Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 1

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

Hej,

Mój router (Funbox 6) widzi wszystkie urządzenia, poza... moim. Tym najważniejszym 🙂

 

Połączony kablem. Bezpośrednio do routera.

 

Widziałem podobne posty, ale dotyczyły starszych funbox'ów. Porady brzmią: zrób reset. No to zrobiłem. Na razie przez stronę www.

 

Druga porada, to przywrócenie do fabryki, ale tego nie chcę robić, bo mam wrażenie, że temat będzie wracał.

 

A jeśli tak, to no nie jest to aż tak istotne dla mnie. Tylko intryguje mnie, czemu nie widzi (a działa) i czy wy też macie takie problemy (czy to jest powszechne?). No i czy jest inny sposób niż przywracanie ustawień fabrycznych.

 

Byłbym dźwięczny za odpowiedź 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń


@konradpapalanapisał(-a)

Cześć jeszcze raz,

chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem 🙂

LAN działa, NET działa, wszystko działa, ale ja chcę wiedzieć, jakie urządzenia są podłączone.

Chodzi o siostrzenicę, która trochę za dużo siedzi w telefonie a potem się spóźnia do szkoły 🙂

 

Chcę jej rodzicom jakoś po ludzku wytłumaczyć jak to sprawdzać (siostrzenica jest sobie w innym pokoju na innym piętrze).

 

Mogę to ja sprawdzić za pomocą `nmap -sP 192.168.1.1/24` ale chodzi o normalnych ludzi, którzy nie za bardzo kumają terminal.

 

Ale dobra, widzę, że się nie za bardzo da to zrobić przez interfejs WWW 😞

@agat13  Dzięki, ale połączenie działa, chodzi tylko o wyświetlanie, kto jest podłączony

@ketrasaArtur  - dzięki, no chyba to jest odpowiedź. Szkoda.

 

________________

Scalenie wpisów - Rafał


W FunBox to ty za bardzo nie sprawdzisz kto korzysta czy korzystał z internetu, często tam bug wyskoczy, jakby to był normalny router, to można by monitorować każdego i nawet ograniczać dostęp do netu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

@konradpapala Zacznij od zmiany portu w FB6 i podłączenia Twojego urządzenia do jakiegokolwiek urządzenia z DHCP, aby wyeliminować uszkodzoną kartę ethernet.

Jeśli na innym routerze będzie ok (znaczy będzie zestawiane połączenie w sieci LAN i nadawany adres IP), to znaczy, że Twój kabel jest uszkodzony. Jeśli masz inne urządzenia po LAN podpięte do modemu FB6 i działają, to i Twoje musi.

Zerknij też w ustawienia karty sieciowej w twoim kompie, bo możesz mieć wpisany stały adres IP inny niż dostępny z FB6


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

@konradpapala jeżeli internet działa na urządzeniu podłączonym po kabelku, to nie zawracał bym sobie głowy. Najczęściej są wyświetlane urządzenia zalogowane przez WiFi, po kabelku nie zawsze. Sprawdź ewentualnie, czy masz najnowszy soft w routerze, ewentualnie zaktualizuj. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7534
  • 28

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń


@konradpapalanapisał(-a)

Mój router (Funbox 6) widzi wszystkie urządzenia, poza... moim.🙂


"widzi", a "pokazuje", czyni pewną różnicę


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

@pirenej Tu się zgodzę..."widzi" w menu, czyli wyświetla jako aktywne i nawet jest ikonka...to jedno...a działanie, to drugie

Dla mnie "widzenie" urządzenia jest jednoznaczne z problemami z połączeniem modemu i np kompa..jak to dla sieciowca 🙂

Menu się nigdy nie przejmowałem 🙂 w różnych routerach tablice DHCP czasem też głupieją

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

@konradpapala  jeśli kablem LAN połączone to urządzenie, to podmień kabel, sprawdż czy dioda na porcie LAN urządzenia świeci i jakim kolorem, banalnie może być karta sieciowa wyłączona i wtedy FunBox 6 nie widzi takiego urządzenia.

Tak poza tym za mało danych, na konkretną poradę, szklanej kuli nie mam, wrzuć jakieś zdjęcia i rozwiń temat.

Tak asekuracyjnie... Zgłoś usterkę FunBox 6 i go wymień, lub poszukaj informatyka w okolicy, co ogarnie temat w mig.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 1

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

Cześć jeszcze raz,

chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem 🙂

LAN działa, NET działa, wszystko działa, ale ja chcę wiedzieć, jakie urządzenia są podłączone.

Chodzi o siostrzenicę, która trochę za dużo siedzi w telefonie a potem się spóźnia do szkoły 🙂

 

Chcę jej rodzicom jakoś po ludzku wytłumaczyć jak to sprawdzać (siostrzenica jest sobie w innym pokoju na innym piętrze).

 

Mogę to ja sprawdzić za pomocą `nmap -sP 192.168.1.1/24` ale chodzi o normalnych ludzi, którzy nie za bardzo kumają terminal.

 

Ale dobra, widzę, że się nie za bardzo da to zrobić przez interfejs WWW 😞

@agat13  Dzięki, ale połączenie działa, chodzi tylko o wyświetlanie, kto jest podłączony

@ketrasaArtur  - dzięki, no chyba to jest odpowiedź. Szkoda.

 

________________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń


@konradpapalanapisał(a)

 

Druga porada, to przywrócenie do fabryki, ale tego nie chcę robić, bo mam wrażenie, że temat będzie wracał.


Czasami tylko reset do ustawień fabrycznych pomaga na takie bolączki i po problemie. Ale skoro urządzenie działa, a jedynym mankamentem jest brak nazwy lub ikonki w menu modemu to ja osobiście dałbym sobie spokój i zostawił jak jest.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 1

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń

 @pirenej zgadza się, byłem nieprecyzyjny. Chodzi o to, że działa, ale trudno sprawdzić, kto jest podłączony.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - nie widzi jednego z urządzeń


@konradpapalanapisał(-a)

Cześć jeszcze raz,

chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem 🙂

LAN działa, NET działa, wszystko działa, ale ja chcę wiedzieć, jakie urządzenia są podłączone.

Chodzi o siostrzenicę, która trochę za dużo siedzi w telefonie a potem się spóźnia do szkoły 🙂

 

Chcę jej rodzicom jakoś po ludzku wytłumaczyć jak to sprawdzać (siostrzenica jest sobie w innym pokoju na innym piętrze).

 

Mogę to ja sprawdzić za pomocą `nmap -sP 192.168.1.1/24` ale chodzi o normalnych ludzi, którzy nie za bardzo kumają terminal.

 

Ale dobra, widzę, że się nie za bardzo da to zrobić przez interfejs WWW 😞

@agat13  Dzięki, ale połączenie działa, chodzi tylko o wyświetlanie, kto jest podłączony

@ketrasaArtur  - dzięki, no chyba to jest odpowiedź. Szkoda.

 

________________

Scalenie wpisów - Rafał


W FunBox to ty za bardzo nie sprawdzisz kto korzysta czy korzystał z internetu, często tam bug wyskoczy, jakby to był normalny router, to można by monitorować każdego i nawet ograniczać dostęp do netu.