Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 instalacja


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1450
  • 13

Funbox 6 instalacja

Hej,

po praktycznie dwóch tygodniach od pierwszego kontaktu z Orange przyjechał do mnie FB 6.0 i dekoder TV - Samsung ICU 100. 
Obydwa urządzenia zapieczętowane "fabrycznie" :

20210308_105207.jpg20210308_105233.jpg20210308_105250.jpg
Pudełko do Samsunga większe od pudełka FB 6.0 ale wielkościowo urządzenia prezentują się następująco - w środku dla porównania FB 3.0, którego dziś oddałem do salonu :
20210308_114551.jpg20210308_114543.jpg
Funbox 6.0 jest zdecydowanie większy i masywniejszy, niż FB 3.0 i niestety nie oferuje możliwości powieszenia na ścianie.
Dekoder Samsung ICU100 zaskoczył z kolei swoim ultra kompaktowym rozmiarem - spodziewałem się czegoś większego.
Sam proces deinstalacji FB 3.0 i instalacji 6.0 pod względem przyłączy jest prosty (pamiętamy aby nie zaglądać w światłowód !) aczkolwiek z uwagi na fakt, iż musi on być instalowany w pionowej pozycji, w moim wypadku wymagał małej rearanżacji przestrzeni (mam nadzieje, że moja gorsza, aczkolwiek ładniejsza połowa nie urwie mi głowy za naruszenie feng shui w pokoju 😉 )
Sam proces logowania się do sieci/pobierania oprogramowania/resety zajął FB 6.0 jakieś 10 minut (instrukcja mówi o 3 minutach ale tu ewidentnie pobierało się nowe oprogramowanie).
Uwagi : nie słychać piszczących cewek, na tym samym światłowodzie raportuje większą silniejszy sygnał wysyłania  (3.2 dB vs 1.8 w FB 3.0), ewidentnie lepsze pokrycie WiFi, więcej urządzeń zalogowało mi się w paśmie 5 GHz. Speedtest UKE pokazuje identyczne wartości w zakresie DL/UL. Menu w FB 6.0 praktycznie identyczne z FB 3.0, więc dla grzebiących/ciekawskich - łatwo się po nim poruszać i ustawić modem pod siebie.

Więcej problemów sprawił mi dekoder Samsung ICU 100 - aby nie naruszać wspomnianego wyżej feng shui połączenie z modemem jest bezprzewodowe. Dekoder wyprodukowano w listopadzie 2017 r. Pierwsze uruchomienie - dekoder zawisł na ekranie powitalnym (konfiguracja połączenia z internetem)  i nie reagował na żadne przyciski pilota. Pierwszy twardy reset (off/on) - ten sam efekt - wisi na wyborze pomiędzy ethernet a bezprzewodowe. Drugi twardy reset - poszło i pozwolił się skonfigurować (via WPS).
Uwagi - dekoder reaguje z opóźnieniem na polecenia pilota. Nie jest to nie wiadomo jaki laaag ale czuć, że nie jest natychmiastowe (baterie były w zestawie). Do dekodera załączony był kabel HDMI high speed i prawidłowo przesyła obraz w 4K. Przetestuję później aplikację Netflix i porównam jej działanie z aplikacją Android TV. Menu jest czytelne ALE może sprawiać problem niektórym osobom z uwagi na zbyt dużą ilość wyświetlanych pozycji. Nie widzę też ustawień obrazu nigdzie, ustawienia dźwięku też są ograniczone (stereo/soundbar). Podoba mi się opcja multinagrywarki i odtwarzania programu od początku.
Zaskoczyło mnie z kolei, że dekoder zużywa moje pasmo internetowe. Miałem nadzieję, że usługa świadczona jest osobnym, niezależnym kanałem tak, aby nie wpływała na jakość innych usług.

W pakiecie usług jest jeszcze telefon ale z uwagi na brak urządzenia końcowego i brak potrzeb - nie będzie ona nigdy wykorzystywana (można to jakoś wyłączyć sprzętowo w modemie?). Na marginesie zaznaczam tylko, że dostałem numer w strefie numeracyjnej kompletnie niepokrywającej się ze strefą numeracyjną przypisaną do mojego miejsca zamieszkania 😉 - ale z uwagi na zdanie pierwsze - nie stanowi to dla mnie problemu.

3 ODPOW. 3

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 instalacja

@Morciak czyli po przeprawach, w końcu udało się pozytywnie załatwić sprawę i masz co chciałeś 😀


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1450
  • 13

Funbox 6 instalacja

@slav72  - tak jest. Konsekwentnie do celu 😉 I klient zadowolony i firma ma wyższe wpływy. 

Zacięcie pojawiło się przy zwrocie FB 3.0 - pracownik salonu musiał wystawić mi pokwitowanie odbioru sprzętu "manualnie" ponieważ system nie chciał go wygenerować, ale mieli przygotowany i zautomatyzowany wzór na tę okoliczność, ponieważ "takie przypadki się zdarzają". 😉  

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 instalacja

@Morciak  opis i fotki > mi się to podoba, jeszcze testy FunBox6 porób i wrażenia z użytkowania 😉

Co do zabierania transferu przez dekoder ICU100, to margines przy światłowodzie 😉