Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

W menu sieci wifi zarówno na 2,4 jak i 5 mam okienka puste w rubryce standardzie wifi 6 . Jak je zaznaczę to będzie nieaktywny wifi6 na tych pasmach .

 

Zabezpieczenia tak jak napisałeś. 

 

Na telefonach w informacji o podłączonej sieci wifi na 2,4 GHz mam prędkości sieci 72mb/s a na 5ghz pokazuje 433mb/s ale tak jak pisałem wcześniej prędkości jakie uzyskuje to kolejno okolo 50mb na 2,4ghz i 100mb na 5ghz.

 

___________-

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  okienka w standardzie wifi 6 zaznacz jako aktywne, mają być ptaszki w środku, spróbuj też scalić pasma.

Edit.

Na 2,4 GHz raczej więcej nie wyciągniesz niż realne 50-70 Mb, ale na 5 GHz powinno być w granicach 250 Mb na telefonach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Zmieniłem i zrobiłem restart. Dalej to samo. A skąd wartości na 2,4ghz tylko okolo 50mb/s a nie więcej? Czytam testy funboksow na portalach internetowych i tam podaja wartości dużo wyższe dla takiego łącza jak moje . 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  jeżeli zaznaczyłeś standard wifi 6 jako aktywny to ok, spróbuj jeszcze scalić 2,4 i 5 GHz, co do prędkości 50- 70 Mb na 2,4 GHz to pisałem o Twoich telefonach mają po prostu słabe moduły wifi ale przy 5 GHz powinno być lepiej około 250 w down i około 100 w up. W Twoich fonach jest zastosowana technologia jednoantenowa tu poczytaj https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-wi-fi-80211-ac/de7k92... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ok. Jeśli chodzi zaś o komputer to powinien z kartą wifi6 zrobić maksa po WiFi a czy wifi5 tez max czy połowa prędkości czyli okolo 350mb/s? Mam wrażenie że na telefonie po prostu coś blokuje te wyniki. Dobijają testy do 50-ciu kilku i 120 kilku i nic więcej nie chcą ruszyć. Na kompie zaś jest większy rozstrzał.  Raz 280 potem 320 czy 350. Chyba nie tak powinno być. 

Dodam jeszcze że mam podłączonej 2 dekodery po kablu i jeden po WiFi . Ale rano jak testowałem to były odłączone. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  poczytaj artykuł do którego link wstawiłem w poście wcześniejszym powinien wyjaśnić o co chodzi, co do wahań prędkości wifi to normalne, prędkość ta nie jest stała i wpływają na nią różne warunki zakłócenia, inny sprzęt itp.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak. Czytałem. Ale to także by znaczyło ze funbox czy inny ruter z 3 lub 4 antenami dadzą lepszy i stabilniejszy sygnal. Co powinno przełożyć się na prędkości.  W moim przypadku na 5ghz średni telefon powinien chyba robić wieksze wyniki. I nawet na  2,4 GHz chyba też.  A co dopiero laptop z dużo lepszą kartą.  

Zobaczymy jutro . Dam znać. Dzięki. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  w artykule chodziło o sprzęty jednoantenowe takie jak np. Twoje telefony, oczywiście laptop z wifi 6 powinien wyciągać maxa z łącza. Oczywiście zdaj relację z jutrzejszej, o już dzisiejszej wymiany modemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Witam. Jestem po wymianie F6 na F6. Generalnie zmiana chyba mała to zasięg ale minimalnie lepszy niż ten wczoraj. Prędkości za to po wifi 5ghz lepsze na sony xz1 i xiaomi mi9t. Wczoraj było 120mb/s dziś już dochodzą do 220mb/s. Dziwna sprawa za to z samsungiem j5 starym. Wczoraj max 100mb/s dziś już170mb/s. Nowy samsung a51 dalej nawet po dzisiejszej aktualizacji androida padaka . max 120mb/s. Przypuszczam że to wina telefonu.

Jeśli chodzi o sam F6 to dziwna sprawa jest na kompie . Jak podłączałem światłowód , komp po kablu robił 620 - 650mb/s bez zająknięcia. wczoraj na chyba feralnym F6 wyciągnął po powolnym przyspieszaniu 530mb/s, a dziś pomiędzy 340-420mb/s. Czyli gorzej. Na wifi podobnie robi co najwyżej 340mb/s a obsługuje wifi6. Czyli padaka. Na telefonach też informacja o prędkości podłączonego wifi jest bez zmian czyli na 2,4ghz mamy info o 72mb/s a na 5ghz jest 433mb/s. a wyniki sami czytaliście.

Na kompie karta wifi pokazuje  szybkość łącza1gb.

Zastanawiam się czy wina nie leży po stronie ont zewnętrznego od nexery który jest podłączony do F6.

Może tu coś nie halo jest.

Gdyby komp wyrabiał max prędkości po kablu i wifi, można by przyjąć, że jest ok. Ale w tej sytuacji?

Jakieś pomysły?

Czekam na wizytę techników tak czy inaczej. Zastanawia mnie cały czas ta informacja o prędkości łącza na tel po podłączeniu się do wifi na 5ghz, te 433mb/s. Nie powinno więcej wskazywać? Czy to tylko jest zależne od telefonu i karty.? W każdym tel jest ta sama wartość pomimo różnych osiąganych wyników prędkości. Zobaczymy. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  poczytaj ten temat https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-i-predkosc-wifi/m-p/251602 powinien Ci trochę wyjaśnić temat telefonów, co do kompa z wifi 6 to powinien odbierać max z łącza, sprawdź czy wszystko masz dobrze ustawione zarówno w kompie jak i w modemie, co do tych 433Mb/s to tu jest wyjaśnienie poczytaj https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Szybko%C5%9B%C4%87-%C5%82%C4%85cz%C4%85-na-r%C3%B3%C5%BCn...