Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czesc. Jest jakis powod aby router byl w metalowej skrzynce? Jesli mozesz wystawic inne urzadzenie poza skrzynke (a zakladam po to tryb bridge) to dlaczego nie wystawic tak Funboxa? Zakladam ze mowimy o modelu 3.0. U mnie zasieg ma lepszy niz routery (Asus) powyzej 500 zł.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czy kogoś w tej firmie porypało ? NO LUDZIE!!!!! Jak to wszystko czytam to mnie krew zalewa. @Remi


Remi napisał(-a):

Czesc. Jest jakis powod aby router byl w metalowej skrzynce? Jesli mozesz wystawic inne urzadzenie poza skrzynke (a zakladam po to tryb bridge) to dlaczego nie wystawic tak Funboxa? Zakladam ze mowimy o modelu 3.0. U mnie zasieg ma lepszy niz routery (Asus) powyzej 500 zł.


 no krew mnie zalewa jak czytam takie coś od osoby która mimo wszystko pracuje dla Orange......TAK JEST POWÓD, PONIEWAŻ DEWELOPERZY OD KILKU LAT TAK BUDUJĄ MIESZKANIA, PONIEWAŻ TAKIE JEST PRAWO !!!! Światłowód MUSI być doprowadzony do SKRZYNKI TELETECHNICZNEJ, dalej jest skrętka. Nie można wystawić funboxa, poniważ w ten wasz router trzeba wpiąć ŚWIATŁOWÓD!!! 

 

GDYBYŚCIE DAWALI ONT TO NIE BYŁOBY PROBLEMU!!!!!!!!

 

Wyobraźcie sobie w tej firmie, że tysiące ludzi ma problem, ponieważ ktoś mądry wymyślił, żeby zintegrować terminal światłowodowy z routerem, router muszą wsadzić do skrzynki teletechnicznej....


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?



 no krew mnie zalewa jak czytam takie coś od osoby która mimo wszystko pracuje dla Orange......TAK JEST POWÓD, PONIEWAŻ DEWELOPERZY OD KILKU LAT TAK BUDUJĄ MIESZKANIA, PONIEWAŻ TAKIE JEST PRAWO !!!! Światłowód MUSI być doprowadzony do SKRZYNKI TELETECHNICZNEJ, dalej jest skrętka. Nie można wystawić funboxa, poniważ w ten wasz router trzeba wpiąć ŚWIATŁOWÓD!!! 

 

GDYBYŚCIE DAWALI ONT TO NIE BYŁOBY PROBLEMU!!!!!!!!


@BORAX NIe wiem dlaczego się denerwujesz. Pytanie było proste i jasne. Mój przewód światłowodowy jest dociągnięty tam gdzie potrzebowałem bezpośrednio do miejsca gdzie mam router (jest to duży pokój obok telewizora bo tam mam 80% swojego sprzętu takiego jak huby, nas etc). Tak samo jest w moim drugim mieszkaniu oddanym w 2014 roku.

 

Developerzy puszczają peszle bezpośrednio do lokalu. Takim peszlem można puścić kabel światlowodowy i nie musisz wkładać funboxa do skrzynki. Rozumiem że w Twoim budynku nie ma ani peszla ani innej opcji i trzeba byłoby puścić kabel w widocznym miejscu ale to też naprawdę da się dobrze zrobić.

 

ONT było z funbox'em 2.0 i myślę że da się go jeszcze dostać jeśli naprawdę takiej opcji potrzebujesz albo moim osobistym zdaniem jest to trochę bez sensu ...


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Wyobraźcie sobie w tej firmie, że tysiące ludzi ma problem, ponieważ ktoś mądry wymyślił, żeby zintegrować terminal światłowodowy z routerem, router muszą wsadzić do skrzynki teletechnicznej....


@BORAX niezależnie sprawdzę skalę problemu i dlaczego tak jest montowany router przez naszych techników bo zgadzam się że jest to totalnie bez sensu. Natomiast fakt faktem do tej pory to pierwszy taki przypadek o którym osobiście czytam.

 

Wróce z info na początku przyszłego tygodnia.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi, zdenerowałem się, ponieważ (wybacz) nie wiem czy mam płakać czy jeszcze próbować się śmiać czytając ten wątek, to forum. Twoje mieszkanie odebrane w 2014 roku zapewne ma temat tak rozwiązany jak piszesz, ponieważ gdy je budowano obowiązywało jeszcze stare prawo. Mój budynek też nie ma skrzynki teletechnicznej, ba nie ma nawet instalacji światłowodowej z Orange,a też ma kilka lat. Deweloperzy zapewne peszle do lokalu prowadzą, ale po lokalu już wątpię. Nawet jeżeli, to nie mają żadnego pilota i prowadzenie cienkiego, giętkiego światłowodu(bo miejsca też bardzo mało w takim peszlu) graniczy z cudem przez x metrów , a trzeba to jeszcze pospawać.

 

Gdyby ONT był normalnie w ofercie (identycznie jak same modemy w kablówkach) bez 'może będzie, może nie' to nie byłoby tematu. Klient dokupuje sobie swój router, lub jeżeli firma Orange jest chojna dostaje np. niech będzie Funbox 2.0 - Koniec tematu - wszyscy są zadowoleni. Nie wiem kto wpadł na tak głupi pomysł integracji ONT i routera jako JEDYNE pewne do otrzymania urządzenie klienckie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi, najlepiej jakby @Kubitomakita wrzucił zdjęcie skrzynki jak to jest zrobione u niego.  Niejeden budynek widziałem i światłowód wraz z gniazdem 230V jest w skrzynce teletechnicznej. Normalnie powinien być w niej montowany ONT, a dalej skrętką router. Ewentualne wyprowadzanie światłowodu ze skrzynki teletechnicznej po ścianach nowego mieszkania jest niepoważne, tuszowanie problemu stworzonego przez samego siebie(firmę).


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


BORAX napisał(-a):

@Remi, zdenerowałem się, ponieważ (wybacz) nie wiem czy mam płakać czy jeszcze próbować się śmiać. Twoje mieszkanie odebrane w 2014 roku zapewne ma temat tak rozwiązany jak piszesz, ponieważ gdy je budowano obowiązywało jeszcze stare prawo. Mój budynek też nie ma skrzynki teletechnicznej, ba nie ma nawet instalacji światłowodowej z Orange,a też ma kilka lat. Deweloperzy zapewne peszle do lokalu prowadzą, ale po lokalu już wątpię. Nawet jeżeli, to nie mają żadnego pilota i prowadzenie cienkiego, giętkiego światłowodu(bo miejsca też bardzo mało w takim peszlu) graniczy z cudem przez x metrów , a trzeba to jeszcze pospawać.

 

Gdyby ONT był normalnie w ofercie (identycznie jak same modemy w kablówkach) bez 'może będzie, może nie' to nie byłoby tematu. Klient dokupuje sobie swój router, lub jeżeli firma Orange jest chojna dostaje np. niech będzie Funbox 2.0 - Koniec tematu - wszyscy są zadowoleni. Nie wiem kto wpadł na tak głupi pomysł integracji ONT i routera jako JEDYNE pewne do otrzymania urządzenie klienckie.


u mnie jest po całym lokalu dzięki temu migracja z UPC do Światłowodu trwała dosłownie 10 minut praktycznie bez interwencji. Wszystko ładnie i zgrabnie. Peszle są z reguły pod kable koncentryczne które są zdecydowanie szersze niż te od światłowodu więc problemu z miejscem nie ma. Długość u mnie to jakieś 8 metrów po lokalu.

 

Niezależnie natomiast tak jak napisałem sprawdzę temat bo może jest to problem albo:

a) rzeczywiście małej skali przypadków

b) niedostrzegany przez nas 

 

Rozwiązanie zawsze tak jak powiedziałem jest takie że prowadzi się po mieszkaniu niezależnie instalację światłowodową (np. pod listwami etc) i dlatego to trwa 2-3 godziny i czasami może rzeczywiście nie jest super estetyczne.

 

 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


BORAX napisał(-a):

@Remi, najlepiej jakby @Kubitomakita wrzucił zdjęcie skrzynki jak to jest zrobione u niego.  Niejeden budynek widziałem i światłowód wraz z gniazdem 230V jest w skrzynce teletechnicznej. Normalnie powinien być w niej montowany ONT, a dalej skrętką router. Ewentualne wyprowadzanie światłowodu ze skrzynki teletechnicznej po ścianach nowego mieszkania jest niepoważne, tuszowanie problemu stworzonego przez samego siebie(firmę).


niezależnie dzięki za wskazówki i słusze zwrócenie uwagi, że czasami lepiej (jedno urządzenie zamiast dwóch) może mieć swoje wady 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi, wybacz, że się uniosłem, ale kurcze...to mogłaby być taka fajna usługa(jeszcze kwestia polityki routingu - obszerny wątek Emotikon: Język ), nie każdy jest "Kowalskim" i przez tego jedynego "oficjalnie" dostępnego zintegrowanego Funboxa 3.0 tracicie trochę klientów - ostatnie wątki na forum

 

Podejrzewam, że wystarczłoby dodanie opcji bridge do oprogramowania Funboxa 3.0, wtedy wybrany port ethernet robiłby za port WAN i funbox 3.0 byłby ONT. Trzeba tylko chcieć, odrobina dobrej woli.  Orange co prawda nie musiałoby wprowadzać kolejnego urządzenia do oferty(ale dobrze by było, bo dedykowany ONT ma małe wymiary, funbox jest spory jak na skrzynkę teletechniczną Emotikon: Szczęśliwy ) , oferta byłaby bardziej elastyczna,  a obecni użytkownicy Funbox 3.0 ucieszyliby się. 

Bardzo dużo osób ma odczucie, że Orange jest dla "Kowalskich" a to błąd! Bardziej doświadczeni i wymagający użytkownicy sieci(to już nie rok 2005) czują się przez to zawiedzeni usługą. W tym ja.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


BORAX napisał(-a):

@Remi, wybacz, że się uniosłem, ale kurcze...to mogłaby być taka fajna usługa(jeszcze kwestia polityki routingu - obszerny wątek Emotikon: Język ), nie każdy jest "Kowalskim" i przez tego jedynego "oficjalnie" dostępnego zintegrowanego Funboxa 3.0 tracicie trochę klientów - ostatnie wątki na forum

 

Podejrzewam, że wystarczłoby dodanie opcji bridge do oprogramowania Funboxa 3.0, wtedy wybrany port ethernet robiłby za port WAN i funbox 3.0 byłby ONT. Trzeba tylko chcieć, odrobina dobrej woli.  Orange co prawda nie musiałoby wprowadzać kolejnego urządzenia do oferty(ale dobrze by było, bo dedykowany ONT ma małe wymiary, funbox jest spory jak na skrzynkę teletechniczną Emotikon: Szczęśliwy ) , oferta byłaby bardziej elastyczna,  a obecni użytkownicy Funbox 3.0 ucieszyliby się. 

Bardzo dużo osób ma odczucie, że Orange jest dla "Kowalskich" a to błąd! Bardziej doświadczeni i wymagający użytkownicy sieci(to już nie rok 2005) czują się przez to zawiedzeni usługą. W tym ja.


@BORAX dzięki za podsumowanie. W pelni się z Tobą zgadzam i zobaczę co możemy zrobić. Niezależnie chcemy bardziej zaaktywizować Nasz Orange abyście mogli tutaj wplywać na to co będziemy robić z naszymi routerami i dekoderami 🙂 Także daj chwilę :).

 

Jeszcze raz dziękuję w imieniu Orange za bardzo konstruktywną opinię. To cenimy bardzo i zapraszam na czerwcowy zjazd superuserow Nasz Orange. Jeszcze trochę Ci punktów brakuje ale w takim tempie jesto to bardzo realne 🙂 ...

 

A jak na nim jest to już pytaj @Anonim @Anonim i innych 🙂