Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

Witam. Takie pytanko. Jest skonfigurowane na nowym egzemplarzu Funboxa 6 po wymianie tak, żeby tylko i wyłącznie korzystał z pasm 2.4 GHz oraz 5 GHz w jednej sieci Wi-Fi. Czy jeżeli chcę połączyć konsolę, np. Xbox Series, PS4 Pro lub PS5 do modemu, to czy się połączy pod pasmo 2.4 GHz, czy pod pasmo 5 GHz? Bo np. telefon mojej mamy (HUAWEI Mate 20 lite), połączył się z siecią pod pasmo 5 GHz, a telewizor moich rodziców (Panasonic TX-58EX700E) połączył się z siecią pod pasmo 2.4 GHz.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

@nzmc_06  jeżeli sieci rozdzielone to próby z 2,4 i 5 GHz na konsoli i sprawdzanie na którym paśmie lepiej działa, jeżeli w tym samym pomieszczeniu co modem to najprawdopodobniej 5 GHz lepiej się spisze z kolei jak konsola w innym pomieszczeniu to 2,4 GHz powinno lepiej działać. Dodam tyle metoda prób i testów dla sprawdzenia najlepszego połączenia. Gdy wybierzesz na konsoli połączenie sieci "automatyczne" to sama sobie zaaplikuje najmocniejszą.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

@nzmc_06  wszystko zależy od tego czy masz rozdzielone sieci 2,4 i 5 w FB 6 i jak ustawisz to w konsoli, w konsoli możesz wybrać ust. automatyczne lub ręczne, musisz też sprawdzić na którym paśmie lepiej działa konsola. Jeżeli rozdzielisz sieci musisz nadać inne nazwy np. dopisać _5 do nazwy sieci 5 GHz w modemie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

Poprzednio, gdy miałem FunBoxa 2.0 kiedy miałem internet 300/50 Mbps, w IV połowie 2018 na stronie konfiguracyjnej rozdzieliłem pasma, dopisując "_5GHz". W poprzednim egzemplarzu Funbox 6, którą otrzymali rodzice na początku Lutego po wybraniu opcji 600/100 Mbps internetu, na moją prośbę, też pasma 2.4 i 5 GHz zostały rozdzielone.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

@nzmc_06  jeżeli sieci rozdzielone to próby z 2,4 i 5 GHz na konsoli i sprawdzanie na którym paśmie lepiej działa, jeżeli w tym samym pomieszczeniu co modem to najprawdopodobniej 5 GHz lepiej się spisze z kolei jak konsola w innym pomieszczeniu to 2,4 GHz powinno lepiej działać. Dodam tyle metoda prób i testów dla sprawdzenia najlepszego połączenia. Gdy wybierzesz na konsoli połączenie sieci "automatyczne" to sama sobie zaaplikuje najmocniejszą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole


@slav72napisał(-a)

@nzmc_06  jeżeli sieci rozdzielone to próby z 2,4 i 5 GHz na konsoli i sprawdzanie na którym paśmie lepiej działa, jeżeli w tym samym pomieszczeniu co modem to najprawdopodobniej 5 GHz lepiej się spisze z kolei jak konsola w innym pomieszczeniu to 2,4 GHz powinno lepiej działać. Dodam tyle metoda prób i testów dla sprawdzenia najlepszego połączenia.


@slav72 

Przy okazji jeszcze dodam, na zamówienie w Lutym miały być te urządzenia dostarczone:

· 2x Samsung ICU 100

· Funbox 6

Natomiast otrzymaliśmy:


· Funbox 6

To był powód dlaczego rezygnowaliśmy z waszych usług. Otrzymanie czegoś, czego nie chcieliśmy. Ale, mój tata anulował rezygnację i podpisał umowę na dwa lata 5 marca i nadal jesteśmy z wami. Dopiero jak umowa wygaśnie to wtedy składamy rezygnację z waszych uslug. Czym w konsekwencji zamknę konto na tym forum, ponieważ nie będzie to miało sensu posiadać je dalej.

Gdzieś w marcu dostarczono nam te dekodery:

· Samsung ICU 100

· Sagemcom IWU 200

Dokładnie te same dekodery, które miały być otrzymane w 15 stycznia, ale co nam dostarczyli to jedynie:

· Sagemcom IWU 200

Czyli parę dni przed premierą szóstki, a oprócz Samsunga oraz Sagema, zamówiliśmy FunBoxa 3.0.

Przy ponownym zamówieniu dekoderów, miało być oryginalnie:

· 2x Samsung ICU 100

· FunBox 3.0

Jednakże, jak usłyszeliśmy o Funboxie 6, to poprosiłem tatę w celu kontaktu z wami dot. Funboxa 6 i czy można było zmienić router na zamówieniu. Dobrze, że to zrobiliśmy w odpowiednim czasie, bo zamówienie nie zostało jeszcze do końca zrealizowane, i właśnie w ten sposób otrzymaliśmy ten router.

Kończę na tym tą opowieść. Poza tym, lepiej jest na 5 GHz na konsoli jeżeli jest na tym samym pomieszczeniu co router, jak tutaj to ująłeś.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole

@nzmc_06  jeszcze tylko ode mnie małe sprostowanie, zwracasz się w postach do nas jak do pracowników firmy Orange lecz w większości na tym forum jesteśmy tylko użytkownikami i klientami Orange tak jak Wasza rodzina. Uczestnicząc w dyskusjach tu staramy się pomagać sobie nawzajem, a jeżeli któryś z postów w tym wątku pomógł Ci rozwiązać problem lub rozwiał Twoje wątpliwości to prośba o zaznaczenie "Rozwiązania" i to tyle z mojej strony 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Wspólna konfiguracja pasm 2.4 i 5 GHz a konsole


@slav72napisał(-a)

@nzmc_06  jeszcze tylko ode mnie małe sprostowanie, zwracasz się w postach do nas jak do pracowników firmy Orange lecz w większości na tym forum jesteśmy tylko użytkownikami i klientami Orange tak jak Wasza rodzina. Uczestnicząc w dyskusjach tu staramy się pomagać sobie nawzajem, a jeżeli któryś z postów w tym wątku pomógł Ci rozwiązać problem lub rozwiał Twoje wątpliwości to prośba o zaznaczenie "Rozwiązania" i to tyle z mojej strony 🙂


@slav72 Rozumiem. Oznaczyłem rozwiązanie i można końzyć temat. I wiem, zwróciłem się jak do pracownika Orange. Dobrze, że nie wulgarnie jak mój tata się zwrócił tak wulgarnie do konsultanta z waszego BOK Orange gdy nie dostał dekoderów tylko sam router.