Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 USB dyski i format plików


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 USB dyski i format plików

@Leptuss Ten spadek wydajności transferu był oczywiście spowodowany pobieraniem danych z internetu poprzez inne urządzenie niż to, które odczytywało lub zapisywało z dysku sieciowego? Nie mogę się domyślić czy to jest zrzut z jednego ekranu czy połączyłeś obrazki.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 USB dyski i format plików


@Samotnicknapisał(-a)

Czy w FB6 jest możliwość założenia systemu plików z poziomu menu?.


Nie. Do tego polecam program pod windows "EaseUS Partition Master" w wersji darmowej umożliwia podstawowe funkcje, w tym formatowanie do ext4.



Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 USB dyski i format plików

@Anonim Szkoda, powinna być taka możliwość jak, dajmy na to, w dekoderach czy telewizorach. Jak słusznie zauważył @Leptuss większość podłączy, ze szkodą dla wydajności, napęd z systemem innym niż natywny dla routera (zakładam, że FB jest na Linuxie a nie na BSD).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Funbox 6 USB dyski i format plików


@Samotnicknapisał(-a)

@Leptuss Ten spadek wydajności transferu był oczywiście spowodowany pobieraniem danych z internetu poprzez inne urządzenie niż to, które odczytywało lub zapisywało z dysku sieciowego? Nie mogę się domyślić czy to jest zrzut z jednego ekranu czy połączyłeś obrazki.


Do routera był podłączony skrętką tylko 1 PC. Najpierw testowałem wydajność samego portu usb a potem łącznie usb + lan. Przedstawiony zrzut jest z jednego ekranu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Funbox 6 USB dyski i format plików


@Samotnicknapisał(-a)

@Anonim Szkoda, powinna być taka możliwość jak, dajmy na to, w dekoderach czy telewizorach. Jak słusznie zauważył @Leptuss większość podłączy, ze szkodą dla wydajności, napęd z systemem innym niż natywny dla routera (zakładam, że FB jest na Linuxie a nie na BSD).


Tak, Funbox jest na Linuxie. Podczas testów zauważyłem że na dysk sformatowany jako NTFS nie można zapisać pliku powyżej 4 GB. Zobaczymy jak będzie z dyskami EXT4, niedługo kolejne testy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1462
  • 6345
  • 43

Funbox 6 USB dyski i format plików


@Leptussnapisał(-a) 
Podczas testów zauważyłem że na dysk sformatowany jako NTFS nie można zapisać pliku powyżej 4 GB. Zobaczymy jak będzie z dyskami EXT4, niedługo kolejne testy.

A to bardzo ciekawe, przecież to nie FAT. Testy są jeszcze na starej wersji oprogramowania (tak wnioskuje po wcześniejszych screenach UI)? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 USB dyski i format plików


@Leptussnapisał(-a)

@Samotnicknapisał(-a)

@Leptuss Ten spadek wydajności transferu był oczywiście spowodowany pobieraniem danych z internetu poprzez inne urządzenie niż to, które odczytywało lub zapisywało z dysku sieciowego? Nie mogę się domyślić czy to jest zrzut z jednego ekranu czy połączyłeś obrazki.


Do routera był podłączony skrętką tylko 1 PC. Najpierw testowałem wydajność samego portu usb a potem łącznie usb + lan. Przedstawiony zrzut jest z jednego ekranu. 


To wyjaśnia spadek transferów. Podczas następnych testów wykorzystaj osobne porty LAN. Nie będziesz ograniczony przepustowością jednego portu. Może wniosek o słabości procka jest przedwczesny. Fajnie gdybyś wykonał test pobierania/zapisu na USB z więcej niż jednego urządzenia na raz. SSD nie powinno być w tym wypadku dużym ograniczeniem. Pozostanie kwestia wydajności portu USB i CPU.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 USB dyski i format plików

@Leptuss

 

Zapis > 4GB na dysk NTFS u mnie możliwy i na ext 4 też.

 

2023-09-05 08_51_23-Właściwości_ SanDisk (G_).png

2023-09-05 08_54_55-SanDisk.png


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Funbox 6 USB dyski i format plików

@Anonim Może u @Leptuss był jednak używany FAT32. Mieliście za duże różnice w wynikach na NTFS. Twoje napędy też potrafią prawie wysycić łącze.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 USB dyski i format plików

A tutaj wynik bardzo ciekawego testu.

2 komputery podłączone do dwóch osobnych portów Ethernet Funboxa 6. 

Na komputerze 1 z lewej transfer pliku z dysku USB EXT4 (HDD) stąd 87-88 MB;

na komputerze 2 speedtest pokazujący pełny 1Gbit - równocześnie !

IMG_1983.JPG

IMG_1985.JPG

 

Widać, że po skończonym DL nie ma żadnego spowolnienia z USB. 

 

Potwierdza to rozdzielność poszczególnych portów Ethernet z Funboxa tj. przy usłudze Światłowód 2.0 gdzie mozliwe są 2 Gbity DL to przy podłączeniu kablowym do osobnych portów każdy komputer ma do 1 Gbitu.