Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


BORAX napisał(-a):

Remi napisał(-a):

vdsl2 napisał(-a):

shc73 napisał(-a):

@Remi "Bridge na razie raczej nie" - czyli kiedy? nigdy? nie bo nie?


@shc73 

Oczywiście, że nie będzie.


Takie rozwiazanie jest po prostu nieefektywne finansowo aby dawać funbox'a 3.0 tylko po to aby był tylko pudełkiem ONT.


Z tym, że tu chodzi o obecnych userów co już mają Funboxa 3.0. Przecież sprzętu im nie wymienicie 🙂 


@BORAX Napisz do @Remi to pomoże wymiemić Funbox 3.0 na ONT


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Remi napisał(-a):

Takie rozwiazanie jest po prostu nieefektywne finansowo aby dawać funbox'a 3.0 tylko po to aby był tylko pudełkiem ONT.


Szczerze to nie rozumiem tej argumentacji. O jakiej nieefyktywności finansowej tutaj mowa?

Przecież funboxa dajecie każdemu użytkownikowi swiatłowodu. To co was obchodzi czy z niego korzysta czy nie i w jaki sosób? Macie z tego jakieś dodatkowe dochody czy jak?

 

Co najwyżej możecie mówić, że nie zaoszczędzicie na użytkownikach zaawansowanych, a chcielibyście.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


zaint napisał(-a):

Remi napisał(-a):

Takie rozwiazanie jest po prostu nieefektywne finansowo aby dawać funbox'a 3.0 tylko po to aby był tylko pudełkiem ONT.


Szczerze to nie rozumiem tej argumentacji. O jakiej nieefyktywności finansowej tutaj mowa?

Przecież funboxa dajecie każdemu użytkownikowi swiatłowodu. To co was obchodzi czy z niego korzysta czy nie i w jaki sosób? Macie z tego jakieś dodatkowe dochody czy jak?

 

Co najwyżej możecie mówić, że nie zaoszczędzicie na użytkownikach zaawansowanych, a chcielibyście.

 


@zaint 

Czy wiesz jakie to koszta, że wdrożyć nowy firmware do Funbox 3.0 ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi jest już możliwa instalacja Supernovy bez Funboxa?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


TomaszH napisał(-a):

@Remi jest już możliwa instalacja Supernovy bez Funboxa?


@TomaszH Bez Funboxa nie ma możliwości.Ale jest możliwość z Funbox 2.0.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Orange jaja sobie robi, jak również szanowni koledzy argumentujący, że tak ma być. Użytkownik Funbox 3.0 to lamer, a takiemu bridge się nie należy. Bo jeszcze go użyje i coś zepsuje.

Co to za argument w ogóle, że koszty softu duże, że taki wspaniały sprzęt ten Funbox 3.0, że aż się nie opłaca mieć w nim trybu bridge? A unifkacja urządzeń to co, droższa jest niż wieczne utrzymywanie takich bez ONT i takiego z ONT?

Czemu inni mogą, a Orange nie? 

Mi to raczej wygląda na dorabianie teorii do kiepskiej rzeczywistości. I tyle.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


shc73 napisał(-a):

Orange jaja sobie robi, jak również szanowni koledzy argumentujący, że tak ma być. Użytkownik Funbox 3.0 to lamer, a takiemu bridge się nie należy. Bo jeszcze go użyje i coś zepsuje.

Co to za argument w ogóle, że koszty softu duże, że taki wspaniały sprzęt ten Funbox 3.0, że aż się nie opłaca mieć w nim trybu bridge? A unifkacja urządzeń to co, droższa jest niż wieczne utrzymywanie takich bez ONT i takiego z ONT?

Czemu inni mogą, a Orange nie? 

Mi to raczej wygląda na dorabianie teorii do kiepskiej rzeczywistości. I tyle.

 


@shc73 Może jeszcze raz tobie wytłumacz @Remi dlaczego została podjęta tak decyzja?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witam koleżanki i kolegów.
W skrócie: Orange właśnie kładzie światło w moim bloku. Tak się składa, że moja umowa z UPC wygasa we wrześniu b/r. Łącze od UPC (250 Mb/s) naprawdę trzyma parametry. Do tego ich Connect Box mam zbridżowany z routerem ASUS RT-AC88U (potrzebuje wydajnych anten do zarządzania monitoringiem). Tryb bridge to absolutny must have w przypadku ISPa. Chciałem zamienić UPC na Orange. Dopóki jednak Orange nie przestanie traktować użytkownika jako potencjalnego idioty, dopóty nici z umowy. Tłumaczenie, że implementacja nowego softu do routera jest kosztowna, należy traktować jako infantylne bajkopisarstwo. Pozdrawiam.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


a2000 napisał(-a):
Witam koleżanki i kolegów.
W skrócie: Orange właśnie kładzie światło w moim bloku. Tak się składa, że moja umowa z UPC wygasa we wrześniu b/r. Łącze od UPC (250 Mb/s) naprawdę trzyma parametry. Do tego ich Connect Box mam zbridżowany z routerem ASUS RT-AC88U (potrzebuje wydajnych anten do zarządzania monitoringiem). Tryb bridge to absolutny must have w przypadku ISPa. Chciałem zamienić UPC na Orange. Dopóki jednak Orange nie przestanie traktować użytkownika jako potencjalnego idioty, dopóty nici z umowy. Tłumaczenie, że implementacja nowego softu do routera jest kosztowna, należy traktować jako infantylne bajkopisarstwo. Pozdrawiam.

To zamów po prostu opcję Funbox 2.0 z ONT i po sprawie. Ja wymieniłem Funbox 3.0 na starszy model. Ja co prawda miałem problem z resetami Funboxa 3.0. Teraz mam pod ONT podłączone Unifi Security Gateway (router), do tego Unifi Switch 8 PoE i Unifi AP-AC (access point). Działa to bardzo dobrze i mam pełną kontrolę nad wszystkim. Jedynie problem z ipV6 mam, ale to jest do rozwiązania.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Remi napisał(-a):

Cierpliwości 🙂


@Remi  Minęły kolejne 2 miesiące a o tym dość tajemniczym miejscu, gdzie można by zgłaszać swoje uwagi, propozycje dotyczące routera ani śladu. Prawdę mówiąc moja... hmmm... cierpliwość się kończy. Emotikon: sfrustrowany