Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  rób jak uważasz, ja Ci przedstawiłem tylko to że opcja Smart działa przy rozdzielonych pasmach, a wiem co piszę gdyż posiadam FB 6 od początku pojawienia się w ofercie Orange (styczeń 2021) i od zawsze mam taką konfigurację.

Co do ax czyli Wi-Fi 6, możesz to zmienić odznaczając Standard Wi-Fi 6 i będziesz miał FB 6 w standardzie ac czyli Wi-Fi 5.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.


@lukcio40napisał(-a)

Wyczytałem, że dla Funbox 6 lepiej połączyć oba pasma, wtedy Smart w routerze wybierze odpowiednie pasmo i tak zrobiłem, bo po rozdzieleniu pasm muszę ręcznie przełączać się między pasmami. Zobaczymy jak będzie z szybkością łącza.

Wesołych Świąt


Wesołych.

Eksperymentuj do woli. WiFi i tak pozostanie nieprzewidywalne. Jeśli wszystko działa OK, to te eksperymenty do niczego nie doprowadzą. Gdybyś chciał naprawić jakiś problem, to rozumiem, byłby jakiś cel do osiągnięcia. Ale skoro wszystko działa, to takie zabawy pozostaną sztuką dla sztuki. Raz będzie lepiej na 5GHz, raz na 2,4GHz a czasem w ogóle nie będzie połączenia (np. jeśli zepsuje Ci się mikrofalówka). Telefon i tak nie jest w stanie skorzystać z tak ekstremalnych prędkości. FB6 zupełnie dobrze radzi sobie z obsługą WiFi w takiej skali jaka Tobie jest potrzebna, wystarczy mu nie utrudniać. Na Twoim miejscu zostawiłbym wszystko w domyślnych ustawieniach, poza hasłem do WiFi które zapewne bym zmienił. Ale oczywiście to Twój czas i skoro nie masz nic lepszego do roboty, to jak najbardziej, testuj różne warianty konfiguracji, tylko pamiętaj że żeby wyciągać z tego jakieś wnioski, to trzeba te testy powtarzać wielokrotnie w takiej samej konfiguracji (żeby wyeliminować czynniki losowe). To jest w sumie żmudna robota, weź to pod uwagę. Jednorazowy pomiar nic nie znaczy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Ostatecznie rozdzieliłem pasma WIFI i mam oddzielnie 2.4GHz i 5GHz. Mam teraz sieć domową WIFI 2.4GHz(nazwa sieci) i 5GHz(nazwa sieci z dopiskiem 5GHz) obie zabezpieczone hasłem. Z siecią WIFI w paśmie 5GHz łączy się telefon, a inne urządzenia TV i laptop łączą się z WIFI w paśmie 2.4GHz. Na telefonie zainstalowałem aplikację Mój Funbox. W aplikacji w Moje urządzenia mam podane w jakim paśmie łączą się urządzenia połączone z domową siecią WIFI i routerem Funbox 6. Zostawię tak jak jest i już nic nie zmieniam.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72Czy u siebie nadałeś inne nazwy/hasła dla każdej rozdzielonej sieci?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick  chyba tylko tu zapomniałem o tym wspomnieć, a wszędzie na forum przy okazji takich lub podobnych wątków w których przewija się temat związany z rozdzielaniem pasm sieci zaznaczam że osobiście SSID i hasła pozostawiam takie same dla obu.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72Dzięki, chciałem się upewnić dlaczego SMART u Ciebie działa. Pozostawiając te same SSID i hasła de facto nic nie rozdzielasz. W takim scenariuszu to bez znaczenia czy opcja rozdzielania jest zaznaczona czy nie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick   funkcja Smart działa w obu przypadkach, pasma rozdzielone, SSID i hasła te same dla obu (pierwszy zrzut) oraz pasma rozdzielone, SSID i hasła dla obu inne (drugi zrzut)

slav72_0-1703423504344.png

slav72_1-1703424373582.png

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 A czy w punkcie 5.32 widziałeś inne informacje niż te na zrzutach? Czy jak wyłączysz jedną z częstotliwości to się coś tam zmienia? Nie musisz tego sprawdzać teraz, może być po Świętach.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick  żaden problem, sprawdziłem przy wyłączonym jednym paśmie i Smart nadal jest aktywne, zdaje się że to bez względu jak skonfiguruje się wifi funkcja zawsze jest aktywna... albo tak ma być, albo kolejny bug w sofcie, albo to taki "kwiatek do garnituru" 🤔


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Dzięki @slav72 Poprawiłeś mi dzisiaj humor. Tak mi się wydawało, że coś chyba jest nie do końca w porządku.