Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

@slav72 U mnie cały czas jest SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16, czyli poprzednia wersja. Dzisiaj próbowałem zaktualizować 'ręcznie' (czyli w Panelu Konfiguracji Funbox 6; opcja 'Wsparcie'->'Aktualizacja Oprogramowania'), ale mam tylko komunikat, że 'Brak aktualizacji oprogramowania, zainstalowana wersja jest najnowsza.' Co za diabeł...?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

@ptr1  cóż mogę powiedzieć, poza tym że aktualizacje idą partiami, poprzedni soft "szedł" do użytkowników w czterech partiach i trwało to w sumie około dwóch miesięcy, to ta aktualizacja wnosi niewiele (żeby nie powiedzieć nic - przynajmniej tak ja zauważyłem).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

Tak, zdaje sobie sprawę, że w trybie automatycznym aktualizacje idą etapami. Myślałem jednak, że za pomocą wspomnianej opcji w panelu konfiguracyjnym Funboxa można wymusić aktualizację ręczną. Ale niestety ten sposób, jak widać, nie działa...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

@ptr1   ta opcja zadziała w przypadku gdyby z jakichś nieokreślonych powodów automatyczna aktualizacja nie doszła do skutku wtedy można ponowić za jej pomocą.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

A, OK, to w takim razie wyjaśniałoby sprawę. W takim razie poczekam jeszcze 2-3 tygodnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

Dziwne... Rozmawiałem prze chwilą z konsultantem na Infolinii Orange, sprawdzał z kimś i według niego najbardziej aktualna wersja firmware do modemu Funbox 6 to SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16. Czy jest możliwe, że FB 6.0 posiada dwie różne wersje hardware'u i dla każdej z nich jest oddzielne oprogramowanie?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.


@ptr1napisał(-a)

Dziwne... Rozmawiałem prze chwilą z konsultantem na Infolinii Orange, sprawdzał z kimś i według niego najbardziej aktualna wersja firmware do modemu Funbox 6 to SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16. Czy jest możliwe, że FB 6.0 posiada dwie różne wersje hardware'u i dla każdej z nich jest oddzielne oprogramowanie?


Wszystko to jest możliwe, co więcej jest też tajne. Nie do końca rozumiem dlaczego właściwie, ale jest tajne na pewno.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.


@ptr1napisał(-a)

Dziwne... Rozmawiałem prze chwilą z konsultantem na Infolinii Orange, sprawdzał z kimś i według niego najbardziej aktualna wersja firmware do modemu Funbox 6 to SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16. Czy jest możliwe, że FB 6.0 posiada dwie różne wersje hardware'u i dla każdej z nich jest oddzielne oprogramowanie?


@ptr1  proszę bardzo (jeśli nie wierzysz mi na słowo):

 

slav72_0-1662385865225.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

@slav72 Wierzę na słowo, nie o to chodzi. Ale może faktycznie w Orange faktycznie wszystko jest tak tajne przez poufne, że nawet konsultanci nie mają aktualnych informacji, a tylko te oficjalnie zatwierdzone przez 'górę'...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie.

@ptr1 

Kiedy próbowałem się o tego typu informacje wykłócać, to egzegeza była taka, że za głupi jestem żeby mi te informacje udostępnić. Gdyby mi je udostępniono, to przy moim poziomie zidiocenia na pewno zrobiłbym sobie krzywdę.