Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@roltex Ustawienia wifi może warto zweryfikować? Szyfrowanie WPA3 itp...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1819
  • 8832
  • 70

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

Strzelam, że jak widzi RA na interfejsie eth to włącza/preferuje na nim konfigurację IPv6. Sprawdź proszę czy MACi tych interfejsów są widoczne poprzez:

arp -a
netsh interface ipv6 show neighbors

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5621
  • 22816
  • 189

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN


@roltexnapisał(-a)

...

Będę wdzięczny za podjęcie tematu i podzielenie się rozsądnymi pomysłami.

...


Nie mam co prawda pojęcia co się tam właściwie dzieje, ale IMHO zastąpienie WiFi FB6 jakimś własnym AP lepszej jakości rozwiąże problem na 100%. W przypadku FB6 możemy tak zgadywać w nieskończoność bo wszystko jest tajne. Nie wiadomo co on tam sobie umyśla blokować i właściwie dlaczego, nie mówiąc już o braku opcji konfiguracyjnych które mogłyby to zmienić. Nawet jeśli dojdziesz dlaczego to nie działa jak powinno, i tak tego nie będziesz w stanie zmienić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@j131 

Dzięki. Tak, masz mnóstwo racji. Po googlanych rozwiązania problemu właśnie to utkwiło mi w pamięci.
Ty jednak mnie przekonujesz w sposób bardzo pragmatyczny: 😉


Nawet jeśli dojdziesz dlaczego to nie działa jak powinno, i tak tego nie będziesz w stanie zmienić.

Co nie zminia faktu, że z kretyńskim uporem chciałbym najpierw dojść. 😆

 

@Samotnicknapisał(-a)

Strzelam, że jak widzi RA na interfejsie eth to włącza/preferuje na nim konfigurację IPv6. Sprawdź proszę czy MACi tych interfejsów są widoczne poprzez:

arp -a
netsh interface ipv6 show neighbors

Dzięki. arp -a ich nie znał, bo (o ile wiem) aby je znał, musiałyby (przynajmniej) odpowiedzieć na pinga.

netsh interface ipv6 show neighbors spróbuję przy najbliższej możliwej okazji, niemniej polecenie wpisuję do zeszytu z rzeczami do wykucia na pamięć, w ramce. 😉


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1819
  • 8832
  • 70

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@roltex Mógłbyś zdradzić jaki to model kamer?

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może masz jakiś inny serwer DHCP w sieci. Można też sprawdzić czy rzeczywiście jest fizyczne połączenie (jeżeli są jakiś diody w kamerze lub switchu). Ale takie podstawy masz pewnie obcykane wiec pozostaje mieć nadzieję, że uda Ci się samemu dojść do rozwiązania i że się z nami nim podzielisz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5621
  • 22816
  • 189

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@roltex 

A kiedy jest ta problematyczna sytuacja w której kamery widać z internetu a nie widać z LAN, to FB6 je widzi jako istniejące urządzenia w tym śmiesznym okienku z duchami (moja sieć-urządzenia podłączone)?

Niejasno sobie przypominam, że miałem jakieś problemy z adresacją kiedy próbowałem statyczne adresy przydzielać spoza zakresu DHCP FB. Ostatecznie okazuje się że "poprawniejsze" dla FB jest najpierw zdefiniowanie zakresu DHCP, a następnie, po podłączeniu urządzeń do sieci, przydzielenie im stałego adresu IP z tego właśnie zakresu. Inaczej jakieś cuda się działy, choć już nie pamiętam jakie.

Co jakiś czas na NO pojawiają się opisy takich egzotycznych zachowań FB w podobnych kontekstach. Podejrzewam, że FB ma własne przekonania co do obsługi ARP i nie do końca są one zgodne z RFC.

Oczywiście mogę się mylić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN


@Samotnicknapisał(-a)

Strzelam, że jak widzi RA na interfejsie eth to włącza/preferuje na nim konfigurację IPv6. Sprawdź proszę czy MACi tych interfejsów są widoczne poprzez:

arp -a
netsh interface ipv6 show neighbors

@Samotnick 

Hej. Na początek bardzo dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie tematem, świeże pomysły i cenne wskazówki.

Zdalnie to zdalnie, ale dziś miałem okazję spróbować.
W przypadku obu podanych pzez  Ciebie komend wynik jest pozytywny, tj. MAC kamery jest znany próbującemu połączyć się z nią komputerowi.
Czy to oznacza, że w następnym kroku mam spróbować wymusić logowanie IPv4 dodając stosowne rozszerzenie do nazwy użytkownika? (login@neostrada.pl/ipv4)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2113
  • 11883
  • 54

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@roltex jeśli chcesz korzystać z IPV4, to wystarczy z loginu IPV6 wymazać 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN


@IreneuszCDnapisał(-a)

@roltex jeśli chcesz korzystać z IPV4, to wystarczy z loginu IPV6 wymazać 😉


Dzięki. Pozapominało mi się szczegóły. 🙄


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1819
  • 8832
  • 70

Funbox 6 a kamery IP - jest dostęp z internetu, ale brak z sieci LAN

@roltex Tak jak napisał @IreneuszCD wymazać i dodatkowo zaznaczyć checkboxa „Wymuś…” co by Ci w przyszłości nie wróciło do wersji szóstej.

Jak były MACi to znaczy, że nie kładzie interfejsu. Walcz dalej.