Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Witam. Chyba mam problem z funboxem 6 . 

Od grudnia mam światłowód 600 mb . Działał na funbox 3 a teraz mam Funbox 6 i wg mnie powinien być szybszy po wifi. Po kablu funbox 3 działał jak marzenie. Na kompie pędził średnio 580-630 mb. Po wifi stojąc 3-4 metry bez rozdzielonego sygnału na 2,4ghz lub 5ghz wyciągał jakieś 250-300mb. 

Teraz po zmianie na funbox 6 i rozdzieleniu pasm mam na 2,4ghz mam 180 zaś na 5ghz 350mb/s. 

Na telefonach Xiaomi mi 9 oraz Samsung a51 odpowiednio 40-60 mb i okolo100mb na 5ghz stojąc te dwa metry od modemu. Czy takie wartości są prawidłowe ? Czy jednak coś jest nie tak.

 

 

 

______________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

209 ODPOW. 209

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart na początek spróbuj zresetować  FB 6, być może to coś da, pamiętaj też że rozdzielając pasma wyłączasz funkcję Smart w modemie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Restartowałem. Gadałem dzis ze 3 razy z infolinią i zdecydowali żebym wymienil funboxa. Jutro maja przyjechać technicy. Po kablu wyciąga teraz jakieś 560 ale się rozpędza a wcześniej wskakiwal od razu na maxa aż do 650mb/s. Martwi mnie raczej WiFi.  Spodziewałbym się większego zasięgu a nie ma go nawet w pokoju w którym był słaby sygnal z funboxa 3. O prędkościach coś napiszecie? Na stronach w necie ludzie recenzują 6 i piszą że na sprzęcie z ax po WiFi mają prawie max prędkości a u mnie chyba coś nie teges.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Na starym laptopie z ac miałem po kablu 170 mb/s. Telefony tak jak pisałem na 5ghz max to 120mb/s stojąc przy funboxie. Nawet na tym standardzie to chyba powinno być ze 300mb/s . Czy się mylę cyz coś źle rozkminiam.?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  z wifi jest coś nie tak, powinieneś osiągać o wiele większe prędkości, być może FB 6 jest faktycznie uszkodzony i wymiana na nowy pomoże.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

A mógłbyś na szybko napisać jakie wartości mniej więcej powinny być na zwykłym średniej klasy tel takie jak napisałem. Pasmo 2,4 i 5ghz. Stojac blisko funboxa.

 

A czy na tym kompie tez nie powinno być więcej? Na standardzie ac chyba co najmniej około połowy pełnej prędkości światłowodu zaś na ax czyli WiFi 6 to prawie max.

Chyba dobrze kombinuję?

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  bardzo dobrze kombinujesz, co do średniaków to na samsungu a40 osiągi średnio 260-300  download i 110-150 upload (i to prędkości w całym mieszkaniu), także na obydwu Twoich fonach osiągi są za małe. Może faktycznie wymiana FB 6 pomoże.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ok. Na razie dziękuję bardzo za informację i porady.  Zobaczymy jutro co wymyślą.  Napiszę jak sprawa się rozwiązała.  ( mam nadzieję  że tak będzie).  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart koniecznie napisz co z tego wyszło.

PS. 

Mam też FB 6 od półtora miesiąca po wymianie z FB 3.0 i łącze takie samo jak Ty 600/100 u mnie wszystko gra, pasma 2,4 i 5 GHz mam połączone, dla przykładu na samsungu s20 osiągi to down 600 i ponad (ale on ma ax).

Edit.

Twoje fony to średniaki, ale powinny wyciągnąć ok.250 down i ok.100 up.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  jeszcze taka dygresja z mojej strony czy sieci połączone, standard wifi 6 zaznaczony jako aktywny, rodzaj zabezpieczeń ustawiony na WPA2-PSK/AES ?