Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 18
  • 0

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

Witam,
Temat może wydawać się dziwny, ale od jakiegoś czasu sporadycznie zdarza się, że funbox 6 którego jestem posiadaczem, zmieni poziom ustawień firewalla na wysoki co od razu powoduje problemy z routingiem w niektórych aplikacjach typu voice-call czy grach wideo z obsługą sieci (tak przynajmniej mówi mi syn). Osoba która zarządza routerem w moim przybytku nie chce mi dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.
Czy jest możliwe żeby router z jakiegoś powodu sam podbił poziom firewalla na wyższy? Czy powoduje to być może jakiś port, albo usterka w sofcie? Ew. czy tylko admin ma możliwość manualnej zmiany poziomu zabezpieczeń na wyższy, i winny jest tu ewidentnie czynnik ludzki? 🙂

Ślicznie dzięki za odpowiedź, bo sytuacja jest już troszke frustrująca.


1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

@Mystrage  no właśnie... piszesz trochę zawile i nie do końca zrozumiale, mam jeszcze jedno pytanie, w końcu czy to Ty jesteś właścicielem FunBoxa, czy jest jeszcze ktoś "wyżej"?, pytam bo Twój post nie brzmi jednoznacznie. Piszesz o osobie trzeciej, jakimś "adminie", wytłumacz o co chodzi, gdyż jeżeli jest jeszcze ktoś (nie mam na myśli operatora z którym jest podpisana umowa) to osoba ta może świadomie robić Ci/Wam "pod górkę" zmieniając ustawienia blokady w menu konfiguracyjnym samego routera i/lub w aplikacji na telefon Mój FunBox.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

Z FB6 wszystko jest możliwe. To nie kwestia routingu tylko poziom wysoki blokuje też ruch wychodzący (przepuszcza tylko określone, popularne usługi) czego niższe poziomy nie robią. Ostatnio były problemy z samoczynnie wyłączającymi się przekierowaniami, także tak…


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

@Mystrage  nie spotkałem się z takim problemem u mnie na FB 6 nigdy (mam go prawie 3 lata), według mnie sam router może być uszkodzony, skontaktuj się z infolinią Orange niech wystawią zlecenie wymiany na nowy.

Edyta:

Kogo masz na myśli mówiąc "admin"?, jeśli zdaje Ci się że ktoś z Orange steruje Twoim firewallem w routerze to się mylisz, administratorem jego jesteś Ty i to Ty w menu konfiguracyjnym możesz zmieniać poziom zabezpieczeń, a jeśli tak się dzieje samoczynnie to patrz wyżej.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

Krasnoludki, kurde balans.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54829
  • 648

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

@Mystrage  jeśli nie jesteś adminem usługi czyli osoba umowną, to ktoś, kto Ci jej użycza po prostu manualnie zmienia poziom zabezpieczeń. Mimo różnych mankamentów FB6 o takim cudzie nie słyszałem, a słuch mam dobry...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

@Mystrage  no właśnie... piszesz trochę zawile i nie do końca zrozumiale, mam jeszcze jedno pytanie, w końcu czy to Ty jesteś właścicielem FunBoxa, czy jest jeszcze ktoś "wyżej"?, pytam bo Twój post nie brzmi jednoznacznie. Piszesz o osobie trzeciej, jakimś "adminie", wytłumacz o co chodzi, gdyż jeżeli jest jeszcze ktoś (nie mam na myśli operatora z którym jest podpisana umowa) to osoba ta może świadomie robić Ci/Wam "pod górkę" zmieniając ustawienia blokady w menu konfiguracyjnym samego routera i/lub w aplikacji na telefon Mój FunBox.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?


@Mystragenapisał(-a)

Witam,
Temat może wydawać się dziwny, ale od jakiegoś czasu sporadycznie zdarza się, że funbox 6 którego jestem posiadaczem, zmieni poziom ustawień firewalla na wysoki co od razu powoduje problemy z routingiem w niektórych aplikacjach typu voice-call czy grach wideo z obsługą sieci (tak przynajmniej mówi mi syn). Osoba która zarządza routerem w moim przybytku nie chce mi dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.
Czy jest możliwe żeby router z jakiegoś powodu sam podbił poziom firewalla na wyższy? Czy powoduje to być może jakiś port, albo usterka w sofcie? Ew. czy tylko admin ma możliwość manualnej zmiany poziomu zabezpieczeń na wyższy, i winny jest tu ewidentnie czynnik ludzki? 🙂

Ślicznie dzięki za odpowiedź, bo sytuacja jest już troszke frustrująca.



Jeśli tylko Administrator ma dostęp do FunBox6, to on zmienia w panelu administracyjnym poziom zabezpieczeń na wysoki, obgadaj tą sprawę, bo nic się samodzielnie nie ma prawa zmienić, robi ewidentnie wam na złość 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

@Mystrage 

Administratorem Funboxa jest jego posiadacz. Sam sobie robisz pod górkę? Czy po prostu wyrażasz się nieściśle? Możesz się zalogować do panelu Funboxa czy nie możesz? Jeśli nie możesz to dlaczego, skoro piszesz że go posiadasz? Jeśli możesz to pokaż jak masz ustawioną zaporę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 18
  • 0

Funbox automatycznie zmienia poziom zabezpieczeń firewall na wysoki?

Witam,
Tak jak panowie wspomnieli, byłem troche wymijający ponieważ w sytuacje wchodzi pewnego stopnia prywata, a cała sytuacja wygląda mniej więcej tak jak opisał to @IreneuszCD. Administratorem mojego routera jest członek mojej rodziny, który starał się zrobić ze mnie wariata, wmawiając mi że absolutnie nie tyka ustawień, dlatego chciałem zaczerpnąć wiedzy od bardziej doświadczonych kolegów/koleżanek 🙂

Po skonfrontowaniu sytuacji i oparciu sie na waszej opinii sytuacja ekspresowo się wyjaśniła, także wielkie dzięki i jeszcze raz sorry za skrytość, ale personalnie cała sytuacja jest dla mnie wystarczająco żenująca i bez dzielenia się jej szczegółami z użytkownikami forum.