Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Ciąg dalszy wniosku:

w sieci LAN mam jeszcze 3 inne accesspointy (bez serwerów dhcp). Jedyny serwer dhcp w sieci to ten w FB6.

Adresu dns nie otrzymują urządzenia niezależnie od tego, przez który access point się łączą.

I tego to już nie rozumiem, jak to możliwe.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

w sieci LAN mam jeszcze 3 inne accesspointy


ciekawe, czego jeszcze się dowiemy. Jak masz inne AP, to nie potrzebujesz WiFi z FB. Ja tak mam, koledzy tak mają, forum tak zaleca. Jak już ten FB musi być, to niech robi tylko to, co niezbędne.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1647
  • 8160
  • 64

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw Nie pamiętam jak działa DHCP w FB bo go od lat nie używam. Stawiałbym, że jako DNS podawany jest adres lokalny bramy (czyli FB w tym przypadku). Rozumiem, że adresy IP czy bramę przydziela prawidłowo, kłopot jest tylko z nieprawidłowym DNSem? Uruchomiłbym Wiresharka i sprawdził co tam jest zwracane przy różnych ustawieniach zapory. Bo może jest dobrze a te adresy pochodzą z innego urządzenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

WIFI z FB6 jest zbyt dobre, abym je porzucił. Mogę sobie oczywiście dhcp uruchomić na innym urządzeniu  - to pewnie rozwiązałoby problem, ale wolę usunąć pozostałe urządzenia, bo są stare i nie tak szybkie jak FB6. FB6 załatwia mi całą sieć.

Jestem w kontakcie z kimś, kto ma dostęp do inżynierów. Liczę, że w końcu usterka zostanie usunięta i inni użytkownicy, nie będą mieli problemów. Skoro już przy stałym IP wciskają FB6, to niech on robi całą robotę bez kupowania innego sprzętu.Ma na to potencjał.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Jednak najpierw poszukaj usterki u siebie. Odłącz najpierw wszystko od FB i wtedy sprawdź. Jeżeli będzie dobrze, podłączaj sprzęty po kolei i sprawdzaj, kiedy się popsuje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw na tą aktualizację, co poprawi błędy poczekasz trochę, mało zgłoszeń jest, to co ty doświadczyłeś, tu nikt nie sygnalizował, pomimo że trochę osób ma FB6 na forum NO.

Tak jeszcze w temacie, jakie AP Klient masz i czy coś tam ustawiałeś, bo normalny router w trybie Punktu Dostępu, ładnie pracuje za routerem głównym, nie trzeba DHCP wyłączać i grzebać głębiej, sam tryb AP Klient to robi, ustawia się tylko nazwę i hasło do wi-fi, tyle i aż tyle, ale gro grzebie w tych AP Klient i potem cuda wychodzą, czy wywala urządzenia z sieci, czy wcale się do niej nie logują, bez wglądu jak masz wszystko poustawiane, to jałowa dyskusja i zgadywanie w ciemno.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@IreneuszCD nie do końca Cię rozumiem. Niemniej muszę dla pewności rzeczywiście wyłączyć wszystko co teoretycznie mogłoby mieć włączone DHCP (mam m.in. domofon i rejestrator) i wtedy jeszcze raz sprawdzić tak jak sugerował @pirenej - na czysto. Chcę mieć pewność, że to nie u mnie jest problem.

Masz rację, że zrobiło się szukanie po omacku. Z podglądu Wiresharka wynika, że FB6 rozdaje właściwy adres DNS (tj IP siebie samego) ale urządzenia WiFi go nie biorą. 

O ile nie mam zaufania, że ,mój komp  jest "sterylny" jeśli chodzi o ustawienia sieci (coś na bank grzebałem), to już komórki rodziny są wolne od mojego "grzebactwa", więc powinny zachowywać się normalnie.

BTW. Czy gdzie w Androidzie znajdę przypisane przez DHCP adresy DNS?

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw tak w ciemno to możemy dyskutować rok, żeby ktoś ci pomógł, to musisz pokazać konfigurację tych sprzętów co masz, bo nawet ekspert ci nie pomoże obecnie, są poradniki w sieci, poczytać i pracować, YouTube też ma tego masę, ja musiałem do wiedzy dość sam, teraz gotowe poradniki są i tylko trzeba je przeczytać czy obejrzeć na YouTube 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

...

BTW. Czy gdzie w Androidzie znajdę przypisane przez DHCP adresy DNS?


W standardowym w zaawansowanych właściwościach połączenia WiFi.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)
 Czy gdzie w Androidzie znajdę przypisane przez DHCP adresy DNS?

Tu na przykład w telefonie

 

slav72_0-1688425587194.jpegslav72_1-1688425811220.pngslav72_2-1688426018036.pngslav72_3-1688426135257.png