Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3 zasieg wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3 zasieg wifi

Jak w temacie jestem uzytkownikiem funbox 3  na laczu 100 Mbit.

 

Mam problem z zasiegiem WIFI - sygnal 2,4 ghz jest slaby natomiast 5Ghz zanika doslownie metr od urzadzenia.  Pytanie moje jest czy jest jakas mozliwosc zwiekszenia sily sygnalu.

 

Drugie pytanie czy pozycja rutera pionowo poziomo ma znaczenie ?  Monterzy wepchneli mi urzdzenie do skrzynki)(plastikowej) jaka przygotowal developer nad drzwiami wejsciowymi  i jest teraz pionowo, byc moze to jest przyczyna slabego sygnalu wifi.

 

 

I ostatnie pytanie jakie rutery/karty sieciowe najlepiej beda wspolpracowac z funbuxem  w trybie rozszerzenia wzosnienia sieci

 

Dzieki za wszelkie pomocne informacje

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Funbox 3 zasieg wifi

@jarek2@BORAX

Kupowanie dodatkowego rutera nie musi być koniecznością jeżeli monterzy zamontowali gniazdko w tej skrzynce.

Można kupić patchcord np taki http://allegro.pl/patchcord-swiatlowod-sm-9-125-sc-apc-ftth-10m-i6734409059.html, bo ten w zestawie ma tylko 1.5m i przenieść ten funbox gdzie indziej (pamiętaj żeby to był patchcord typu APC!!)

Co do tego że ruter stoi w pionie, oczywiście że ma to wpływ ale nie tak duży jak to że jest gdzieś w przedpokoju w szafce.

Ogólnie ruter najlepiej działa jak "widzi" urządzenie z którym rozmawia, a poza tym nowoczesne rutery należy stawiać jak najbardziej na geometrycznym środku mieszkania ponieważ mają one beam-forming, czyli starają się nadawać tylko w określonym kierunku, najczęściej 120 stopni, by zniwelować zakłócenia powodowane przez własne odbicia.

 

Na koniec taka mała dygresja, w wątkach typowo technicznych na tym forum ludzie którzy używają słów takich jak BYĆ MOŻE, CHYBA, WYDAJE MI SIĘ itp. powinni być dożywotnio banowani. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 zasieg wifi

@jarek2 Może pokaż zdjecie jak jest wstawiony FB? Daj jeszcze do poczytanie twojemu developer http://www.spidersweb.pl/2014/09/jak-ustawic-router.html

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3 zasieg wifi

@jarek2 To jest właśnie ingerencja ONT z routerem przez Orange...monterzy muszą wpychać duże urządzenie w różne miejsca Emotikon: LOL Jedyne rozwiązanie - wyłącz Wi-Fi w funboxie, podłącz kabel ethernet (który pewnie też jest w tej skrzynce nad drzwiami) do funboxa, a z drugiej strony ethernetu podłącz jakiś dwuzakresowy, szybki Access Point lub Router. Kwestię konfiguracji opisałem w tym poście                  ‎16-05-2017 20:00                   O repeaterach, wzmacniaczach Wi-Fi zapomnij. Jeżeli ma te 100Mbit/s działać dobrze, to tylko kabel do drugiego urządzenia, które będzie rozgłaszało Wi-Fi.

 

@Remi, kolejna osoba z funboxem w skrzynce teletechnicznej, w dodatku nad drzwiami  Emotikon: LOL 

 

@Anonim takie wypowiedzi to zwyczajne nabijanie postów i pisanie dyrdymałów....stąd pewnie ta ranga  "SPECJALISTA". Powiedz mi co ma deweloper do ustawienia routera. Deweloper przewidział w skrzynce miejsce na ONT...


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3 zasieg wifi

ale skrzynka plastikowa więc sygnał nie powinien znikać ... przynajmniej nie metr od routera.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 zasieg wifi

To, co pisze, @jarek2 może być problem z wadliwym urządzeniem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Funbox 3 zasieg wifi

@jarek2@BORAX

Kupowanie dodatkowego rutera nie musi być koniecznością jeżeli monterzy zamontowali gniazdko w tej skrzynce.

Można kupić patchcord np taki http://allegro.pl/patchcord-swiatlowod-sm-9-125-sc-apc-ftth-10m-i6734409059.html, bo ten w zestawie ma tylko 1.5m i przenieść ten funbox gdzie indziej (pamiętaj żeby to był patchcord typu APC!!)

Co do tego że ruter stoi w pionie, oczywiście że ma to wpływ ale nie tak duży jak to że jest gdzieś w przedpokoju w szafce.

Ogólnie ruter najlepiej działa jak "widzi" urządzenie z którym rozmawia, a poza tym nowoczesne rutery należy stawiać jak najbardziej na geometrycznym środku mieszkania ponieważ mają one beam-forming, czyli starają się nadawać tylko w określonym kierunku, najczęściej 120 stopni, by zniwelować zakłócenia powodowane przez własne odbicia.

 

Na koniec taka mała dygresja, w wątkach typowo technicznych na tym forum ludzie którzy używają słów takich jak BYĆ MOŻE, CHYBA, WYDAJE MI SIĘ itp. powinni być dożywotnio banowani. 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 zasieg wifi

@bez_nazwy zaglądaj do nas częściej i z takimi rozwiązaniami 🙂 Co do Twojej wypowiedzi to każdy stara się pomóc jak może 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 zasieg wifi

@jarek2 Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3 zasieg wifi

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi i przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywałem ale jako swiezoupieczony tata mialem jeszcze inne obowiązki. chwilowo kupilem karte sieciowa usb na zakres 5Ghz i smiga z maksymalnymi predkosciami.

Moge was przestrzec przed uzywaniem telefonu jako miernika sygnalu wifi, laptopy jednak sprawdzaja sie lepiej do tego zadania maja lepsza antene. 

 

W poczatkowej fazie oprocz  wybierania optymalnego kanalu wifi  testowalem urzdzenia plc (transmisja sygnalu przez gniadko elektryczne) - tu uwaga predkosc podana przez producenta nalezy podzielic przez 10 przy optymalnej sieci elektrycznej moglem to spokojnie przetestowac dzieki8 promocji jedej z sieci handlowych gdzie mozna bylo zwrocic towar bez podania przyczyn.

 

Docelowym rozwiazaniem z mojego pktu widzeni bedzie przeniesieni funboxa ze skrzynki.

Oprocz kabla jak sugerowal bez_nazwy bede musial stoczyc boj z moja malzonka w zwiazkuz tym ze kable by biegly w jednym miejscu pod sufitem a dopiero co wykonczylismy mieszkanie -ale jest to piesn przyszlosci chwilowo zadowole sie sygnalem na 5ghz -   2,4 ghz jest coraz bardziej oblegany.

 

Pozdrawiam  wszystkich

 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Funbox 3 zasieg wifi

Właśnie otrzymałem e-mail od Orange i zastanawiam się jak do tego podchodzić ?. Nie dawno oferowano mi ; wzmacniacz sygnału  za parę złoty miesięcznie ; i tak się zastanawiam czy ta oferta jest darmowa czy może ; jakieś ; koszty będą naliczane. Ktoś coś ? 

Dzień dobry

Chcesz mieć superszybkie Wi-Fi w każdym zakamarku swojego mieszkania?

Twój modem FunBox 3.0 ma teraz nową funkcję Smart Wi-Fi. Dzięki niej Twój internet nie zwalnia, niezależnie od tego, w którym pokoju jesteś. Nie musisz wybierać pasma internetowego, bo modem zrobi to za Ciebie.

Aby to było możliwe:

  1. Ściągnij aplikację Mój FunBox.
  2. W polu „Hasło do Wi-Fi" naciśnij „Dostosuj".
  3. Następnie wybierz „Połączenie sieci 2.4 i 5 GHz" i „Potwierdź".

 

Sieci połączą się wtedy automatycznie.

Skorzystaj ze Smart Wi-Fi, aby maksymalnie wykorzystać zasięg i prędkość Wi-Fi w całym mieszkaniu.

Pozdrawiamy,
Orange