Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 5
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie wiem skąd ten problem z wydawaniem Fuboxa 2 z ONT. W Kielcach wydaje się bez problemu (3 dni temu np.) mieszkanie oddane w 2016r. co ciekawsze w tym wypadku nawet nie trzeba było montować terminala ONT w mieszkaniu bo zamontowany jest poza, a reszta dociagnieta po istniejacej juz infrastruktrzue LAN

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@slaskdar2, opowiedz coś o tym, bo też ciekawe, jak możesz podłącz fotki 🙂 Jak to poza mieszkaniem ? Kto w takim razie pokrywa koszt zasilania ONT ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

"

Witam. Już można. Orange posłuchało klientów i wprowadzili zmiany."

 

 

Czy to prawda? Czy tylko jakieś trololo? Czy już można udostępnić internet na drugim routerze w trybie bridge?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@KERMIz Ludzie, ile można pisać, że to nie ma ŻADNEGO związku z Orange...

Na drugim routerze ustawiasz adres statyczny. Jeżeli funbox ma 192.168.1.1 to na drugim routerze/AP ustawiasz 192.168.1.2, wyłączasz DHCP i podłączasz przewód z gniazda LAN w funboxie do gniazda LAN w routerze. Voila. Orange nic nie musi wprowadzać, nic nie musi udostępniać, nie musiało żadnych zmian wprowadzać. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

myślę że jest możliwość udostepnić łączę nawet w takim ruterze jak funbox 2 czy 3.0 tak jak w livebox 2 3.0 to są podobne urządzenia z podobnym interfejsem łatwą konfiguracją  ale oprócz tego jest potrzebny Acces Pont np draytek  aby ustawić punkt -punk lub putk wielopunkt nie ma to znaczenia jakię są urżdzenia podłączone do funbox 2 lub 3.0 tu orange nie blokuje mac adresów i nie robi filtracji jak inni operatorzy sieci kablowych


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Panowie, wybaczcie późną odpowiedź. Nie spodziewałem się, że ten wątek będzie tak aktywny, a powiadomienia mailowego oczywiście nie dostałem 😉

 

Do rzeczy. Jest dokładnie tak jak napisał @BORAX - mam skrzynkę teletechniczną przy drzwiach wejściowych. W niej kończy się światłowód oraz jest jedno gniazdo 230 V. Nie ma fizycznej możliwości pociągnięcia ani światłowodu ani skrętki poza, przez drzwiczki skrzynki, ponieważ dość szczelnie się ona zamyka, nie wspominając o względach estetycznych.

 

Na szczęście w ścianie mam skrętke, którą jednym końcem chciałem się wpiąć w funboxa w skrzynce przy drzwiach, a drugim w mój router w pokoju.

 

Mam problem, żeby funbox dogadał się z moim routerem bez bridge. Do tego dzisiaj zauważyłem, że nie bangla połączenie z FTP po porcie 21, ale na razie nie ruszam firewalla na funboxie. A jak pomyślę, że wszystkie ustawienia firewallów musiałbym ustawiać na 2 routerach to mi się odechciewa 😉

 

PS. Poza tematem mam dla Was kolejny absurd do pośmiania się, a propos tej skrętki w ścianie. Otóż w skrzynce jest ładnie zarobiona wtyczką RJ-45. W pokoju okazuje się, że mam gniazdo RJ-11, które jest oczywiście niepodpięte, bo ilość żył w przewodzie i we wtyczce się nie zgadza :). Deweloper mówi, że tak jest dobrze, bo tak było w planie.

 

PPS. W salonie Orange w Toruniu jak poszedłem i padło słowo "bridge" to powiem Wam, że nigdy nie widziałem tak wybałuszonych oczu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Do wszystkich którzy nie wiedzą na czym polega tryb brigde 

@KonradSą to dwa różne routery LB2.0 i LB3.0 i całkiem inne panel admstracyjne


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Kubitomakita Jeżeli nie podłączysz swojego routera w trybie Acess Point, no to niestety...podwójny NAT, podwójny firewall, podwójne wszystko 😉

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX  Dziękuję Ci za stanowcze, ale uprzejme podniesienie tonu. Emotikon: Bardzo szczęśliwy Wygląda na to, że ktoś dzięki temu nas w końcu dostrzegł.

Ja, założyciel jednego z wątków, które wcześniej wymieniłeś po długich analizach i zbieraniu informacji w końcu dałem sobie spokuj (przynajmniej na razie) i jade na Funbox-e 3.0. Było zbyt wiele wątpliwości i niejasności, żeby kupić własny router, który później co najwyżej mogłby okazać się drogą i nieprzedatną ozdobą na półkę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX człowieku nie rozumiesz, że ten sposób nie działa? Wcześniej miałem upc i nic nie musiałem konfigurować a tylko włożyć kabel ethernet w mój drugi router (port wan) i internet był na dwóch. Teraz nawet po zrobieniu konfiguracji z DHCP (tak jak napisałeś) internetu nie mam w routerze. Orange daje tu ciała na całej linii. Robiłem z tutorialami z internetu, czytałem opinie ludzi, że w przypadku funboxa im to nie działa.