Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 + SWB kanał

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Funbox 6 + SWB kanał

Witam grono forumowiczów.

 

Czy zestaw Funbox 6 + SWB może działać tylko na ustawieniu kanału „auto”? Gdy ręcznie ustawiam kanał np. 11 (bo na 1, który wybiera auto jest wiele sieci) SWB rozłącza się.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak jak ustawisz kanał na routerze, to SWB też musisz zrestartować lub ponownie sparować, jak nie połączy się ponownie po restarcie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak jak ustawisz kanał na routerze, to SWB też musisz zrestartować lub ponownie sparować, jak nie połączy się ponownie po restarcie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak  właśnie uroda SWB polega na tym, że w trybie auto sam dokonuje analizy otoczenia sieciowego wifi I ustala najkorzystniehszy kanał. To opcja SMART dostępna również w modemie. Ustawiasz modem w odpowiedni tryb, a SWB kopiuje te ustawienia po synchronizacji z modemem. Dzieje się to automatycznie. Odpowiednie algorytmy wychwytują obciążenia i zakłócenia w odpowiednim kanale i jeśli te są niekorzystne dla transmisję to ten kanał zmieniają. Na tym polega SMART.  Ustawiając kanał na sztywno, wyłączasz SMART. 

Czasem nam się wydaje, że inne kanały są mniej zatłoczone, ale wiem, iz czasem gorsze są zakłócenia z sąsiednich kanałów ( obciążnych) niż kolejkowanie transmisji w jednym kanale ze współużytkownikami 

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak  jest aplikacja Mój FunBox w sklepie Google Play, zainstaluj i zarządzaj FunBox, da się tam wymusić by został wybrany najlepszy kanał, bez zakłóceń i najszybszy, wszystko w trybie automatycznym 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Funbox 6 + SWB kanał

Dziękuję wszystkim za wsparcie. FB6 działa na 13 kanale, a SWB dalej na 1. Zobaczę co z tego będzie.

 

Jeśli można jeszcze tutaj z tym samym zestawem... jak to jest z użyciem szerokiego kanału 40Mhz? Pochodzi dzień, dwa i wraca na 20 Mhz. Wraca ze względu na zakłócenia? Sorry, ale jestem laikiem... zgłębiam tematy.

 

Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak  tak, ze wzgledu  na zakłócenia.  Widzi, że szerszy kanał wprowadza dodatkowe, więc zmniejsza  jego szerokość. Według mnie i tego co wiem, to SWB powinien dostosować się do FB.  Zobaczymy jak zacjowa się po np restarcie modemu czy po jakimś czasie. Informuj, czy ten stan różności kanałowej się utrzyma 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Funbox 6 + SWB kanał

Dzięki wielkie za odzew.

 

Pozdrawiam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Funbox 6 + SWB kanał

@agat13 Dobry wieczór, po dzisiejszym zaniku prądu urządzenia ustawiły się jn. Wszystko na razie chodzi niby ok (w obserwacji); osiągi lepsze na 2.4Ghz przy 40Mhz niż przy 20Mhz, choć tłumienie nieco większe. Kanały dalej różne.

genogoafreak_0-1646163165639.png

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 + SWB kanał

@genogoafreak  masz tu ekspertów w temacie, ja skromny amator, jedno ci napiszę...

Wzmacniacz wi-fi, nie będzie pracować na tym samym kanale co FunBox, by się oba nie zakłócały, zresztą tam z tego zrzutu wynika, że masakra w sieci jest, pełno sieci wi-fi, szybkości po wi-fi nie wróże dobrej, pewnie blok mieszkalny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Funbox 6 + SWB kanał

@Anonim dzieki 🙂 30 min temu wróciłem na auto. SWB tracił zasięg. Niestety blok. Próbuje optymalnie ustawić FB6 i SWB. Z ręcznym kanałem i szer. 40Mhz - pomyłka. Musiałem sie przekonać osobiscie.

Pozdrawiam.