Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Poza tym jak podłączysz się do jakiejś sieci czy to na funbox czy do tplinka czy do pasma 2,4 czy do 5  to po wifi 2,4 to pokazuje mi na laptopie prędkość łącza 400 mb/s a wyciągam co najwyżej 180mb/s. Podobnie z 5ghz. Pokazuje 1200 a wyciągam 250mb/s. Testowaliśmy na dwóch laptopach . Wyłączyliśmy wifi 6  i to samo. Zmieniliśmy kanały i to samo. Blisko dalej od routera i to samo. Testowane na protest. 

Skoro sądzisz że to jednak nie wina f6 to czego? Nie mam już pomysłu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheartz całym szacunkiem ale prosiłbym jednak o czytanie ze zrozumieniem, gdyż napisałem że na pewno nie jest to wina oprogramowania funboxa, a jeżeli samego sprzętu to musisz mieć wyjątkowego pecha trafić za drugim razem na uszkodzony modem, a nie wydaje mi się że to cała partia FB 6 jest wadliwa bo wtedy więcej osób zgłaszałoby problemy i Orange by o tym fakcie wiedziało. Więc moim zdaniem cała partia gdyby była felerna zostałaby wycofana z dystrybucji a nie rozprowadzana do abonentów. Po prostu z partii powiedzmy 1000 sztuk trafiły się 2-3 z defektem i Ty miałeś wyjątkowe "szczęście" na nie trafić. Tyle moich wywodów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Spokojnie. Czytam ze zrozumieniem . Ale przyznasz że sytuacja jest niecodzienna i dość skomplikowana. Wiekszosc z Was ma wiedzę na temat tego sprzętu większą ode mnie i dlatego poprosiłem o pomoc, wskazówki. Masz taką sytuację jak ja. Przynosisz sprzęt do domu , instalujesz i nie działa tak jak potrzeba. Wymieniasz i dalej to samo. Co jest przyczyną że są ograniczenia. No na chłopski rozum . Jaka jest szansa że druga sztuka też nie działa. Bardzo mała. A jednak . Potwierdził to technik że coś jest nie tak. Może on się myli a ja tym bardziej ale jakaś przyczyną tego stanu rzeczy jest. To jest domek żadnych innych sieci od sąsiadów. Nic. Mamy dwa kompy nowoczesne szybkie i dają takie same wskazania. Także raczej sprzęt zewnętrzny należy wykluczyć tylko problem jednak leży po stronie funboxa. Sami proponowaliscie testy , dawaliście sugestie i porady ale jednak jak dotąd stoimy w miejscu. Jestem wdzięczny za dyskusje merytoryczną i wskazówki ale dalej pozostaje z problemem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13034
  • 53516
  • 621

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart kombinowałem dziś sporo i jest sposób na weryfikację wi-fi. Wymaga trochę zachodu, ale jest na 100% skuteczny 

Nadajnik jest ( powinien być) constans..nadaje i już . Ważne są odbiorniki. Jeśli byś miał taki sprawdzony, to weryfikacja by była prosta. Pytanie: czy na LAN masz juz poprawne wyniki?

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  w pełni Ciebie rozumiem, mieć w domu nowoczesny sprzęt i nie móc w pełni wykorzystać jego potencjału, też bym był wkurzony, nie wiem być może podpowiedź @agat13  coś pomoże, a jak nie to spróbuj wymienić jeszcze raz FB 6 (być może bardzo pechowo trafiłeś na dwa felery). Z mojej strony życzę powodzenia i szybkiego rozwiązania problemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak . Po lanie ok. Sprawdzaliśmy obaj i wskazani wahały się pomiędzy 480 -580mb/s na obu laptopach i różnychx testach . Myślę że wynika to z tego że jednak sporo ludzi się podłączyło w ciągu ostatniego kwartału i takie 620-650 jakie osiągałem na początku to chyba teraz będzie rzadziej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Dzięki bardzo za pomocną dłoń i wskazówki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13034
  • 53516
  • 621

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart rozumiem, że masz opcję 600Mb/sek. 

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu wypożyczył od operatora odbiornik polecany do tego typu sprzętu. SWB jest sprawdzony przeze mnie w praktyce. Osobiście osiągnąłem 750Mb/sek na speedtescie na tym urządzeniu. Masz dwa testy. Pierwszy , gdy SWB jest jako AP

 Łączysz kablem z modemem i podpinasz  wifi do niego. Po kablu nie ma strat, a Ty masz drugi, alternatywny nadajnik wifi 5 co powinni wystarczyć do testów. Drugi pomysł na test to utworzenie mostu pomiędzy FB, a SWB i po lanie dalej do kompa. Speedtest i do przodu 😁 ( tak właśnie osiągnąłem 750 Mb/ sek) 

Dodam tylko, że wynajęcie SWB to wydatek rzędu 9zl/ mc i można np wynająć i za 3 dni oddać płacąc tylko za te 3 dni!!! 

Na testy idealne rozwiązanie, tym bardziej, że ustawiasz modem w wifi 5 i jest 100% kompatybilny z SWB. Swoją drogą zapytam, czy ustawialeś wifi 5 ( wyłączone wifi 6) i robiłeś testy??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak 600 . Mam chyba zrobione tak jak mówisz. Czyli do funboxa po kablu mam podłączony na piętro TP-Link archer A8 . Przewód wpięty jest w wejście oznaczone na routerze jako internet ( chyba normalnie jako wan ). Skonfigurowany jest w trybie ap , ma wyłączone dhcp , rozdzielone pasma 2,4ghz i 5ghz. Adres z ostatnią cyfrą zmieniony na numer więcej od funboxa czyli 192.168.1.2. 

Jak podłącze się do niego po 5ghz daje także wynik na poziomie funboxa.

 

Tak wyłączyliśmy wifi 6 i takie same rezultaty. 

Nie wiem już jakieś duchy , trójkąt bermudzki jakiś czy co że nie działa.

Funbox Stoi na komodzie w pustym pokoju . Obok stary tv  i dekoder od Orange. Żadnych innych urządzeń zakłócających oprócz normalnej instalacji elektrycznej w ścianach. Już tak sobie myślę co może ewentualnie zakłucać . 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


@wolfheartnapisał(-a)

Tak . Po lanie ok. Sprawdzaliśmy obaj i wskazani wahały się pomiędzy 480 -580mb/s na obu laptopach i różnychx testach . Myślę że wynika to z tego że jednak sporo ludzi się podłączyło w ciągu ostatniego kwartału i takie 620-650 jakie osiągałem na początku to chyba teraz będzie rzadziej.


Masz internet do 600Mb/s więc nie liczy na więcej, na początku umowy bywa cit szybciej, ale to szybko się kończy. Co do Laptopów, jeśli teraz masz mniejsze szybkości, to w aplikacji Mój FunBox, można zmienić to, sama automatycznie ustawi najlepszy kanał dla wi-fi 2,4 i 5GHz.