Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

Hej,

Zastanawiam sie, czy istnieje mozliwosc limitacji urzadzen, by nie korzystaly z nowo zainstalowanego repeatera? Chcialbym, by np laptop zawsze bezposrednio laczyl sie z funboxem, poniewaz zauwazam spadki w transferze przy polaczeniu przez extender - zrozumiale. Nie przychodzi mi żadne proste rozwiazanie, predzej rekonfiguracja punktu jako AP z bezposrednim wpieciem w router, co powinno rozwiazac spadek

Dodatkowo.. czy SmartBox obsluguje siec IoT? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@VeralithSWB6 kopiuje dokładnie ustawienia z FB6...ale nie obsługuje obsługuje IoT

Nie ma możliwości zablokowania czegoś na SWB nie blokując na FB. To na modemie ograniczasz np po mac adresie, ale chyba nie o to chodzi, bo właśnie z modemem chcesz się łączyć...

Ten tryb AP dla SWB jest optymalny. Możesz jeszcze spróbować ustawić SWB w innym miejscu (sugestie w apce Mój Funbox) przez co uzyskasz lepszy transfer pomiędzy urządzeniami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@VeralithSWB6 kopiuje dokładnie ustawienia z FB6...ale nie obsługuje obsługuje IoT

Nie ma możliwości zablokowania czegoś na SWB nie blokując na FB. To na modemie ograniczasz np po mac adresie, ale chyba nie o to chodzi, bo właśnie z modemem chcesz się łączyć...

Ten tryb AP dla SWB jest optymalny. Możesz jeszcze spróbować ustawić SWB w innym miejscu (sugestie w apce Mój Funbox) przez co uzyskasz lepszy transfer pomiędzy urządzeniami.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@agat13 W trybie AP też nie obsługuje sieci IoT? Z siecią dla gości jest podobnie?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@Veralith Możesz kupić osobny AP zamiast SBW i na nim zablokować dostęp. I będzie to Twoje urządzenie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@Samotnick  o IoT słyszałem i stąd wiem. O sieci gości nie...może się dowiem 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

@agat13 Spróbuj się dowiedzieć. Jeżeli SBW obsługuje tylko podstawowe sieci to będzie to niemiłą niespodzianką.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Funbox 6 i Smart Box WiFi - limitacja urzadzen mozliwa?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i wszystkie dodatkowe informacje - bardzo doceniam.

W moim przypadku musiałem przemieścić router do innego pomieszczenia, co zapewnia mi lepsze pokrycie w "miejscach krytycznych" oraz połączenie po eth do bardziej wymagajacych sprzętów. Testuję obecnie, czy SWB bedzie mial jeszcze faktycznie zastosowanie - przyznam, ze nie zainteresowalem sie mozliwosciami tego urzadzenia przed wypożyczeniem (to tez powod braku zakupu wlasnego AP :))