki tylko druga jest z dopiskiem kopia1, bo nazwa poszła z automatu.


W ustawieniach portu jak zrobisz LPR "numer kolejki" wpisz "lp1"

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@BaczekA czy przywracałeś router do ustawień fabrycznych ? 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@bwlodar - niestety nic z tego. Różne kombinacje, różne adresy - efekt ciągle taki sam. Brak działania.

 

@Anonim - nie robiłem tego i nie widzę powodu aby to robić. Poza tym musiałbym potem znowu uruchamiać wszystko na kilku komputerach.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Zobacz tutaj i tu jest napisane o portach numer 137 i 161.