Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

Dzień dobry,

 

Wielką niedoróbką softu Funbox 6 jest fakt, że nie można edytować lub usunąć istniejącego wpisu w tabeli DHCP. Też tak macie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602
7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

Dzięki, obejście poza standardowym interfejsem użytkownika nie zmienia to faktu, że ignorowanie takiego wielbłąda przez Orange to jest po prostu kpina z klientów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

@mescherinZgoda, stwierdzono problem (może nie jakiś kluczowy czy zagrażający działaniu usługi, ale..) i dobrze by było, aby został usunięty...

Zerknij jaki masz nr softu na modemie, bo podobno była aktualizacja poprawiająca różne niedociągnięcia


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

@agat13, brak możliwości edycji DHCP, z technicznego pkt widzenia, to nie jest błahy problem. Mam w sieci urządzenie, które właśnie wymieniłem na nowy egzemplarz (awaria poprzedniego), przez co jest inny MAC. Problem polega na tym, że jest to kontroler tzw. domu inteligentnego i zmiana IP spowduje duże problemy. Poprawnym rozwiązaniem jest właśnie edycja DHCP, a nie np.ustawianie statycznego IP czy inne obejścia.

 

Soft w Funbox 6 mam aktualny, jak twierdzi odpowiednia funkcja w modemie. W zeszłym roku zgłaszałem inny problem z DHCP, ale żadna nowa wersja softu nie wyszła do tej pory. No cóż, widać że dla 90% użytkowników to rzeczywiście nie jest żaden problem. Dla pozostałych 10% jest on użyteczny jako modem, ale nie jako router dla sieci lokalnej.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

@mescherinSprawdź nr softu i napisz...porównamy z naszą informacją od innych użytkowników, którzy właśnie przeszli upgrade


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox DHCP - brak możliwości edycji

@mescherin  masz najnowszą aktualizację która wyszła kilka dni temu, niestety ona również nie rozwiązała tego i innych błędów (ogólnie ciężko stwierdzić czy naprawiła coś poza błędem z pasmem 2,4 GHz, który to występował na niektórych FB 6). Pisałem kilka razy na forum w wątkach i pomysłach aby technicy włożyli trochę wysiłku i dali opis czego tyczą się wydawane łaty ale to jak "grochem o ścianę"...