Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi


Jomis napisał(-a):

sytuacja jest taka, ze w budynku z tego dysku powinny korzystać dwa stacjonarne kompy i co najmniej trzy laptopy.... i tak jak w przypadku stacjonarych nie ma żadnych uniedogodnień, to już w przypadku laptopów niestety są, bo miejsce wykorzystywania może być bardzo różne 😉


Ciężko jest cokolwiek stwierdzić, jeżeli nie korzysta się z takich rozwiązań na codzień. W moim przypadku, udostępnianie zawartości dysku związane jest z eksploracją sieci poprzez router, na zasadzie udostępnienia danych na nim poprzez kabel USB. Wygląda to tak, że każde urządzenie powiązane z moim wifi widzi ten dysk jako sieciowy (warunkiem jest utworzenie na nim plików udostępnionych) Ehhh...sieci i problemy z nimi związane to studnia bez dna. Może któś orientuje się bardziej w takich zagadnieniach. Moje pomysły się już wyczerpały 😉 Przepraszam, ale zasoby mojej wiedzy w tej dziedzinie na tym poziomie nie są zbyt bogate 🙂 Do tego jeszcze specyfika sprzętu dostarczanego przez Orange...czasami to czarna magia 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

Zastanawia mnie tylko fakt, że wczesniej przez dwa inne routery wszystko działało poprawnie, a teraz biegamy z pendrivami. Jeszcze raz bardzo dziękuję, może jeszcze ktoś tutaj wpadnie na jakiś genialny pomysł 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

@mabud73 mnie to wywował, więc mam nadzieję że opis ze stronyhttp://www.orange.pl/kid,4003696898,id,4003712908,title,Orange-FunBox-podlaczenie-pamieci-USB-,article.html był wykonany.

 

Jeśli nadal nie działa, to warto porobić testy krzyżowe (oczywiście o ile masz łatwą możliwość)

1) podłączyć inny dysk, najlepiej pendrive bez własnego oddzielnego zasilania

2) podłączyć inny dysk z zasilaniem np. telefon komórkowy w trybie przesyłania plików

3) spróbować zarówno przez panel funboxa jak i windowsowe rzeczy (mam nadzieję, że widoczność urządzeń na windowsie jest włączona)

Jeśli masz inny system niż windows, to ja nie dam rady pomóc.

4) pisałeś w pierwszym wpisie, że ten sam dysk ze starym routerem działał, czy na dziś masz możliwość ponownego podłączenia i sprawdzenia? (bo np. jakiś kabelek lub gniazdko się przetarło?)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

Kabelki to raczej wszystkie działają, bo wszystkie komputery stacjonarne, które podpięte są kablem widzą ten dysk podłaczony do routera. Problem polega na tym, że laptopy działające przez wifi nie widzą tego dysku. wszystkie komputery działaja na windowsie

Anonim

Nie dotyczy

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

@Jomis Jaki Windows ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

windows 10

Anonim

Nie dotyczy

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

@Jomis Poczytaj na temat grupa domowa

Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie.PNG


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

Tak mnie teraz tknęło... @Jomis, piszesz o podłączeniu dysku poprzez RJ-45, a próbowałeś po USB do routera? Zrobić przydziały i będzie widoczny w sieci tak jak moje....osobiście używam dwóch, bo mam dwa USB w routerze (Funbox 2.0) i nie ma żadnych konfliktów...czasami jak ogląda się dwa filmy na różnych kompach to przytnie, ale nie jest to jakiś wielki problem...zdarza się to sporadycznie...

dyski sieciowe.jpg

 

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

To było w tym wątku o RJ-45 czy innym? jeśli tak, to funobox oficjalnie tego nie wspiera

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

Tak @Piotrekk85 w tym wątku, @Jomis napisał "

"Funbox ADSL2+/VDSL2 nie widzi dysku zewnętrznego przez wifi

dysk podłączony jest kablem sieciowym - jak drukarka lub komputer i ma swoje IP" 🙂