Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

Noszę się z zamiarem powieszenia Funboxa 3 za zasłoną na ścianie. Zmieniłem TV i obecne ustawienie trochę mi nie pasuje. Pytanie czy już ktoś próbował go wieszać za jakimś materiałem i jak to wpływa na Wi-Fi w mieszkaniu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@Ozzy_666  zasłona nie tłumi wi-fi, możesz tam umieścić FunBox 3.0 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@Ozzy_666  zasłona nie tłumi wi-fi, możesz tam umieścić FunBox 3.0 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@Ozzy_666  tak naprawdę każdy materiał tłumi, tylko zasłona dla fal radiowych jest tak nikła przeszkodą, że niezauważalną 

Funbox jest modemem stojącym i bardziej bym zwrócił uwagę na fakt, że wisząc na ścianie anteny będą  miały inna propagację, czyli inaczej się będzie wifi rozkładać, bo anteny są wbudowane w modem na stałe 

Szczególnie  odczuwalne to może być w najdalszych punktach lokalu 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

Skoro jest stojący to czemu ma otwory umożliwiające jego powieszenie? Funbox 6 jest tylko stojący, tu nie ma wątpliwości ale 3.0 ma otwory na wkręty.

 

A tak przy okazji to jest możliwość wymiany Funboxa 3 na 6 w trakcie trwania umowy bez podnoszenia szybkości łącza?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@Ozzy_666  jak go powiesisz, to wi-fi nie będzie gorsze i propagacja fal nie osłabnie.

Co do wymiany na FB6, ma sens jak masz urządzenia z wi-fi AX, inaczej to nie ma sensu, problem z dostępnością FB6 jest zresztą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@Ozzy_666  otwory do wieszania są po to, aby wieszać, ale wierz mi, robiłem testy I wiem co pisze..na krótkich dystansach to nie ma znaczenia, ale na dłuższych  to istotne jaka jest polaryzacja anten, bo po co inni producenci by je ruchome robili na zewnątrz modemu???

To właśnie  polaryzacja...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@agat13  nie wiem jakie testy robiłeś, ale router z wbudowanymi antenami, lepiej propaguje wi-f jak powieszony jest, tak 1,5 metra nad ziemią, jak przed nim nie ma żadnych sprzętów, firanki generują 1% max utratę sygnału, u mnie router za TV na szafce jest i sygnał jest znakomity na parterze.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Gdzie ustawić Funbox 3.0?


@IreneuszCDnapisał(-a)

ale router z wbudowanymi antenami, lepiej propaguje wi-f jak powieszony jest, tak 1,5 metra nad ziemią


w ogólności nie chodzi o odległość od ziemi a od powierzchni takich jak podłoga i ściany. Biorąc to pod uwagę, przytulenie do ściany też nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej więc AP będzie miał na środku pokoju na cokolilku specjalnie przeznaczonym. Nie pasuje? Trzeba więc wybrać co się chce mieć w domu: zasięg, czy muzeum. Potestować,  sprawdzić jakość i znaleźć kompromis.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@pirenej  nie spodkałem się z routerem co trzeba w centrum pomieszczenia ustawiać, może to takie mydelniczki za 50zł, FB 3.0 czy 6 może gdziekolwiek być postawiony, pomieszczenia w bloku ogarnie, do domku to już coś lepszego potrzeba 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Gdzie ustawić Funbox 3.0?

@IreneuszCD  nie będę się z Tobą  licytował na doświadczenie, bo nie o to chodzi...tak się złożyło, że badałem wszystkie modemy pod kątem wifi, SWB i troszkę spostrzeżeń mam..

Wiem, to piszę i zgodnie z zapytaniem odpowiadam według  własnej praktyki.

@pirenej  ma rację, może tylko troszkę przesadzil z tym centrum pokoju, ale centrum mieszkania jak najbardziej polecam dla jednego źródła wifi

Co zaś do ogarniania w bloku, to nie jest to reguła przy dużym nasyceniu  innymi sieciami wifi w pobliżu...