Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

A po kiego restartować po wprowadzeniu ustawień...🤔


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6.0 aktualizacja

Zadając inne ustawienia np harmonogram dla urządzeń gdy zapiszę to nie działa a po restarcie tak. Wiele jest jeszcze innych przyczyn by go zrestartować, np przydzielenie innego ip..

Po za tym sam producent przewidział taką opcję w sofcie przecież... Pytanie coś jak dla kierowcy... po co Ci 2 i kolejne biegi.. masz jedynkę to wystarczy..  🙂 Pozdrawiam

djwacpl_0-1693521492695.png

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8566
  • 65

Funbox 6.0 aktualizacja

@djwacpl Jak masz czas to opisz dokładnie co Ci nie pasuje i jak to odtworzyć. Może się ktoś nad tym pochyli.

Co jest nie tak z przydzielaniem IP? Chodzi Ci o zmianę zarezerwowanego adresu? Jeżeli tak to zmiany dokonuje się na stacji poprzez ipconfig /release i ipconfig /renew albo poprzez odłączenie i podłączenie przewodu sieciowego. Serwer DHCP nie pcha adresu do klienta bez zapytania z jego strony.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)

Zadając inne ustawienia np harmonogram dla urządzeń gdy zapiszę to nie działa a po restarcie tak. Wiele jest jeszcze innych przyczyn by go zrestartować, np przydzielenie innego ip..

Po za tym sam producent przewidział taką opcję w sofcie przecież... Pytanie coś jak dla kierowcy... po co Ci 2 i kolejne biegi.. masz jedynkę to wystarczy..  🙂 Pozdrawiam

djwacpl_0-1693521492695.png

 


Nie rozumiem Twojego toku rozumowania, jeśli wprowadzasz nowe ustawienia do FB to je zapisujesz i tyle, nie wiem po co restart za każdym razem 🤔. Ja u siebie po zmianie jakichkolwiek ustawień zapisuje je i wszystko gra, nigdy nie restartowałem z tego powodu FB i wszystko u mnie działa po zapisaniu...Opcje Restart czy Reset stosuje się jak faktycznie coś nie działa jak powinno i tylko wtedy...

PS.

Porównanie Restartu modemu do skrzyni biegów pasuje jak..."garbaty do ściany" 😁😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Po prostu z różnych powodów resetuję z poziomu routera 2-3 razy na dobę. Nie będę opisywał dla czego to robię, a chciałem pisząc tu post uzyskać informację czemu po aktualizacji nie trzyma ustawień po zresetowaniu.

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6.0 aktualizacja

Kto się pochyli ? Orange ? w życiu... regularnie nie umieją mi pomóc, nawet nie potrafią zrobić downgrad'u

( sugerują wymiane fb sztuka za sztukę) Kilka lat temu przynajmniej centrala tp-Link potrafiła się przyznać ze nie mają rozwiązania na pewne tematy - mniejsza z tym...

Również po restarcie koncowego urządzenia, odnawia się adres 😉 do ipconfig mam napisane komendy w .bat

Pozdrawiam

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5536
  • 22423
  • 185

Funbox 6.0 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)

...

po restarcie koncowego urządzenia, odnawia się adres 😉

...


No dobrze, to tłumaczy wystarczająco dobrze dlaczego Ci na tym zależy. A tak z ciekawości: zawsze dostajesz wtedy nowy adres? Po każdym takim resecie jest inny?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6.0 aktualizacja

Ip zewnętrzne zmienia się przy każdym restarcie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)

Po prostu z różnych powodów resetuję z poziomu routera 2-3 razy na dobę. Nie będę opisywał dla czego to robię, a chciałem pisząc tu post uzyskać informację czemu po aktualizacji nie trzyma ustawień po zresetowaniu.

Pozdrawiam


Jak będę pamiętał i przyjadę do Bydzi i będę w pobliżu FB 6 to sprawdzę czy i mój nie trzyma indywidualnych ustawień po restarcie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Sprawdź, wszystko dotyczy ostatniej aktualizacji. czyli wersji: SGF6-pl-03.03.05.17_20.04.21

 

djwacpl_0-1693684851870.png