Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3, prędkość WiFi


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Funbox 3, prędkość WiFi

Witam,
nie jestem jeszcze użytkownikiem internetu od Orange, więc nie mogę tego sprawdzić, ale planuję po skończeniu umowy u obecnego dostawcy, za parę miesięcy przesiąść się na światłowód 600mbit.

Niestety w chwili obecnej "padł" mi mój router i tu powstaje pytanie.

Jakie prędkości osiąga WiFi w Funbox'ie 3 (i tak, wiem że wpływ ma na to ma odleglość, zakłucenia na częstliwościach od sąsiadów itp.)
Pytam, bo nie wiem czy wstrzymać się z kupnem nowego routera i Funbox ma przyzwoite osiągi na WiFi?
Czy może jednak Funbox ma słabe WiFi i tak jak po kablu pojdzie te 600mbitów, na WiFi nie wyciągnie nawet połowy tej prędkości i lepiej podpiąć porządny router, żeby mieć przyzwoite prędkości?

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

@will7u obecnego dostawcy jaki masz Internet do ilu ? Czy korzystasz z karty WIFI 2.4 GHz czy 5GHz i jak daleko będzie stał Funbox 3.0 od laptopa? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

Osiąga bardzo dobre predkości WiFi, na czestotliwości 5GHz w standardzie ac w drugim pokoju osiągam predkość niemal max standardu ac jakim dysponuje czyli 866Mbps (oczywiście wszystko na urządzeniu ktory rowniez wspiera standard ac), dwa pokoje dalej jest nieco ponad 400Mbps, takze jak dla mnie swietnie sobie radzi w tym temacie. Natomiast sieć 2.4GHz jest kulawa bo dziala tylko max do 144Mbps, ale ta czestotliwosc i tak nie jest stworzona do przesylania np. multiemdiów w wysokiej jakosci.

Takze nie ma powodu najmniejszego uwazam do zakupu innego routera jesli chodzi o poziom WiFi 5GHz i transferów.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

@PeterMac83z kosmosu te dane wi-fi 5GHz wyłapałeś? Tu  specyfikacja jest i testy Testujemy Orange FunBox 3.0, 5GHz w 2 pokoju to max 300Mbits ale jak gipsowe ściany masz, jak gruby mur to jeden pokoik i pozamiatane na 5GHz, tak na marginesie to sprzęt nie pro więc stały transfer nawet pokroju 600Mbits trudny do utrzymania, jak ma być szybko z FB3 to tylko po kablu, tak na koniec to 2,4Ghz spokojnie do mediów wystarczy, w domku mam tak sieć zbudowaną i jest ok, 5GHz to niestety tylko gościnny i sypialnia bo dalej już transfer spada i sieć słabnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Funbox 3, prędkość WiFi

sieć 2,4 bywa przepelniona więc działa gorzej, z drugiej strony im wyższa częstotliwość tym zasięg mniejszy

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

2.4 GHz spokojnie do multimedi starczy hahaha nie rozbrajaj mnie, chyba starczy do mp3, bo nawet nie wiem czy by sie to wyrobilo z ISO z SACD ;), to nawet nie wystarczy zeby puscic castowanie z telefonu materialu 1080p z wysokim bitrate, a co dopiero mowiąc o takim 4K z 60fps czy nawet w 30fps.

Zapuść sobie jakies sample 4K 30fps na 2.4GHz juz nie mowie 60fps czy nawet 1080p w 60fps to zobaczysz czy 2.4GHz starczy :), tym bardziej te z FB 3.0 ktore dziala tylko na max 144Mbps a nie na 300Mbps.

 

Predkość uzyskuje stalą dokladnie 866Mbps na konsoli Shield TV (sprawdzane w AIDA64) przez jedną scianę dzialową z pustaku niezbyt gruba i dopiero takie polaczenie daje mi mozliwosc np. castowania z telefonu filmow nagranych w 4K 60fps do Shield TV, testowalem tez na samplach w 4K HEVC 60fps, z bitratem ponad 120Mbps 😉 wszystko sie wyrabia perfekt z FB 3.0, mialem poprzednio router Netgear DGND 3700 z N300 i na 5GHz kompletnie nie dawal rady z tymi samymi plikami, co chwile buforowanie itd.

Chodząc z telefonem po mieszkaniu w drugim dalej oddalonym pokoju uzyskuje polaczenie ok 450-500Mbps, nawet w lazience jest podobnie, czyli nie spada ponizej 400.

 

Oczywiście ze 5GHz szybko spada z odlegloscią tym bardziej w standardzie ac, ale u mnie nie ma problemu z zasiegiem w calym mieszkaniu, router mniej wiecej po środku mieszkania.

 

Poza tym kazdy inny router bedzie dzialal podobnie na 5GHz do FB, przez 2 grube jakies sciany to jesli tam uzyskują 300MBps to tez dobry wynik, przeciez trudno i darmo zeby trzymal max.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

Dyskusja zbędna, ja tylko napisałem co FB3 osiąga, jak masz więcej na 5GHz to spok, może to jakiś eksportowy model, 4 kanały to jakby nie liczyć, wychodzi tyle ile w testach z linka wychodzi, 4k to jak pisałem tylko w niewielkim obszarze domu mam, a tak na marginesie tak jak papier net przymnie wszystko, więc fajnie jak jesteś zadowolony z FB3.

 

Edit:

Dodam że to co ci wyświetla telefon czy komputer to max prędkość jaka może być, faktyczna szybkość to dopiero w testach czy realnym korzystaniu, więcej dodam, routery z najwyższej półki nie utrzymują stale maksymalnej prędkości, FB3 jak utrzyma 2/3 szybkości w jednym pomieszczeniu to będzie ekstra wynik, co pomieszczenie to strata 1/3 2,4Ghz i 1/2 szybkości na 5Ghz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

Jak więcej mam ? przeciez pisze ze to przez jedną scianę dzialową i predkośc utrzymuje sie dokladnie miedzy 780 - 866Mbps na Shield TV. Piszesz tak jakbys chcial mi wmowic ze pisze nie prawdę czy glupoty. 
Router to jedno, urządzenie odbierające i jego jakość w tym anteny to drugie.

 

Nie, AIDA64 pokazuje realną przepustowość polączenia stąd co chwile wartość jest odswiezana, takze nie ucz mnie proszę w tym temacie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

Trochę rozjaśnię choć to i tak @PeterMac83 wie swoje, FB3 ma 4 anteny na 5GHz, 4 kanały po 150Mbits więc 600Mbits, jakby miał 2 dodatkowe anteny toby było 900Mbits, ale tak nie jest, 2 anteny na 2,4Ghz i 2 kanały po 150Mbits, więc 300Mbits, chyba teraz wszystko jasne, ja znikam z Tematu.

 

Zrobię korektę:

AC ma na kanał 433 Mb/s > 1 antena, FB3 niby 4 anteny i 4 kanały, była by zawrotna szybkość na 5Ghz w ac, ale jest słabe 600Mbits, obstawiam słabość chipsetu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

Gdzie takie informacje znalazles ? mozna prosic zrodlo.

Bo chyba nie to co piszą tam w tym tesciku.

"Nominalnie w sieci 2.4 GHz mamy szansę na uzyskanie maksymalnie 70 Mbits, a na 5 GHz ac 4x4 600 Mbits."

 

To jest napisane w kontekscie tego ze na 5GHz są w stanie uzyskać 600Mbps dla predkosci lacza Neostrady swiatlowodowej, a nie ze to maksymalna predkosc sieci WiFi w FB 3.0.

 

Czy uwazasz ze programy typu AIDA64, pokazują zawyzone wyniki polaczenia ? przeciez prędkośc jest zczytywana z urządzenia odbierającego polaczenie z routerem w tym wypadku konsola Shield TV, czy telefon Samsung z jaką predkością sie komunikuje.

Zresztą telefon i jego oprogramowanie rowniez pokazuje polaczenie na 866Mbps.

 

Nie spotkalem jeszcze routera w standardzie ac zeby oferowal akurat predkość 600Mbps, minimalny standard to wlasnie 866Mbps dla czestotliwosci 5GHz.

 

Poza tym tak jak napisalem, przepustowsc sieci 5GHz jest znakomita, i jesli ktoś nie ma jakiegos ogromnego domu, to dla mieszkania wystarcza aby strumieniowac najbardziej wymagajace multimedia.