Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

Czy istnieje możliwość w Funboxie 6 skonfigurowania WiFi dla gości aby sieć pracowała w częstotliwości tylko 5 GHz a sieć domowa w częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz? W ustawieniach widzę możliwość włączenia/wyłączenia częstotliwości dla wszystkich sieci.

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wiktor

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19414
  • 56126
  • 762

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

@jankowalski2024 widocznie w opcjach routera jest konfiguracja zmiany wyboru częstotliwości dla obu sieci WiFi. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1732
  • 7481
  • 60

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

Sprawdź:

tolek_1-1727464461369.png

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

Jak wygląda włączenie sieci dla gości to wiem. Pytanie jest inne. Jak włączyć sieć dla gości na częstotliwości 5 GHz, a pozostawić sieć domową na 2,4 GHz i 5 GHz. Nie mogę mogę pozostawić obu sieci na 5 GHz ponieważ w sieci domowej mam urządzenia jak robot sprzątający, centralka alarmowa które działają na 2,4 GHz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19414
  • 56126
  • 762

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

@jankowalski2024 tym nie masz co się przejmować. Nazwę sieci dla gości na częstotliwości 2,4 GHz ustawiasz inną niż sieć domowa. Urządzenia podpięte pod sieć domową 2,4 GHz nie będą łączyły się z siecią dla gości 2,4 GHz, no chyba, że sam te urządzenia skonfigurujesz i podłączysz do sieci dla gości. Sieć domowa i dla gości działają niezależnie i urządzenia podpięte w sieci domowej 2,4 GHz nie będą widoczne w sieci dla gości na 2,4 GHz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

Wszystko się zgadza, natomiast mi chodzi o coś innego. W Funboxie 6 nie ma możliwości ustawienia, aby sieć domowa działała na 2,4 GHz i 5 GHz a sieć dla gości na 5 GHz. Jeśli ustawię Funboxa 6 na 2,4 GHz i 5 GHz to router który służy jako repeater (Huawei AX3 Quad-core) łączy się z siecią czy to domową czy dla gości na częstotliwości 2,4 GHz, a wtedy transfer jest na poziomie 120 Mb/s gdzie łącze mam 2 Gb/s.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24503
  • 206

Funbox 6 WiFi dla gości tylko na 5 GHz. Czy da się?

@jankowalski2024 

Skoro używasz "repeatera" to znaczy że WiFi FB6 ci nie wystarcza. W takim razie znacznie lepszym rozwiązaniem niż "repeater" byłby zakup osobnego AP (jeśli mieszkanie/dom jest rozległe to nawet kilku w systemie mesh), z takimi możliwościami konfiguracji jakie sobie życzysz mieć, i wyłączenie kulawego WiFi FB6, wraz z protezami.