Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1680
  • 8272
  • 64

Funbox 6 aktualizacja

@Rumcaj5 Jak jest aktualizacja to tym bardziej będzie restart. Zwróć uwagę, że w przywołanym przez mnie wątku @micihol1 załączył logi z interfejsu zewnętrznego a ja od strony sieci LAN. Moje przerwy trwają około 80 sekund więc zdecydowanie dłużej niż od strony WAN. Możliwe, że FB6 wraca do życia szybciej niż mój FB3. Jest jeszcze pytanie jak zachowa się dana gra przy zmianie adresu IP choćby przebiegła ona w mgnieniu oka.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Funbox 6 aktualizacja

@Rumcaj5 

Aktualizacje są rzadziej niż awarie, to się raczej w pojedynczych sztukach na lata liczy.

Natomiast restarty sesji można dość precyzyjnie przewidzieć. Są nieuniknione, przynajmniej w umowach dla prywatnych użytkowników. Jedyna rada to nie grać w tym czasie na tym łączu. Kilka sekund trzy razy w miesiącu da się bez problemu wygospodarować.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Funbox 6 aktualizacja

Przy ręcznym sprawdzaniu oprogramowanie Funboxa ostrzega: 

 

FunBox będzie niedostępny podczas procesu aktualizacji.
Aby uniknąć uszkodzenia modemu FunBox, proszę nie wyłączać oraz nie odłączać zasilania dopóki proces aktualizacji nie zostanie zakończony.

Jaki jest cel restartu sesji? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

Boję się tej aktualizacji, czy ktoś z Was ma pomysł jak zamrozić funboxa w tej wersji którą się posiada? Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Funbox 6 aktualizacja


@_dziki_napisał(-a)

Boję się tej aktualizacji, czy ktoś z Was ma pomysł jak zamrozić funboxa w tej wersji którą się posiada? Pozdrawiam


Nie ma takiej możliwości. Sprzęt nie jest klienta, tylko operatora i on decyduje co z nim zrobi. Jedyna rada to odłączyć go od zasilania i schować w szafie. Wtedy się nie zaktualizuje.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

ale to prawda szata graficzna na waszych screenach w tej nowej wersji jest brzydka mega. Szkoda, że nie da się faktycznie zatrzymać wersji która jest znośna

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Funbox 6 aktualizacja


@Emill1napisał(-a)
ale to prawda szata graficzna na waszych screenach w tej nowej wersji jest brzydka mega. Szkoda, że nie da się faktycznie zatrzymać wersji która jest znośna

To już kwestie gustu a umówmy się że to ma nie wyglądać a działać i umożliwiać bezproblemową konfifurację. Są routery które nie mają UI tylko konfiguruje się je z konsoli za pomocą komend. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@tolek i szczerze wygodniej się je konfiguruje z konsoli, może trza by zgłosić pomysł, żeby odblokowali konsolę . Po za tym przecież działa to po co było psuć szatę można by ją zostawić . I dodać nowe funkcje jak chcieli. Teraz wszystkie programy na jedną modłę jeden styl. Widać i do routerów ten sam styl zaczynają wpychać.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Funbox 6 aktualizacja

Ogólnie konfigurację z konsoli są dostępne w sprzętach z wysokiej półki, Mikrotiki, CISCO. Darmowy soft OpenWrt na różne sprzęty (najczęściej TP-Linki) goły bez nakładki graficznej jest również dostępny. I teraz pytanie ilu użytkowników domowych będzie używało konsoli. Jeśli chodzi o większe sieci to zakładam że połączenie jest zestawiane na sprzętach o których wspomniałem wyżej.

 

Jeszcze co do akualizacji, ciekawe w jakim czasie jest ona rozłożona. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@tolek no z tym się zgodzę ale skoro wprowadzają różne pomysły, dodają różne funkcje itd to mogliby i dostęp dać oczywiście z tymi samymi uprawnieniami co zwykły admin bo wiadomo nie dadzą do superadmin'a żeby ktoś nie zepsuł przypadkiem urządzenia ale mogliby pozwolić na konsolę i na te uprawnienia co już są przez stronę udostępnione. Co do twojego komentarza wiem, ze konsola jest dostępna w innym sofcie. Z mikrotika korzystam, wszelkie tplinki itd tez najczesciej na openwrt ddwrt czy innym alternatywnym sofcie. Pewnie niszowa kwestia kto by to uzywal na funboxie , ale nie jest zbyt trudna do wprowadzenia. Telnet jest, tylko trza by utworzyć zwykłego admina z ograniczonymi prawami bądź odblokować tylko dostęp do konsoli jeśli już takowe konto mają .Pomysł dałem więc jak coś można głosować.