Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Piotrekk85napisałeś tak:" A niestety gdy ktoś ma własny sprzęt to jest mniejsza diagnostyka w systemach Orange". Jesli masz na myśli ONT to diagnostyka Orange tylko może dotyczyć badania do tego urządzenia. Chyba sobie nie wyobrażasz,że technicy z Orange będą mogli logować się do routerów klientów. Po to jest software w ONT, aby analiza danych ze światłowodu jednoznacznie określiła przyczynę ewentualnych kłopotów na linii. Nie po to Orange w umowie wpisuje nr fabryczny ONT i nie pozwala zmieniać na inny, aby teraz mówić, ze do diagnostyki potrzebuje dostępu do routera klienta.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Piotrekk85a o Tele2 to lepiej nie wspominaj.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32603
  • 37843
  • 1375

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie wiem jakie dane są przesyłane z poziomu funboxów, ale jeśli możliwe jest zdalne ustawianie danych rejestracyjnych Neostrady, to raczej jakaś diagnostyka jest. Poza tym problemy mogą być na różnym poziomie... A większość osób woli święty spokój i ciepłą wodę w kranie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To niech nie grzebią w sofcie FB 3.0 i zostawią to innym, którzy o tym mają pojęcie  i których wcale nie jest mało.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Kierus57 napisał(-a):
@rahnieczy do Ciebie dochodzi czysty światłowód? 

Owszem. Światłowód do domu, dziurka przez ścianę, światłowód po ścianie, puszka pod biurkiem, z puszki pigtail do funboxa. Trochę mnie ta puszka pod biurkiem irytuje, bo ogranicza mi możliwości przemeblowania, ale mamy co mamy - nie było specjalnie innego miejsca, a tam stał wówczas rack ze sprzętem 😉

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To dlaczego od razu nie zamówiłeś ont i FB 2.0? Ja od samego początku zamówiłem ont, przynieśli FB 3.0, zamontowali, a później bez problemu wymienili. W obu przypadkach będziesz miał puszkę ( jedną z zasilaniem).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 137
  • 259
  • 7

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Trochę obok tematu: mogę podpowiedzieć rozwiązanie dla osób, które chcą / muszą korzystać z Internetu (i tylko Internetu) na łączach Orange (światłowód), ale niekoniecznie w pakietach Love. 

Są operatorzy, którzy świadczą usługi typu BSA (Bit Stream Access) na łączach FTTH. Sam znalazłem takiego operatora i jestem SUPER zadowolony:

  • łącze technicznie jest obsługiwane IDENTYCZNIE jak usługa światłowodu Orange - od strony hurtowej: zmienia się jedynie login (zamiast login@neostrada.pl jest login@innyoperator)
  • Orange dostarcza jedynie ONT, a co jest podpięte dalej - zależy od operatora / użytkownika, sam podpiąłem sobie FritzBoxa
  • dostałem STAŁY adres IPv4 (a w zasadzie całą pulę /29, czyli 8 adresów, z czego do własnego wykorzystania 5, oczywiście o ile router na to pozwala - FritzBox pozwala)
  • dodatkowo, stały prefiks IPv6 /56 (niestety do tej pory nie udało mi się uruchomić jednocześnie IPv4 i IPv6 na FritzBox, ale pracuję nad tym, może na jakimś Mikrotiku byłoby to łatwiejsze... chociaż na razie wygląda to na błąd po stronie Orange)
  • umowa jest na czas nieokreślony!

Nie chcę tutaj robić reklamy "konkurencji", więc nie przytaczam warunków cenowych, te zależą od konkretnego operatora. Orange też na tym zarabia - tylko po stronie hurtowej 😉

 

Niestety BSA nie jest dostępne wszędzie - odpada w miastach gdzie UKE zniosło obowiązek regulacyjny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Niestety w Warszawie zniosło.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32603
  • 37843
  • 1375

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Regulacje nie mają wiele wpływu na dostęp do BSA, to raczej kwestia tego czy operator chce płacić hurtową stawkę czy nie.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Kierus57 napisał(-a):
To dlaczego od razu nie zamówiłeś ont i FB 2.0? 

 

Bo się "nie dało". Tak jak i dwa razy się "nie dało" wymienić, niedługo będę próbował po raz trzeci. 😛