Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 piszczy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Funbox 6 piszczy

U mnie FB 3.0 i się grzeje i piszczy. A że ma do tego konstrukcję sita, żeby odprowadzać ciepło generowane na potęgę przez tanie komponenty o niskiej sprawności, to hałas nie jest w żaden sposób tłumiony przez obudowę. Gdyby nie to, że prawie nie korzystam z telewizora w pokoju z FunBoxem, to dawno zglosiłbym chęć wymiany (z nikłą nadzieją na to, że nowy egzemplarz rozwiąże problem). Z kolei gdyby urządzenie było moją własnością, zalałbym cewki żywicą epoksydową (przezroczysty Poxipol), żeby zapobiec ich drganiom, które generują ten dźwięk. Tak robią producenci kart graficznych.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 piszczy


@kluczek1napisał(-a)

Mam sztuka nówka internet 600Mbit, dopiero co założony, potwierdzam pisk, który słychać w pewnej odległości i raczej przeszkadza, oraz cichy szum, który żeby usłyszeć trzeba praktycznie przyłożyć ucho, więc raczej nie będzie problemem.

 

Apka na telefonie do rozpoznawania częstotliwości pokazuje stabilnie ~5500 Hz i 50-60 dB, to już da się słyszeć, tym bardziej że router jest w dość centralnej części mieszkania.

 

Potwierdzam też, że sam internet rakieta, pełne 600/100 po wifi i chciałby szybciej, ogranicza już raczej przepustowość po drugiej stronie 🙂

 

Skoro niektórzy na to trafiali, niektórzy nie (częstotliwość 5kHz raczej jest słyszalna dla wszystkich, więc raczej by słyszeli gdyby było), to będę się upominał przez infolinię o wymianę routera na inną sztukę, może w końcu trafi się cichy.


50 - 60dB to już głośno jest, na kinie domowym taki nastaw, generuje u mnie głośny dżwięk, więc pomiar nie prawidłowy, obstawiam coś koło 20dB, bo tony z zakresu 5kHz są uciążliwe dla słuchu.

Ja mam ten luksus, że router na holu jest, tam może szumieć czy piszczeć 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 piszczy


@ElokwentnyRychunapisał(-a)

U mnie FB 3.0 i się grzeje i piszczy. A że ma do tego konstrukcję sita, żeby odprowadzać ciepło generowane na potęgę przez tanie komponenty o niskiej sprawności, to hałas nie jest w żaden sposób tłumiony przez obudowę. Gdyby nie to, że prawie nie korzystam z telewizora w pokoju z FunBoxem, to dawno zglosiłbym chęć wymiany (z nikłą nadzieją na to, że nowy egzemplarz rozwiąże problem). Z kolei gdyby urządzenie było moją własnością, zalałbym cewki żywicą epoksydową (przezroczysty Poxipol), żeby zapobiec ich drganiom, które generują ten dźwięk. Tak robią producenci kart graficznych.


@ElokwentnyRychu na Twoim miejscu wymieniłbym modem, przedtem posiadałem trójkę, co prawda trochę się grzał (oczywiście w granicach normy) ale tak samo jak teraz szóstka nie wydawał żadnych pisków.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Mój już trzeci Funbox6 piszczy. Wymieniam dalej.

PS, Próbowałem rozkręcić aby zalać czymś rdzenie, ale po rozkręceniu nie wiem jak rozczepić obudowę 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Tqlis  próbuj dalszej wymiany, pamiętaj że każda ingerencja w sprzęt wypożyczony (a takim jest FB) prowadzi do nałożenia kary gdyż może spowodować uszkodzenie sprzętu/obudowy (obudowa ma zapadki które można wyłamać nieumiejętnie otwierając).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Funbox 6 piszczy

Mam Funboxa 6 od momentu gdy tylko był dostępny. Mój również wydaje z siebie dźwięk jednak jest to bardzo ciche i mi nie przeszkadza. Wszystko działa jak należy 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Koledzy,

Miałem już 6 sztuk Funboxa6.

Każdy piszczy i postanowiłem nie wymieniać dalej, tylko złożyć reklamację na to. Od 6 dni nie kontaktowali się ze mną.

Najlepiej chciałbym montaż dodatkowego OLT i zabranie tego Funboxa 6.0 i zmniejszenie abonamentu.

Dosłownie porażka jakaś.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Tqlis albo masz pecha i trafiasz na same felerne sztuki, albo masz nadwrażliwy słuch 😉, ja posiadam FB 6 tak jak pisałem wcześniej od stycznia i mój jest bezgłośny (nie wiem jak routery innych forumowiczów). Co do osobnego ONT to możesz wnioskować tylko nie wiadomo czy się uda (rozumiem że chciałbyś postawić prywatny router), FB i tak nie zabiorą gdyż jest on "w zestawie" do internetu, a o zmniejszeniu abonamentu nie masz nawet co marzyć, niestety.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Funbox 6 piszczy

W urządzeniach elektronicznych piszczą cewki i nic się na to nie poradzi jak ktoś ma słuch doskonały. Wiadomo że są cewki ciche ale te muszą być drogie a w masowkach przy routerach używa się jak najtańszych żeby ciąć koszty. Nic na to nie poradzisz. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Funbox 6 piszczy

U mnie tak się składa, że słyszę trochę wyższe dźwięki 🙂

 

Druga sztuka modemu u mnie była już w lepszej jakości, cośtam sobie brzdękała, ale o wiele ciszej niż pierwsza.

Dodatkowo schowałem sobie cały wihajster do szuflady w szafce i jest wszystko gut