Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Też oczekuję trybu bridge w Funbox 3.0 i uważam, że ustalenie w tym temacie posta, który jest rozwiązaniem problemu, to po prostu czyste nadużycie - to nie jest żaden tryb bridge, który to dopiero zapewnia własne routowanie.

Co do lansowanego pomysłu, autor niepotrzebnie połączył 2-ie idee - tzw. tryb bridge to zupełnie inny problem, łatwy do rozwiązania przez stosunkowo łatwą modyfikację oprogramowania - natomiast kwestia ONT to raczej zbyt mocne ingerowanie w politykę firmy - i nie uważam jednak (jak to napisane jest w uzasadnieniu), że jeden pomysł, tj tryb bridge, jest nierozerwalnie związany z drugą tezą o ONT. To są zupełnie 2 inne zagadnienia i każde z nich może istnieć niezależnie - nie oszukujmy się - sam pomysł o trybie bridge jest dla klientów korzystniejszy, bo daje większą elastyczność w konfiguracji zarówno Funbox 3.0, jak i swoich własnych urządzeń.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Sławek_J Kurcze, nie mogę już edytować pomysłu, ale napiszę PW do @Mikołaj z prośbą o wywalenie tej drugiej części.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@r66nie przekonuje mnie Twoje podejście do faktów, dla mnie LAN za podwójnym NAT'em jest nie do przyjęcia, a Linksys to nie CISCO, ale skoro Twój post oznaczony jest jako rozwiązanie, to jak Ci OpenVPN działa ? Jaki transfer, ping i latency ? btw jak skonfigurowałeś OpenVPN na każdym z routerów ?

btw czy ktoś wie jak ten sam problem wygląda w usłudze biznes pakiet, routery dają Comtrend VI - 3225u, lub Zyxel VMG8324-B10A, comtrend ma w instrukcji wyłączenie NAT. Dla mnie to jakieś rozwiązanie.

Druga opcja to głosowanie za zmianą FW w FB3.0, adres:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Tryb-bridge-w-Orange-Funbox/idc-p/59000#M1404

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@r66czy spawałeś już u siebie ? Jak to chodzi ? Co powiedzieli / powiedzą smutni Panowie z Orange ? Co napisałeś do Orange - jakiś wniosek i dali zgodę na przeróbkę światłowodu ? Zresztą, pewnie mi się tylko wydaje, że w umowie nie ma nic o przerobieniu sieci Orange, czy choćby wyposażenia na centrali, podobno jak się przylutuje kabel telefoniczny do piorunochronu - to stara centrala nie zaliczy impulsów, pisali o tym chyba w jakimś FAQ na stronie Orange .... 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Open VPN działa, o ile po stronie Orange w Livebox ustawimy najniższy poziom firewall oraz DMZ do naszego routera na którym jest skonfigurowany serwer Open VPN.

Nie ma to wpływu na latency i jakość połączenia.

Natomiast uważam to za rozwiązanie prowizoryczne i oponuję za wprowadzeniem trybu bridge do Funbox 3.0.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witam,

 

Nie orientujesz się może, czy w przypadku takiego podwójnego NAT'u, mógłbym dekoder IPTV podłączyć do mojego routera zamiast bezpośrednio do FunBox'a?

 

Moja sieć wygląda następująco:

Komputery + Dekoder IPTV -> Switch zarządzalny Netgear GS108E -> pojedyńczy kabel -> Router ASUS RT-N18U + Tomato (tutaj też jest wifi jako AP) -> FunBox 3.0 połączony do portu WAN Asus'a. Włączone DMZ na IP Asus'a Dzięki takiemu połączeniu dostaję wszystkie zalety Tomato.

 

Jednak w tym połączeniu nie działają kanały w tv, mogę jakieś zwiastuny obejrzeć, godzina się wyświetla a nawet program.

 

Wcześniej próbowałem połączyć te routery za pomocą LAN i w tym przypadku, gdy FunBox był serwerem DHCP wszystko działało, jednak gdy tą rolę przejął Asus, pomimo że kabel od switcha był wpięty do FunBox'a, telewizja nie działała.

 

Wiem, że gdybym pociągnął dodatkowy kabel bezpośrednio z dekodera do FunBox'a to wszystko powinna zadziałać, ale w moim przypadku jest to trudne do wykonania i chciałbym tego uniknąć.

Za pomocą zarządzanego switch'a mogę ustawić osobne vlan'y, tagować je itd.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie mam doświadczenia z Orange i trudno mi się wypowiedzieć w kwestii działania TV nas podwójnym routingiem. Natomiast wiem, że w Netii nie miało to znaczenia czy była konfiguracja DMZ czy Bridge, TV działało niezależnie od tego ustawienia będąc podpiętą do prywatnego rutera, nie tego z Netii. Dekoder był podpięty do switcha niezarządzalnego, ten do mojego prywatnego ASUSa RT-N66U, a ten z kolei piortem WAN do routera netii.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda, że w Orange nie jest to takie proste 😞

Może ktoś inny wie czy da się to ustawić, tak aby zadziałało po jednym kablu?