Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czy Livebox 4 ma tryb https://communaute.orange.fr/t5/prot%C3%A9ger-mes-donn%C3%A9es-et-mon/LiveBox-V4-mode-bridge-avec-un...

@RemiJeśli chodzi o ten router Asus RT-AC5300 to nie spełni twoich oczekiwań tu w tej cenie można mieć dużo lepszy sprzęt.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Z tego co wiem to nie ma tego trybu. Jeśli chodzi o Funbox 3 to tak jak wspomniałem bedzie można pomysł zgłosić i zobaczymy wtedy. Na pewno się odniesiemy . Na razie pozostaje to co oznaczyłem jako rozwiązanie w tym wątku.

Asusa testuje sobie tylko aby zobaczyć jaki jest zasięg anten takich routerów w przypadku mojego mieszkania 🙂 nie planuje zmiany Ubiquiti 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@RemiNie wiem czy pamiętasz o routerze DGT do VDSL który można zrobić tryb bridge?

http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=DGT&selectedTerminal=RGW VDSL2 G / FG4&terminalChosen=true

A jak patrzysz na ilość anten bo zobaczyłeś ich 8 w Asusie jak wiadomo ze 4 są do 2.4GHz i 4 do 5 GHz 

Ten też byłby lepszy w tej cenie Netgear r8500


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remidlaczego Orange ma decydować co jest dla Kowalskiego? Dlaczego inni pozwalają decydować Kowalskiemu co jest dla niego? Nie chce mi się sprawdzać od kiedy temat trybu bridge i/lub ONT wisi ale tu nie ma co się zastanawiać z wpisywaniem na jakieś listy pobożnych życzeń do realizacji przez Orange.

 

Nie posiadam Fritza tylko dla Smart Home. Pojawiło się jakiś czas temu w oprogramowaniu więc kupiłem jedną głowicę aby sprawdzić jak działa a teraz jest ich więcej. Rozwiązanie dedykowane po przeliczeniu wychodziło drożej więc skoro już miałem możliwość skorzystania "w gratisie" to dlaczego nie.Posiadam te https://www.conrad.pl/p/glowica-termostatyczna-programowalna-eurotronic-comet-dect-77-x-51-x-65-mm-1... ale AVM teraz wypuszcza coś swojego. Zdaję sobie sprawę, że ma to pewne wady (nic innego nie zastosuję tylko dedykowane do Fritza) ale jednocześnie są też zalety np. jedno pudełko do wszystkiego. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

no więc.....tak tak wiem, że tak się nie zaczyna zdania. Trafiłem na ludzi w Orange, którym się chciało i mam Funbox 2.0 oraz ONT. Pracuję w korporacji i wiem, że to nie było zapewne proste ale dało się. Dzięki p. Jakubie 🙂 Fritzbox śmiga, z TV Orange powalczę jak się uda to dobrze jak nie to trudno. Być może rzucę temat do AVM i coś w firmware zrobią aby podłączony dekoder chodził.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

a jak z prędkościami na fritzboxie ? Leci pełnym pasmem ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX daje radę nieznacznie przekracza 300/30 oczywiście po kabelku. Zobaczę jak będzie się zachowywać jak dostanie obciążenie. Dzisiaj to bardziej sprzątanie po demolce przy montażu 🙂


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Funbox 3.0 przekracza 300 na wifi ...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi, po Wi-Fi to może i przekracza, ale potrzeb użytkowników to już nie Emotikon: Język


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Pewnie, że działa.

 

Też mam ustawiony PAT co powoduję jak ktoś czytał i wie, że port jest widoczny na zewnątrz i przekierowujanie też działa. Mam drugi router podbięty po lanie. Dodany statyczny na funboxie. PAT przekierowanie na drugi router, który oczywiście funbox wykrywa bezbłednie. Na drugim WAN ustawienia są statyczne. Do tego popina się kontroler domeny czy też serwer http, ftp, co kto woli i działa. Nawet zasięg własnego routera jest lepszy. Teraz to można dobierać sobie router SOHO i działać. Firewall jest konfigurowalny więć otwarcie portów to też nie problem. Jeszcze tylko rejestracja domeny w no-ip lub gdziekolwiek, gdzie dynamiczny ip od Orange może być rozwiązywany za darmo lub 15 dolarów rocznie i problem chyba rozwiązany, prawda ? Orenge wymiata, trzeba sobie to przyznać.