Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

@ArturZrobiłem test na Funbox 2.0 i moim Netgear R7800, który posiada DLNA i jest, widoczny w sieci na komputerze jak na TV Samsung UE40JU6740 wiec pokazuje, zdjęcia poniżej co jest widoczne po odpięciu dysku.

Funbox 2.0

Test FB.PNG

Netgear R7800

Test R7800.PNG

TV Samsung

IMAG0002.jpg

A Funbox 2.0 już nie jest wykrywany przez TV

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi


Artur napisał(-a):
Jeśli przez weekend nie trafi tu ktoś, kto wie, to dopytam u naszych ekspertów na początku tygodnia i dam tu znać 🙂

@ArturCzy coś już wiesz jak to jest z tym DLNA?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

Jeszcze nie, bardzo niewiele osób o to pyta, stąd nie są to informacje "na wyciągnięcie ręki", ale jestem w trakcie ich zdobywania, dam tu znać 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

@ArturCzy masz już jakieś informacje ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

@Gregrhb, próbuję odtworzyć Twój problem na FB 2.0 i ICU100 ale jak na złość działa 😉

U mnie dla odmiany niektóre foldery wyświetlają się 2 razy..

Próbowałem polskich znaków i wszystko wyświetla się.

 

Z innej beczki. Udało Ci się może odpalić jakiś film z napisami na ICU100?

Ja walczyłem z plikami w formacie *.txt oraz *.srt jednak bezskutecznie.

 

Tylko na niektórych filmach z wbudowanymi napisami dekoder samsunga wykrywa angielskie napisy..


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

Zmieniając nazwy i wykasowując niektóre katalogi udało mi się uzyskać w miarę zadowolający rezultat. Nadal nie są wyświetlane wszystkie katalogi, ale przynajmniej część z tych na których mi zależy.

Co do wyświetalnia napisów na szybko przetestowałem u siebie - dysk zewn. podpięty do FB 3, odtwarzanie filmu z napisami w formacie .txt - również nie działa. Z tego co czytałem odnośnie DLNA problemem jest raczej Funbox, niż ICU 100. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

Wybaczcie, że dopiero teraz, nasi technicy długo próbowali odtworzyć problem, ale jak na złość im też się nie udało. Koledzy podpowiadają, że to zapewne nie FunBox jest problemem, bo jako taki pełni jedynie rolę bramki, a to, że u jednych działa, u innych nie - wynika z różnych urządzeń, które odbierają i udostępniają pliki.

Jeśli pliki są udostępniane np. z komputera na TV to od specyfikacji TV zależy jakie pliki wyświetli, a jakich nie. Co ważne, nie tylko format (rozszerzenie) pliku ma znaczenie, ale także wielkość czy w przypadku filmów - kodek użyty w pliku wideo. Niektóre urządzenia mogą też nie być w stanie wyświetlić plików z polskimi znakami czy ze zbyt dużą liczbą znaków. Jeśli w katalogu znajdują się tylko pliki, których TV nie jest w stanie wyświetlić - cały katalog może nie być widoczny.

Ze względu na liczbę urządzeń na rynku nie jesteśmy w stanie zrobić testów dla każdego, więc nie mogę zagwarantować, że ze wszystkimi będzie działać prawidłowo, ale co do zasady FunBox jako bramka nie powinien nic blokować i to od specyfikacji urządzeń pomiędzy którymi następuje wymiana plików zależy co jest wyświetlane, a co nie.

@Gregrhb, może warto poszukać w specyfikacji TV, którego używasz - jakie ma wymagania wobec udostępnianych plików i w ten sposób dojść do tego jakie pliki w jakim formacie umieszczać na dysku, aby działały przez DLNA.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

@Artur To ja czegoś nie rozumiem, dlaczego stary router DGT z roku 2011 śmiga z moim TV Samsung UE40JU6740 i Netgear R7800 a problem jest Funbox2.0 ? Czy ma ci podać jakie formaty obsługuje mój TV .Może podjade ze swoim TV do miasteczka i sprawdzimy razem ?

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNGPrzechwytywanie2.PNGPrzechwytywanie3.PNGPrzechwytywanie4.PNG


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

W sensie, że w tej samej konfiguracji na Netgearze czyta wszystkie pliki, a na Funboxie nie? No to jestem zaskoczony i nie wiem dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Może trafi tu ktoś bardziej zaawansowany w temacie to podpowie.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - w sieci DLNA są widoczne tylko niektóre katalogi

@ArturTak samo jest z DGT czyta wszystko a masz zdjęcia pudelkaFB3.0  ?Oba model moja obsługę DLNA

A masz możliwość żebym to sprawdzili? Ja nie ufam tym expertom